Banyo zamani

Onur Ermiş

New member
[quote="Yopork" pid='428693' dateline='1494089392']
Valla çeşmenin altına sokup bir guzel altını üstünü yikadigim doğrudur:)

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
[/quote]

bence bir kaba su koyun kendi yıkansın veya fısfısla yıkayın böyle kuşunuz farkında olmadan zarar görebilir veya hasta olabilir

CansuHakan

New member
Neden boyle birsey yaptiniz peki bulasik degil o bir canlı kulagina su kacabilir o kadar islaninca usutup hasta olabilir ve bu kadar islanmamasi gerekir onu biraktiginizda cok islak oldugu icin ucamayacak korkacaktir buyuk ihtimalle tir tir titremistir bir kaba su doldurun ayak hizasini gecmeyecek sekilde birakin o kendi yikansin .

Yopork

New member
Haklisiniz pişman oldum ama iş işten geçti yavaş yavaş kurutma makinesi ile kuruttum yalnız bu kasindikca beyaz beyaz döktüğü şeyler oldukça fazla te tunege koydugumda veya omuzumda dizimde heryeri Bembeyaz yapıyor önüne geçemedi aşırı toz dokuyor bi çare yikadim ama iyi etmedim sanırım hayata kusturduk kuşu sessiz sedasız kaldı oylece

Onur Ermiş

New member
[quote="Yopork" pid='428700' dateline='1494095716']
Haklisiniz pişman oldum ama iş işten geçti yavaş yavaş kurutma makinesi ile kuruttum yalnız bu kasindikca beyaz beyaz döktüğü şeyler oldukça fazla te tunege koydugumda veya omuzumda dizimde heryeri Bembeyaz yapıyor önüne geçemedi aşırı toz dokuyor bi çare yikadim ama iyi etmedim sanırım hayata kusturduk kuşu sessiz sedasız kaldı oylece

[/quote]

o beyaz tüyler kepek normal benim kuşlarda öyle kaşındıktan sonra silkinince de çok çıkar yıkandıktan sonra hareketinin azalması normal diğer gün halsiz ve uyuklarsa tek göz kapalı falan durursa o zaman yine konu açarsınız yardımcı olmaya çalışırız ve kurutma makinesi kullanmayın kendi kurur o :D

Yopork

New member
[quote="Onur Ermiş" pid='428701' dateline='1494096007']

[/quote]

o beyaz tüyler kepek normal benim kuşlarda öyle kaşındıktan sonra silkinince de çok çıkar yıkandıktan sonra hareketinin azalması normal diğer gün halsiz ve uyuklarsa tek göz kapalı falan durursa o zaman yine konu açarsınız yardımcı olmaya çalışırız ve kurutma makinesi kullanmayın kendi kurur o :D
[/quote]

Bildiğin gibi deil usta durum SAPIR SAPIR su akıyordu kuştan ani müdahale gerekliydi bir ay da kendini kurutamazdi:) bir an boşluğuma geldi kızıp cahillik ettik kustan olacaktık çok nazik bunlarda yaw zora gelmiyor öğrenmiş olduk:)

Onur Ermiş

New member
[quote="Yopork" pid='428702' dateline='1494096234']
[quote="Onur Ermiş" pid='428701' dateline='1494096007']

[/quote]

[/quote]

Bildiğin gibi deil usta durum SAPIR SAPIR su akıyordu kuştan ani müdahale gerekliydi bir ay da kendini kurutamazdi:) bir an boşluğuma geldi kızıp cahillik ettik kustan olacaktık çok nazik bunlarda yaw zora gelmiyor öğrenmiş olduk:)

[/quote]

bence fısfıs alın sırtını ılık suyla ıslatın yeter kanatlarının açarsa kanat altına da sıkarsın onun için yeterli olur. Aynen öyle canı tatlı bunların ama çokta sevimliler evdekileri çok kez kızıp satmak istedim ama kıyamıyor insan :D

CansuHakan

New member
http://www.sultanpapaganlari.com/konu-sultan-papaganlari-hakkinda-sikca-sorulan-sorular.html Bunu okuyun o disariya doktugu tozlar hakkinda da bilgi var kusu banyoya zorlamayin odaya icine rahatca girip cikabilecegi yayvan bir kap koyun kendi yikansin ve uyumadan once kurumasi gerektigi icin geceleri kusunuzu yikamayin uyku saatinden en az 4 saat once banyo faslını bitirin kurutma makineside onu korkutmus olabilir kafesine koyun sakince kalsin yikandigi zaman bizimkine mudahale etmedigimiz halde cok islata biliyor kendini odayi 30
Dereceye ayarliyoruz ama artik havalar isiniyor hava iyice isininca kafesine kus banyosu takabilirsiniz

Yopork

New member
[quote="CansuHakan" pid='428704' dateline='1494098169']
http://www.sultanpapaganlari.com/konu-sultan-papaganlari-hakkinda-sikca-sorulan-sorular.html Bunu okuyun o disariya doktugu tozlar hakkinda da bilgi var kusu banyoya zorlamayin odaya icine rahatca girip cikabilecegi yayvan bir kap koyun kendi yikansin ve uyumadan once kurumasi gerektigi icin geceleri kusunuzu yikamayin uyku saatinden en az 4 saat once banyo faslını bitirin kurutma makineside onu korkutmus olabilir kafesine koyun sakince kalsin yikandigi zaman bizimkine mudahale etmedigimiz halde cok islata biliyor kendini odayi 30
Dereceye ayarliyoruz ama artik havalar isiniyor hava iyice isininca kafesine kus banyosu takabilirsiniz
[/quote]

Tskkurler İlginiz icin bakiyorum hemen

szr

New member
Saç kurutma makinası sıcak veya soğuk farketmez kuşun ölüm fermanıdır hava akımı kuşlar için çok zararlı mümkünse güneşte kendini kurutmasını sağlayın kafesin bir kısmı güneşte bir kısmı gölgede olsun ki istediği zaman gölgeye de çekilebilsin ama kesinlikle saç kurutma makinası kullanmayın

Evde kalorifer varsa kafese kapatıp peteğin yanına koyun 30 dk için tamamen kuruyor, kuş o arada tüylerini düzeltir daha iyi olur.

Yopork

New member
Kuşum öldü arkadaslar nasıl boyle bir boşluğa düşüp hata yaptım bilmiyorum ama bu vicdan azabı bende baya gider çok uzgunum siz siz olun boyle bir salaklik yapmayın:: ((

Onur Ermiş

New member
[quote="Yopork" pid='428737' dateline='1494167326']
Kuşum öldü arkadaslar nasıl boyle bir boşluğa düşüp hata yaptım bilmiyorum ama bu vicdan azabı bende baya gider çok uzgunum siz siz olun boyle bir salaklik yapmayın:: ((

[/quote]

üzülmeyin acemilik olarak varsayın herkes hata yapar önemli olan tekrar etmemek yeni bi kuş almanızı tavsiye ederim bu sefer daha dikkatli davranırsınız geçmiş olsun daha çabuk unutursunuz.