Ballı kraker yapımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

farukbas77

New member
Arkadaşlar ballı kraker yapımı paylaşıldımı bilmiyorum ama yeni üyeler için paylaşıyım dedim.
Ballı kraker:
20 gr un,1 yumurta,1 yemek kaşığı bal ve 20 gr kuş yemini bir kaba koyup iyice karıştırın.
Macun kıvamına gelen karışımı hafif yağladığınız fırın tepsisine istediğiniz şekillerde koyunuz.
(küçük kurabiye kalıpları da olabilir)180 derecede 3 dakika ısıtılmış fırına sürüp 10-15 dakika pişirin.Soğuyunca tüketime hazırdır.

Cvp: Ballı kraker yapımı

arkadaslar ben yaptım sımdı fırına attım 5 dk sonra cıkrtıcem kek gıbı şişti bırseyler oldu yapamadım mı acaba :(

Arkadaşlar ben sızın tafıten cıkarak yaptım ballı krekeri sizce olmuşmu :) papaganım yıyor ama bana bıraz unu fazla gıbı geldı ?

genius_01

New member

valla yarın bende hemen deneyeceğim bakayım bizim delikanlılarda yiyeceklermi ve ayrıca böyle bir konuyu açıp paylaştığın için çok tşkrler.

fiytik

New member
Cvp: Cvp: Ballı kraker yapımı

japon_ozgem' Alıntı:
arkadaslar ben yaptım sımdı fırına attım 5 dk sonra cıkrtıcem kek gıbı şişti bırseyler oldu yapamadım mı acaba :(
Un ve yumurta miktarı fazla gelmiştir.(Yumurta keklere bol miktarda koyulduğunda kabartan bir üründür) Burada yumurtanın amacı yemlerin yapışmasını sağlamak. Yem miktarını baya bir arttırın ya da yumurtanın tamamını koymayın, daha az koyarak deneyin, kolay gelsin.

özgür

New member

Bende denedim şu an soğumasını bekliyorum umarım sever :) Galeta etimek ve ballı mısır gevreğini çok seviyo arada biz yerken veriyorum biraz ama bi sakıncası var mı acaba? Bunun dışında taze hiçbirşey yemiyo ne havuç ne elma alışırmı acaba..Teşekkürler paylaşımınız için...

fiytik

New member
Cvp: Cvp: Ballı kraker yapımı

özgür' Alıntı:
Bende denedim şu an soğumasını bekliyorum umarım sever :) Galeta etimek ve ballı mısır gevreğini çok seviyo arada biz yerken veriyorum biraz ama bi sakıncası var mı acaba? Bunun dışında taze hiçbirşey yemiyo ne havuç ne elma alışırmı acaba..Teşekkürler paylaşımınız için...
çok fazla vermezseniz sıkıntı olacağını sanmıyorum ama yeşillikleri vermeye çalışın en azından marul ıspanak falan denediniz mi onları yiyebilir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...