Balkonda yavru muhabbet kuşu buldum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nik35

New member
Arkadaslar sizinle enteresan bisey paylaşmak istedim :) Dün gece sigara icmek için balkona çıktığımda balkon demirinde kafasını kanatlarının arasına sokmuş yavru bir muabbet kuşu buldum yakaladım hemen kafesin icine koydum öyle bir acıkmış susamış ki onu izlerken gülmekten oldum :) nese orası isin sakası da cinsiyetini yasını saglık durumu fotograf koysam tahminde bulunabilir misiniz? Onu da böle şans eseri bulduğum için adını şanslı koydum. Pasa ilk baslarda cok kıskandı otmeyi kesti ama alıştı simdi sanırım bı sorun yok gibi görünüyor ;) bı de sizlerden ara ara yardım istilam durumundayim cunku muabbet kuşlarıyla alakalı hiçbir bilgim yok suanda :(

Cvp: Şanslı ..

Hayırlı olsun numan kardeş. Senin eline düştüğü için şanslıymış gerçekten. Sen resim ekle mehmeh kardeşim muhabbeti sever muhabbeti de iyidir :) yardımcı olur.

bugrahan

New member

bu davranışınızdan çok hayvansever biri olduğunuz anlaşılıyor.:).aldığınız kuş çok çok şanslıymış..birçok kişi öyle bir kuşu iyileştirme zahmetine bile girmezdi emin olun..

mahir

New member

cinsiyeti anlamak için gagasına bak gagası mavi ise erkek pembe ise dişidir eyer ayaklarında tırtış yoksa ve genel olarak canlı durup uyuklamıyorsa genç bir kuştur ama sen yinede resim koy

Mehmet

New member

mahir' Alıntı:
cinsiyeti anlamak için gagasına bak gagası mavi ise erkek pembe ise dişidir eyer ayaklarında tırtış yoksa ve genel olarak canlı durup uyuklamıyorsa genç bir kuştur ama sen yinede resim koy
şimdi mahir kardeşim çok güzel demişinde mavi renk erkek dişi ise pembe degil sonra dan erkek oluyor bir mutasyon gibi düşün.dişileri çehreleri yani burun üstleri bej rengi olacak.yani dişiler tam olgunluga 6 aylıkken ulaşıyorlar.o yüzden erkek bulmak kolay dişi alırken dikkat edilmesi gerekn nokta burun delikleri beyaz olur buna dikkat ederek dişi alın :super:

bugrahan

New member

evet ayrıca tam kızışınca erkeklerin burun çevresi koyu mavi,dişilerin ise açık kahverengi olduğunu duymuştum..

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar

Fotoları Bekliyoruz :)

nik35

New member

Gagasının üstü burnu bildigimiz beyaz renk ve bu benim gördüğüm en ufak muabbet kuşu diyebilirim minyatür resmen büyümüş de küçülmüş kerata boş zamanım yok bu aralar en kısa zamanda fotoları koyuyorum arkadaslar o zamn daha ii sekilde tartışılır ;)

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar

Evet Cinsiyeti Dişi,Kafasındaki cizgilerdende anladıgım kadarıyla en az 5 6 aylık..

nik35

New member

peki bu elemanı nasıl evcillestircez ya acayip haeketli bu elimi falan kafese sokuyorum yerinde durmuyor :) bi de paşayla beraber bir kaç kez dısarı çıkardım bi sorun olur mu ki ?

O paşaya sokulmaya çalışır paşa istemez gagalar vs. Sonuç olarak aynı kafeste olmasınlar da. Dışarıda denk gelmeleri ilk birkaç atraksyondan sonra sorunsuzlaşabilir.

ucanadam26

New member
Cvp: Balkonda yavru muhabbet kuşu buldum.

Slm arkadaşlar !
Bizimde istanbulda buna benzer bir dişi kuşumuz 18.09.2012 tarihinde kaçtı belki bulunmuştur diye googlden buldum burasını.Cevaplarsanız sevinirim.
[hr]
ucanadam26' Alıntı:
Slm arkadaşlar !
Bizimde istanbulda buna benzer bir dişi kuşumuz 18.09.2012 tarihinde kaçtı belki bulunmuştur diye googlden buldum burasını.Cevaplarsanız sevinirim.
Pardon arkadaşlar biran için umutlandım ama tesadüfe bakın ki tam 1 yıl önce bugün konu açılmış bende yıl a hiç bakmadan atlayıp yazdım. Özür dilerim .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...