arkadaşlar yeni sultan papağanı alıcam ama yardımcı olabilir misiniz?

paşa40

New member
arkadaşlar 1 haftadır araştırma yapıyorum sultan papağanları hakkında ama kararsızım öncelikle lutino pied ve white face türleri arasında kararsız kaldım sizce hangisini almalıyım teşekkürler arkadaşlar  :kararsiz:
ankete katılmayı unutmayın arkadaşlar sizin görüşleriniz benim için çok önemli...

Ayşe32

New member
Cvp: arkadaşlar yeni sultan papağanı alıcam ama yardımcı olabilir misiniz?

sultan papağanları farklı renkleri ile kişiliği değişen canlılar değiller. Sultan papağanının rengi sizin göz zevkinize kalmış. O renk olursa daha iyi bu olursa daha kötü diye bir şey yok ki.. Ama üretim yapıp satacağım hangi si daha çok satılıyor diyorsanız onu bilemem. Benim kızım fıstık pearl sultan papağanı..

paşa40

New member

Ayşe32' Alıntı:
sultan papağanları farklı renkleri ile kişiliği değişen canlılar değiller. Sultan papağanının rengi sizin göz zevkinize kalmış. O renk olursa daha iyi bu olursa daha kötü diye bir şey yok ki.. Ama üretim yapıp satacağım hangi si daha çok satılıyor diyorsanız onu bilemem.
ya evet renk dışında bi farkları olmadığını biliyorum amacım ticarette değil alıp evcilleşitirip bakmak ama her ne kadar renk dışında bir fark olmasada white face ile lutino arasında 100 tl fark var

Ayşe32

New member

arz-talep meselesi işte. İnsanlar belli renge takılırsa az olan çeşit pahalı olur. Benim kızım pearl diye lutinodan white dan bir farkı yok. Tercih sizin.

paşa40

New member

Ayşe32' Alıntı:
arz-talep meselesi işte. İnsanlar belli renge takılırsa az olan çeşit pahalı olur. Benim kızım pearl diye lutinodan white dan bir farkı yok. Tercih sizin.
tmm teşekkürler

Ayşe32

New member

rica ederim.. Bende bir sultan daha alacağım kızıma eş arkadaş olacak. White face için 250dediler. Çok fazla

paşa40

New member

Ayşe32' Alıntı:
rica ederim.. Bende bir sultan daha alacağım kızıma eş arkadaş olacak. White face için 250dediler. Çok fazla
aynen bende sordum 250 tl dedi ama bana biraz fazla geldi fiyatı peki sizin düşünceniz nedir fiyat konusunda değer mi yani

Alperen8

New member

Rengi size kalmış ama wf biraz pahalı olur diğerlerine göre.Umarım hırçın bir papağan yerine hırçın olamayan bir papağan bulursunuz.Ben bu konuda biraz şanssızdım umarım siz şanslı olursunuz

paşa40

New member

Alperen8' Alıntı:
Rengi size kalmış ama wf biraz pahalı olur diğerlerine göre.Umarım hırçın bir papağan yerine hırçın olamayan bir papağan bulursunuz.Ben bu konuda biraz şanssızdım umarım siz şanslı olursunuz
evet wf daha pahalı 
inşallah hırçın olmaz ama peki alıştırabildiniz mi ve ne kadar sürdü

Ayşe32

New member

ben ısparta dayım. Maalesef burada üreticilerin hepsini tanımıyorum. Petshop dolaştım ne kadar varsa. Bana erkek gerekli kızım 1'yaşında petshopta 3'yaş evde bakamayan geri getiren erkek buldum 200'dedi. Lutino. Ama tuylerini yolmuş yavrum strese girmiş haklı olarak hasta mı emin olamadım almadım. Üretici birini buldum evinde kendi yavrusu White face 1,5yaş erkek 250'dedi. Eşi yokmuş kumesinde tekmiş. Bana renk önemli değil. Kızım 1'yaşında petshoplarda yavrular var. Ve cinsiyetleri belli bile değil çoğu. Hala 1'yaş üzeri erkek sultan papağanı arıyorum acil bir şekilde. Ispartadan Burdur dan yakın yerden bulmam lazım. 250'çok diyorlar ama

paşa40

New member

Ayşe32' Alıntı:
ben ısparta dayım. Maalesef burada üreticilerin hepsini tanımıyorum. Petshop dolaştım ne kadar varsa. Bana erkek gerekli kızım 1'yaşında petshopta 3'yaş evde bakamayan geri getiren erkek buldum 200'dedi. Lutino. Ama tuylerini yolmuş yavrum strese girmiş haklı olarak hasta mı emin olamadım almadım. Üretici birini buldum evinde kendi yavrusu White face 1,5yaş erkek 250'dedi. Eşi yokmuş kumesinde tekmiş. Bana renk önemli değil. Kızım 1'yaşında petshoplarda yavrular var. Ve cinsiyetleri belli bile değil çoğu. Hala 1'yaş üzeri erkek sultan papağanı arıyorum acil bir şekilde. Ispartadan Burdur dan yakın yerden bulmam lazım. 250'çok diyorlar ama
hmm anladım 250 banada çok gelmişti umarım sizde aradığınız eşi bulursunuz  :gulumseme:

paşa40

New member

Ayşe32' Alıntı:
ben ısparta dayım. Maalesef burada üreticilerin hepsini tanımıyorum. Petshop dolaştım ne kadar varsa. Bana erkek gerekli kızım 1'yaşında petshopta 3'yaş evde bakamayan geri getiren erkek buldum 200'dedi. Lutino. Ama tuylerini yolmuş yavrum strese girmiş haklı olarak hasta mı emin olamadım almadım. Üretici birini buldum evinde kendi yavrusu White face 1,5yaş erkek 250'dedi. Eşi yokmuş kumesinde tekmiş. Bana renk önemli değil. Kızım 1'yaşında petshoplarda yavrular var. Ve cinsiyetleri belli bile değil çoğu. Hala 1'yaş üzeri erkek sultan papağanı arıyorum acil bir şekilde. Ispartadan Burdur dan yakın yerden bulmam lazım. 250'çok diyorla

