Bir gözü kapalı :(

sdkeles

New member
Merhaba bugün 16. Günümüz 4-5 gündür elden yem yiyip omuza çıkıyoruz fakat bugün işten geldiğimde birşeyi yoktu ama sonra bir gözünü yumuyor neden olduğunu anlamadım kafesin dışında bırakmıyorum uçup biryere çarptı desem. Kızarıklık felanda yok akındıda yok yardım eder misiniz başına gelen oldumu hiç. Yem yerken dahi kapatıyor bir ara kafese koyarken açtı gözünü sonra kapattı.

beyyza6690

New member
Aynı durumu şuan ben de yaşıyorum Genta damla damlattım geçmedi Gentavet kullandım 1 hafta hala aynı geçmedi ama genel olarak gentavet öneriyorlar göz damlası tabii papağanınızın yapısıyla alakalı bir durum benimkine etki etmeyen sizin kuşunuzu iyileştirebilir . Kesin diyebileceğim önerim kafesini suluğunu yemliklerini ve tüneklerini içine sirke kattığınız suyla dezenfekte edin ve mutlaka kuşunuzu veterinere gösterin

sdkeles

New member
Bir gözü kapalı

2 güne bir elma sirkeli suyla temizliyorum kafesini. Kafesin altını çıkarıp yıkıyorum her altını temizlediğimde. Anlamadım durduk yerde nasıl oldu ;(

sdkeles

New member
Bir gözü kapalı

Bu arada biraz önce gözü tamamen açıktı uzaktan gördüm kalktım yakınına gidip bakmaya kapattı yine anlamadım gitti ya

nekep33

New member
çayın demiyle yıkayın günde 5 6 kez pamuğa sürüp yıkayın gözünü en iyisi . ilaç olarak teramiciyn göz kremi veya genta gut damlatabilirsiniz günde 3 kere reçetesiz olara satılır eczaneden alabilirsiniz

sdkeles

New member
Bir gözü kapalı

Merhaba ılık çayla pansuman yapıyorum 3 gündür fakat bi gelişme olmadı gentavit göz damlası almak için eczaneye gittim falat gentavut var gentavit yol dedi.

Gorumda gentavit olarak yazılmış bir kaç konuda acaba yanlış mı aldım eczacı sistemdende kontrol etti abi gentavit yok dedi.

newceri

Active member
Öncelikle kuşun gözünde yabancı cisim yaralanma gibi bir durum olup olmadığını göz kapaklarını açarak kontrol etmelisniz. Yabancı cisim yoksa yada çıkarmışsanız, göze işlemesi için Kuşun gözünü iki parmağınızla açarak 1 damla gentagut damlatın ve hafiften göz kapaklarını haraket ettirin. Bu işlemi 12 saatte bir yapın. 3-5 günde normale dönmesi gerekir.

sdkeles

New member
Bir gözü kapalı

Bilmiyorum ki anlamadım hiç arada açıyor gözünü hiç bir kızarıklık felan yok. Solunum yollarında enfeksiyon olsa bi belirti göstermez mi her şey normal gibi öksürmesi hapşırma yok nefes alış verişide nprmal

sdkeles

New member
Bir gözü kapalı

Merhaba tekrardan rahatsız ediyorum sizleri kusuruma bakmayın ılık çayla pansuman ettim bi gelişme göstermedi. Gentagut diye bir damla önerdiler 3 gündür onu damlatıyorum gözü halen kapalı fakat kafesten dışarı damla yapmak için elime gelince gözünü açıyor bi 5sn kadar sonra tekrar kapatıyor. Yemek yerken kapalı su içerken açıyor ama her zaman açmıyor :(

Gak gak

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
benim kuşumda sizinki gibi ama gözünü yem yerken açıyor ve ben bakınca bana çayın demiyle yap dediler bakalım şimdi daha iyi