bir haftada elden yemek yiyor ve omzuma konuyor :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

guldenhayat

New member
merhaba arkadaşlar, 1 haftanın sonunda kafesinin kapağını açarak salmaya karar verdim, ilk gün hiç müdahele etmedim,kafesin kapağını açtıktan 3-4 saat sonrasında dışarı çıkmaya cesaret ettil. 2. gün kafesi açtığımda dışarı çıktığında peşinden gittim ve malum her yere çarptığı halde parmağımı ayaklarının altına götürdüm ve zorladğımda parmağıma geldi ardından hiç kıpırdamadan 1 saat kadar oturdum,o elimde iken, o sırada çok ani hareket yapmadım,diğer elime aldığım yiyecekleri tuttuğumda diğer taraftan az az yemeye başladı, ve her uçuşunda peşinden gittim,çok sıkıştırmadan elime aldım.. ve şu anda pc de yazı yazamaz hale geldim :) sürekli ekranın üzerinde geziyor ve mause ile oynuyor :) kafesi oturduğum koltuğun yanında her günümü özellikle burda geçiriyrum ve evde olduğum sürelerde kafesin kapağı sürekli açık bu gün 3. günümüz :)

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
Cvp: bir haftada elden yemek yiyor ve omzuma konuyor :)

Cok Güzel ,Tebrikler:eek:keyto: Yanlız Normalde 3 günde evcilleşmeleri Cok cok zor oldugu için diğer üyeler korkmasın benimki evcillemiyor diye :) .. Sanırım Sizin Kuş Evden gelmiş Gülden Hanım :)

guldenhayat

New member

SERHAT' Alıntı:
Cok Güzel ,Tebrikler:eek:keyto: Yanlız Normalde 3 günde evcilleşmeleri Cok cok zor oldugu için diğer üyeler korkmasın benimki evcillemiyor diye :) .. Sanırım Sizin Kuş Evden gelmiş Gülden Hanım :)
yok evden gelmedi,pet shop tan aldım ve yavru... hala ürkekliği devam ediyor ama 10 günde :)

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar

guldenhayat' Alıntı:
SERHAT' Alıntı:
yok evden gelmedi,pet shop tan aldım ve yavru... hala ürkekliği devam ediyor ama 10 günde :)
Pet Shopa Evden gelmişte Olabilir... .Sevdigi Yiyecekleri Tesbit Edip Onlarlada İyice İlgisini cekip alıştırabilirsiniz :)

farukbas77

New member

:super:Böyle devam ödüllendirmeyi unutmayın.Benim MİÇO da aynen böyle.Ben onla ilgilendikten sonra kafeste bırakıp başka bir odaya geçtiğimde gelmem için bağırıyor.

Hülya

New member

Çok güzel daha da ilerletirsiniz umarım.Size ufacık bir tüyo her parmağınızı uzattığınızda "ÇIK" derseniz bu komuta alışır ve zamanla her elinizi uzatıp çık dediğiniz de kendiliğinden parmağınıza, elinize çıkar :)

nurcibrahim

New member

bize neden böyle kuşlar denk gelmez acaba :s
çok şanslısınız tebrik ederim.

farukbas77

New member

CangomVeBen' Alıntı:
Çok güzel daha da ilerletirsiniz umarım.Size ufacık bir tüyo her parmağınızı uzattığınızda "ÇIK" derseniz bu komuta alışır ve zamanla her elinizi uzatıp çık dediğiniz de kendiliğinden parmağınıza, elinize çıkar :)
Ben gel deyince geliyor.Bir de daldarıyla bazı eğitimler yapıyorum en iyisi ben kolumu yukarı doğru kaldırıp uzaktan gel dediğimde geliyor ama daldarını gösteriyorum.Bir kere dal darı olmadan denedim.O seferde geldi.Çok mutluyum.

fuat

New member
....

arkadaşlar ben bi sarı sultan papağan aldım 3 hafta oluyor. çok ürkek ele çok zor gelıyor elımı kafese koyunca vahşice çırpınıyor. kuşçu bana 5-6 aylık dedı ama daha büyük gibi gayet ideal boyutta. ayrıca çekirdek yemiyor ve parmağımı yanaştırınca sinirli bi şekilde nefesiyle kıhlıyor.
sorum bu papağan tam evcil olabilecek şekilde eğitilebilir mi? nasıl yaklaşmalıyı

guldenhayat

New member

güzel tüyolar ve paylaşımlarınız için çok teşekkürler arkadaşlar, bunların hepsini deneyeceğim, hala elime gelirken inatlaşıyoruz ama zamanla bunu da kırarız.. en son yorum yapan arkadaşım için : kafeslerine yaklaşılmasından pek hoşlanmıyorlar normalde benim kuşum parmağıma geliyorken kafese elimi soktuğumda gagalamaya çalışıyor yada kaçıyor , sanırım serbest olduğunda yaklaşmamız daha doğru olacak...

Zeynep

New member

çok iyi ya benimki 3 haftada anca alıştı. ama bilgisayarla bi zaafları var sanırım, tuşları yerinden çıkarmaya çalışıyor ve hep üstünde geziyor:)

farukbas77

New member

rosebush' Alıntı:
çok iyi ya benimki 3 haftada anca alıştı. ama bilgisayarla bi zaafları var sanırım, tuşları yerinden çıkarmaya çalışıyor ve hep üstünde geziyor:)
Bir şeyleri kemirmekten çok hoşlanıyor meraklı meloşlar.:D:D:D

benim de bir muhabbet kuşum var ona sabahları günaydın can kuş nasılsın diyorum tatlı tatlı ötüyor akşamları odadan ayrılınca gelmem için bağırıyor beni seviyor ama hala alışmadı ve etimi koparttı dün onu elime almaya çalışırken

maliguner

New member

Kezban'ımın yani sultanımın bugün 8.günü kafesin içine elimi uzattığımda elden yiyor fakat daha parmağıma çıkmıyor parmağımı uzattığımda dal darıya ilgisiz kalıyor onun dışında kezban gel gel dediğimde bana doğru geliyor elime de alıştırsam kafesin dışına çıkaracam da daha gelemedik o aşamaya :(

Şeker34

New member

Arkadaşlar bu kadar eski konular güncel tutmayın yeni bir konu açabilirsiniz kendinize.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...