birbirlerine alışma faslı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

osman

New member
arkadaşlar.bir adet sultan papağan aldım.çok güzel bir şekilde alıştı ailemize.ardından bir adet sultan daha aldım.lakin aralarında bir problem var gibi.cinsiyetleri ayrı olduğunu söylediler.bir araya geldikleri 4 gün oldu.bana yardım ederseniz sevinirim.dişi olarak bildiğimiz koyu olan devamlı yaklaşmaya çalışıyor ötüyor ilgi bekliyor.fakat erkek olan sarı renkteki sultan kızıp duruyor.acaba cinslerinde bir problem olabilirmi.şimdiden teşekkürler.[hr]

Cvp: birbirlerine alışma faslı

Malesef resimleri yükleyememişsiniz. Bu şekilde sizin bilgisayarınızda olmamız lazım ki resimleri görebilelim.
Nasıl resim yüklenmesi gerektiğini buradan okuyup uygularsanız http://www.sultanpapaganlari.com/Konu-resim-yukleme-126.html eklediğiniz resimlere bakıp bir değerlendirmede bulunabiliriz.

osman

New member

[hr]
Elaman' Alıntı:
Malesef resimleri yükleyememişsiniz. Bu şekilde sizin bilgisayarınızda olmamız lazım ki resimleri görebilelim.
Nasıl resim yüklenmesi gerektiğini buradan okuyup uygularsanız http://www.sultanpapaganlari.com/Konu-resim-yukleme-126.html eklediğiniz resimlere bakıp bir değerlendirmede bulunabiliriz.
umarım olmuştur
şimdiden teşekkürler.

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar

Ne Yazikki Resimler GÖrünmüyor.

Evet malesef resimleriniz yine görünmüyordu. Eklediğiniz url yanlıştı resim id lerine bakarak url'yi düzenledim ve bu resimleri buldum. Sanıyorum eklemek istediğiniz resimler bunlardı değil mi?

osman

New member

evet bunlar sağol.sarı olan hep kızı itiyor.anlamadım.acaba koyu renkli olanı götüreyimmi.yerine başka bir kız mı alayım.karar veremedim.anlaşamayacaklar mı acaba...

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar

Grey Bu Görünüş İtibari İle Dişi.Lutinolar ise Dış Görünüşten Cinsiyet tesbiti yapılmıyor.. Ötüşler Melodikse Erkek tektip cruk cruk şeklinde ise dişidir.Cinsiyetleri Dişi erkek bile olsa 4 gün cok kısa bi Süre.. zamanla Alışırlar.Sabır :)

Serhatın her yazdığına aynen katılıyorum.

Artı olarak 4 gün önce gelen kuş hangisi ? Gri olan mı sarı olan mı? Çünkü sadece sarı olanın erkek olma olasılığı var gri olan garanti dişi. Ve eğer sarı olan uzun süredir sizde ise ve de bugüne kadar hiç erkek ötüşü sergilemediyse onun da dişi olduğunu düşünebiliriz. Ancak eğer sarı olan 4 gün önce geldiyse biraz daha beklemeniz gerekmekte.

osman

New member

sarı olan 6 aydır bizde.bir kaçtane satıcılara sordum.bu erkek dediler.zaten erkek diye almıştım.koyu renkli çok uysal.hep yaklaşmaya çalışıyor.hatta kur bile yapıyor.sarıda az değil.peşini bırakmıyor.fakat dişi kaşıtmak istiyor.sarı gaga vuruyor.umarım zaman sorunudur.bu arada sarı keskin sert ve tek heceli ötüyor.şimdiden sağolun arkadaşlar.zahmetleriniz için.

satıcılara sorman birşey ifade etmez. onlar sallar bakma sen onlara eğer erkek olsaydı 6 ayda inişli çıkışlı cok otusunu duymuş olurdun. muhtemelen o kuş da disidir.

osman

New member

kusura bakma kardeş cok otuşu derken anlayamadım.sarı olanda kafasını kaşıtmak istiyor.benim anlamadığım ikiside sadece kaşıtmak istiyor.kaşımak isteyen yok.acaba ikiside dişi olsa birbirlerine kaşıtmak isterler mi?gerçekten üzülüyorum.olmassa koyu olanı götürecem.hatta sarıyıda götürecem.belki orada daha iyi anlarlar.

Kardeş kuşları petshopa götürüp durmana gerek yok bu adamlar anlıyorum der anlamazlar. Grey erkeği dişi diye satanlar var. Artı olarak bilgin olsun acemilik yıllarımda bir sene iki tane dişi kuşu çift tutacaklar diye bekleyen birisi olarak söylüyorum. Birbilerini de kaşırlar. Birisi çok iyi de davranır diğeri vurur vs dişiler arasında da ikili diyaloglar olur. İllaki çiftleşecek kuşlar birbirleriyle iletişim kurar kaşır vs diye bir kural yok. Demin bu konuya bir video ekledim: http://www.sultanpapaganlari.com/Konu-cinsiyet-tahmini-icin-papaganimin-otusu-539.html?pid=3715#pid3715

senin kuş hiç böyle bir ötüş sergiledi mi sergilemedi mi mesele bu. sonuç olarak 6 aydır sendeyse şimdiye kadar bunları çok görmüş olmalıydın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...