Ayağına Bişey Oldu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Eşref

New member
Bu gün eve biraz geç geldim kafesini açtım yemini tazelemek için mutfağa gidip eskisini boşalttım otuurma odasına tam girerken bu önce dolaba çarptı allah kahretsin tutamadım düşerken bi yere daha çarptı ve sert bi şekilde yere düştü şimdi sol ayağını sürüyo ve sol pençe çok şekilsiz duruyor,bükülyor bişey yapamıyor ayakla denge bile kuramıyor olduğu yerde bile kafasını yere dayayıp duruyor,iyileşir mi acil yardım :( :( :(

mahir

New member
Cvp: Ayağına Bişey Oldu

sabah acil olarak veterinere götünür kırılmış olabilir ve yem yiyemezse el ile beslemeniz gerekir

nurcibrahim

New member

yüzde 90 kırık var ayagında yoksa bir şekilde dengeyi saglardı.
kesinlikle oldugu yerden hareket ettirmeyin yada hareket etmeye zorlamayın.
en seri şekilde veterinere gidin o halledecektir. gerekirse kuşu veterinere bırakın bir süre o ilgilensin, kesinlikle bunu veterinere teklif edin ve eger kabul etmezse olabildiğince onu iknaya çalışın.

123zen123

New member

eşref abi korkma seenın bacağın kırılınca sen iyileşmiyormusun alla aşkına :D kop kopp :dance:

Eşref

New member

Ankara'da iyi veteriner ?[hr]
123zen123' Alıntı:
eşref abi korkma seenın bacağın kırılınca sen iyileşmiyormusun alla aşkına :D kop kopp :dance:
Eşref kuşumun adı yahu benim adımı yazmamış mıyım?

Eşref

New member

Eşref'i veterinere götürdüm adam sağolsun ince eleyip sık dokudu ve kırık olmadığına %100 emin olduk ayağında hala his var ama çarpmanın etkisiyle bir morarma olmuş.

Hastalık ise "Gut" hastalığı çıktı A vitamin takviyesi yapıcaz bol bol.

Eşref

New member

Öyle deyincede olmuyor ki içime oturdu o hali önceden dakka durmazdı şimdi yattı uyukluyo vallahi çok üzülüyorum...

Eşref

New member

Çok eğleniyoruz evde :D gerizekalı su içmiyo içinde vitamin kokuyo diye şırıngayla zorla içiriyorum şamata gırgır brokoli falan yediriyorum mecburen bende yemek zorunda kalıyorum, azimli bizim eşşek ama düzelcek o inancım tam ;)

sagocusero

New member

Ya Cafer yumurtadan korkuo o konuda ne yapa bilirim :( elimle çekirdek veriom, çubuk kraker veriom: d havada kapıo . elimde yumurta gördügü anda kaçmaya başlıo :(:f04: :m03: :m03: :m03: :m03:

Eşref

New member

tebessum01' Alıntı:
:):):) Çok farklı bır duygu Bakma Sen.
Ne için dediniz anlamadım :)

sagocusero' Alıntı:
Ya Cafer yumurtadan korkuo o konuda ne yapa bilirim :( elimle çekirdek veriom, çubuk kraker veriom: d havada kapıo . elimde yumurta gördügü anda kaçmaya başlıo :(:f04: :m03: :m03: :m03: :m03:

Konu açman daha hayırlı olur ayrıca yumurta protein demektir ve bunlara ihtiyacı yok papağanınızın, mazallah Gut olabilir benim kuşum gibi.Marul,havuç,elma gibi vitamin değeri yüksek besinler daha yararlı olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...