bende sultan ailesine katıldım arkadaşlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kabuss

New member
Merhaba arkaşlar sizden yardım ıstıyorum benim bir dişi sultanım vardı kızgınlıktan yumurtladı:) baktım olmuyor ona bir eş almayı dusundum ve aldım aldıgım erkegı dovuyo ve odamda gardolabın aynası var sureklı onun onunda bana cok alıstı elımdem kacmıyo beraber yıyoruz herseyı gelıyo yanıma ama aynadan vaz gecıremedım erkegı dayak ata ata kacırıyo ne yapmalıyım?
:f10:

bugrahan

New member
Cvp: bende sultan ailesine katıldım arkadaşlar.

ilk başta ayrı kafeslere koymanızda fayda var..kafesleride yan yana koyun..gün geçtikçe yaklaştırın,1 hafta sonunda aynı kafese koyup gözlemleyin..ayrıca yeni aldığınız kuşun erkek olduğundan emin olun,ve gerekirse karşılarına ayna koymayın..yoksa diğer kuşlarla aralarındaki ilişkiyi bozabilir..

kabuss

New member

ARKAŞALAR 3 YUMURTAMIZLA AİLEMİZİ GENİŞLETİYORUZ:) BIZIMKILER KAVGAYI BIRAKTI YUMURTALARLA UGRASIYO ARTIK COK TATLILAR SEVGIYLE KALIN:)

kabuss

New member

ya cok enteresan bısey oldu erkegı kafeste tuttum dısıyı bıraktım dısı gıttı yuvanın ustunde ıkıgun kaldı kafesı actım erkek hala urkek bızım dısı daldı kafese cıkmadı bırdahada bır baktım yumurtaları var :D

mahir

New member

bence aynayı kaldırın odadan bide bişi merak ettim sultanlar 11 günde 3 yumurta mı yumurtluyorlar :D :D neyse sağlıklı yavrularınız olur inş :D

Muhtemelen yumurtalarınız boştur. Işıkla kontrol edin ve boş yumurtalara boş yere yatırmayın sultanlarınızı. Böylece çiftleşmeler başlar ve bir daha ki batımlarda sonuca ulaşma ihtimaliniz olur.

farukbas77

New member

Yine de ışıkla kontrol ederken fazla ışık tutmayıb doluysa yumurtalar için zararlı olur yani ölebilirler ani ısı değişiminden dolayı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...