Bayramda kalacak yuva arıyoruz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ceritici

New member
Arkadaşlar Bayram dolayısıyla 3 Kasım Perşembe gecesi memlekete Konya'ya gidecem 14 Kasım Pazartesi sabah da geri dönecem. Normalde ev arkadaşım istanbulda kalacaktı ve onunla bırakacaktım kuşlarımı, ancak durumda bazı değişiklikler olunca memlekete gitme kararı aldı ve bizim plan iptal oldu. Bu yüzden ben de son sultanımı aldığım petshopa bırakacaktım. Orda çalışan arkadaş bakacaktı, kuşları da çok seven biri. Ancak şans ya, dükkan kapandı. Dükkan sahibi boşaltmış dükkanı. :mad: Sizlerden bana yardımcı olabilecek var mı diye sormak istedim? aranızda bakabilecek veya bakabilecek bir tanıdığı olan veya başka bir önerisi olan varsa mesajlarınızı bekliyorum.

NOT: kendimde öğrenci olduğum için öğrencilerin maddi sıkıntılarını bilmekteyim. O yüzden özellikle öğrenci arkadaşlara duyurum, bu yardımlarının karşılığında az da olsa bi miktar maddi kazançları olacak. Yardımlarınızı beklemekteyim.

ceritici

New member
Cvp: Bayramda kalacak yuva arıyoruz

Gerçekten öyle Mustafa Bey. Forumdan yardım alabileceğimi düşündüğüm için yazmak istedim.

ceritici

New member

evet haklısınız mahir arkadaşım yazmayı unutmuşum. 9 gün kalacam. yukarda da eklenmiştir.

mahir

New member

söz vermiyim ama ben bayramda oraya gelicem eğer uzun süre kalcak olursam bana bırakabilirsiniz ama söz vermiyim ne kadar kalacağım belli deil de

ceritici

New member

Tamam mahir arkadaşım, ilginiz için çok teşekkürler :gulumseme: inşallah burda olursunuz ve yardımcı olursunuz. İstanbulda oturan, yardım edebilecek arkadaşlar için ilanımız hala günceldir.[hr]
mahir' Alıntı:
siz memlekette kaç gün kalacaksıznız ??
Mahir arkadaşım ben tarihleri karıştırdım kusura bakma net olarak tarihleri yukarda düzelttim. Bu tarihler için uygun olur musun bi bakabilir misin?

mahir

New member

ceritici' Alıntı:
Tamam mahir arkadaşım, ilginiz için çok teşekkürler :gulumseme: inşallah burda olursunuz ve yardımcı olursunuz. İstanbulda oturan, yardım edebilecek arkadaşlar için ilanımız hala günceldir.[hr]
mahir' Alıntı:
siz memlekette kaç gün kalacaksıznız ??
Mahir arkadaşım ben tarihleri karıştırdım kusura bakma net olarak tarihleri yukarda düzelttim. Bu tarihler için uygun olur musun bi bakabilir misin?
valla ben gelirsem o tarihte orda olursam zaten 2-3 hafta kalır öyle giderim ama ne işte çarşamba gelcem ama bi işim çıkar geri gelmek zorunda kalrıım o yüzden söz vermyorum siz konuyu güncel tutun en son bakalım biri çıkmazsa ben yardımcı olmya çaşırım

ceritici

New member

mahir' Alıntı:
valla ben gelirsem o tarihte orda olursam zaten 2-3 hafta kalır öyle giderim ama ne işte çarşamba gelcem ama bi işim çıkar geri gelmek zorunda kalrıım o yüzden söz vermyorum siz konuyu güncel tutun en son bakalım biri çıkmazsa ben yardımcı olmya çaşırım

Tamamdır Mahir arkadaşım çok teşekkürler.

