besleyici puding tarifi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gorkem87

New member
Arkadaşlar sultanlarımız için son derece besleyici olabilecek bir puding tarifi vereyim size...

Malzemeler;

1. 3 - 4 su bardağı su
2. 2 su bardağı ince öğütülmüş mısır unu
3. 1 kavanoz Bebelac Elma - Armut Püresi
4. 1 adet orta boy rendelenmiş havuç

Yapılışı;

Suyu bir kapta kaynatmaya başlayın.
Su kaynamaya başladığında mısır ununu yavaş yavaş ekleyin ve karıştırın.
Puding kıvamına geldiğinde Bebelac Elma - Armut Püresi ni ve rendelenmiş havucu ekleyin.
Karıştırmaya devam edin.
Karışım eğer çok sulu olduysa biraz daha mısır unu ilave edin ve puding kıvamına gelmesini sağlayın.

Pudingimiz hazır...

Biraz soğumasını bekleyin ve ılık bir hale geldiğinde boş bir yem kabına koyarak kuşlarınıza verebilirsiniz... Afiyet olsun...

Artan pudingi kapalı bir kapta buz dolabında muhafaza edip 3 - 4 gün kullanabilirsiniz.

Not: Pudingi verirken çok sıcak yada çok soğuk olmamasına dikkat edin.

dursun diye bi arkadaştan alıntıdır. güzel bi tarif gibi geldi paylaştım.

Cvp:   besleyici puding tarifi

msgokyuzu' Alıntı:
Besin değeri olarak bu tarifmi yoksa yumurta mamasımı tercih edilmelidir...
Yumurta maması daha kuru olur. Artı olarak yumurta nedeniyle daha yüksek protein içerir. Fakat nasıl ki biz sürekli aynı yemeği yemekten sıkılıyorsak onlarda sürekli aynı mamadan sıkılabilir. Dolayısıyla arasıra kuşu rahatsız etmeyecek değişiklikler yapmak iyidir.

ekaya657

New member
Cvp: besleyici puding tarifi

çok orijinal olmuş. bende zamanında eve kutu kutu bebelac püresi almıştım. Ne işe yarayacağını bilememiştim. çok cıvık olduğundan dolayı Kuşlarıma yediremediğimden belli aralıklarla oturup kendim yiyordum.:dil-cikarma: . Artık büyük bir mutlulukla ikram edebilirim. Çok teşekkürler...:alkis:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...