İzmirde olsanız seve seve yardımcı olurdum. Evet istanbulda ikamet eden ve edecek olan arkadaşlar. ceritici arkadaşımıza yardımcı olacağınızı umuyorum. Üstelik bu güzel sultancıklara 9 gün bakma fırsatını yakalayıp üste de ufak da olsa bir mükafat alacakmışsınız.

mahir

New member

ceritici' Alıntı:
mahir' Alıntı:
önemli değil haberleşiriz sizle gitmeden bi kaç gün önceden
tamamdır. Ben hem forumdan hem de fakülteden devam ediyorum zaten araştırmalara
tamam ben 2 gün içinde gelicem ama ne zaman geri dönücem belli değil o yüzden şu anda hiç birşey diyemiyorum siz aramalara devam edin son çare o gün ben orda olursam seve seve alırım hatta kesinleşse aramaya gerek yok ama kesin değil ne kadar kalacağım

ceritici

New member

Arkadaşlar :) Bir gönüllü buldum. Bölümden arkadaşım memlekete gitmeyecekmiş. ben seve seve bakarım dedi. Sizlere sorum şu, daha önceki konulardan görüşmüşsünüzdür, ben de İKİ tane sultan var. Arkadaşıma anahtarı versem 1-2 güne bir gelip yemlerini ve sularını değiştirse yeterli olur mu? Normalde tek olsa biraz ufak bir kafes var onunla götürsün derdim ama. Kafes biraz büyük ve ağır. İki kuş çok sıkılırlar mı acaba? İlla yanında götürmesi gerekli mi sizce?

peki hava koşullarını nasıl halledeceksiniz? ev soguk olmaz mı? üşümesinler...

bence eger evde bırakacaksanız en önemli sorun bu yoksa çift olan kuşlar yemi suyu düzenli verilince pek sorun olmaz bence.

farukbas77

New member

Bence götürmesin 1-2 günde bir gelip baksın kontrol etsin.Eğer sizde isterseniz ve arkadaşınız içinde uygun olursa sizin evde kalsın.

Gerçekten gün aşırı gelip bakacaksa sorun olmaz. Ama bazen bu emanet edilen ve sultanlardan anlamayan şahırlar kuşun kaçmasından tutun da ALLAH korusun ölmesine kadar çeşitli sorunlara neden olabiliyorlar. Çünkü siz gittiğiniz andan itibaren ilgilenmeyi kesiyorlar. Eğer gerçekten bu arkadaşınıza güveniniz tam ise yarın bir gün kız arkadaşına dalıp sultanı kralı unutmayacaksa olabilir. Yine de son karar sizin. Ama götürmeye de kalkmayın hava değişimi hasta eder.

ceritici

New member

Elaman' Alıntı:
Gerçekten gün aşırı gelip bakacaksa sorun olmaz. Ama bazen bu emanet edilen ve sultanlardan anlamayan şahırlar kuşun kaçmasından tutun da ALLAH korusun ölmesine kadar çeşitli sorunlara neden olabiliyorlar. Çünkü siz gittiğiniz andan itibaren ilgilenmeyi kesiyorlar. Eğer gerçekten bu arkadaşınıza güveniniz tam ise yarın bir gün kız arkadaşına dalıp sultanı kralı unutmayacaksa olabilir. Yine de son karar sizin. Ama götürmeye de kalkmayın hava değişimi hasta eder.
Haklısın sedat abi, hem hava değişimi hem de gittiğim yerde sabit bir yerde kalmayacak olmamdan dolayı yanımda götürmek istemedim. Arkadaşa güvenim sonsuz, hem bölüm arkadaşım hem de memleketten arkadaşım:gulumseme: Hatta petrol mühendisi olacaksa bana borçludur. benim önerilerimle geldi istanbul'a :gulumseme: Kız arkadaşının olmaması avantajını da unutmamak lazım :gulumseme: Yanlız sedat abi benim kuşların hala cinsiyetlerini anlayabilmiş değiliz, mükkemel bir birliktelikleri de yok. Yani eş olabileceklerine karşı bir ipucu yok henüz (Eş olsunlar diye almadım gerçi, dumanın evcilliğini kullanıp limonu da eğitebilirim diye düşündüğümden aldım dumanı), ne birbirlerini kaşıyorlar ne de yanyana uyuyorlar. Ama kavga da etmiyorlar, ufak tefek tünek kavgalarını saymazsak. Ne yapmalıyım hiç bilmiyorum öyle kaldım. gerçi bunları burda konuşmak ne kadar doğru orasıda tartışılır ama. neyse ayrı bir konu başlığında tartışırız bu konuları :gulumseme:

hasanakca

New member

selamlar,ben seve seve yardımcı olurum eğer hala güncelse.benim kuşlarımla beraber bana ekstra bir zahmeti olmaz,iyi akşamlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...