Ayşe32

New member

teşekkür ederim.. İnşallah... Kırşehir de üretici bulmanızı tavsiye ederim. Renk konusuna da takılmayın.. Hepsi birbirinden çok tatlı oluyorlar.. Çok zekiler ben bu kadar olduklarını bilmiyordum. Size alışsın yeterki...

paşa40

New member

Ayşe32' Alıntı:
teşekkür ederim.. İnşallah... Kırşehir de üretici bulmanızı tavsiye ederim. Renk konusuna da takılmayın.. Hepsi birbirinden çok tatlı oluyorlar.. Çok zekiler ben bu kadar olduklarını bilmiyordum. Size alışsın yeterki...
rica ederim,ya kırşehirde üretici bulmak çok zor yani yok diyebiliriz küçük şehir sonuçta
evet çok güzeller inşallah iyi bir seçim sonrası iyice alışır bana

Ayşe32

New member

size alışma konusunda kendimden örnek vereyim. Pearl benim sultanım. Bende 24'saat salıktır çocuklarım. Muhabbetlerin de var benim
sabah sultan papağanım yani fıstık. Uyan diye kafesi açık olduğumdan kafama geliyor yuzume değiyor saçlarımda geziyor bağırıyor. Ben kalkınca geliyor omzuma kendini opturuyor. O anı varya hiç bir şeye değişmem. Anlatabiliyor muyum. Daha 1'yıldır benimle seneler geçtikçe nasıl olacak aramız siz duşunun

paşa40

New member

Ayşe32' Alıntı:
size alışma konusunda kendimden örnek vereyim. Pearl benim sultanım. Bende 24'saat salıktır çocuklarım. Muhabbetlerin de var benim
sabah sultan papağanım yani fıstık. Uyan diye kafesi açık olduğumdan kafama geliyor yuzume değiyor saçlarımda geziyor bağırıyor. Ben kalkınca geliyor omzuma kendini opturuyor. O anı varya hiç bir şeye değişmem. Anlatabiliyor muyum. Daha 1'yıldır benimle seneler geçtikçe nasıl olacak aramız siz duşunun
çok güzel ya peki ne kadar sürede bu seviyeye geldiniz

Ayşe32

New member

ben de 24'saat salık olmasının çok faydasını görüyorum ben. Fıstık bende bir aylıkken durum bu aşamaya gelmişti. Gel kızım seveyim seni diyorum geliyor. Beni dinliyor başını eğiyor ben öpüyorum onu tutmadan sırtını falan. Bende zorlama yok. Akşam uyuyacağımızda hadi kızım gir kafesine uyucaz artık diyorum kafese giriyor. Bunları yaşamanızı çok isterim. Onu sevin yeterki onlar zekiler seveni çok iyi biliyorlar. Birde kafese mahkum etmeyin alırsanız. Kanadını kesen var bantlayan var uçumasın bana alışsın diye. Vahşet bunlar.

paşa40

New member

Ayşe32' Alıntı:
ben de 24'saat salık olmasının çok faydasını görüyorum ben. Fıstık bende bir aylıkken durum bu aşamaya gelmişti. Gel kızım seveyim seni diyorum geliyor. Beni dinliyor başını eğiyor ben öpüyorum onu tutmadan sırtını falan. Bende zorlama yok. Akşam uyuyacağımızda hadi kızım gir kafesine uyucaz artık diyorum kafese giriyor. Bunları yaşamanızı çok isterim. Onu sevin yeterki onlar zekiler seveni çok iyi biliyorlar. Birde kafese mahkum etmeyin alırsanız. Kanadını kesen var bantlayan var uçumasın bana alışsın diye. Vahşet bunlar.
inşallah bizde böyle oluruz çok isterim peki ilk aldığınız gün kafes dışına çıkar mışmıydınız birde fotoğrafı varsa atabilir misiniz

Ayşe32

New member

tabiki bana geldiği ilk gün kafes dışına saldım zaten. Bende muhabbet kuşlarıda var. Onlar daha uzun zamandır bendeler. Sultan da 1'yıldır benimle. Bende kafese koy alışsın eve sana mantığı yoktur. Direk odaya salarım. Evi turluyorlar çok affedersin salak değiller cama duvara çarpmıyorlar evin her odasını şimdi bilir sultan da muhabbetler de. Sevginin olduğu yerde huzur vardır. Ben onları seviyorum onlarda beni seviyor. Ailem deki anne baba da dahil. Onlar benim bizim herşeyiniz. Ben şimdi telden cvp veriyorum. Resim atma mumkun olmayacak. Sultan ve muhabbetler uyuyorlar. Telde resimleri yok flash belleğe yeni attım Pearl sultan işte. Turuncu yanaklı kahkullü güzeller güzeli bir kızım var.. :)

paşa40

New member

Ayşe32' Alıntı:
tabiki bana geldiği ilk gün kafes dışına saldım zaten. Bende muhabbet kuşlarıda var. Onlar daha uzun zamandır bendeler. Sultan da 1'yıldır benimle. Bende kafese koy alışsın eve sana mantığı yoktur. Direk odaya salarım. Evi turluyorlar çok affedersin salak değiller cama duvara çarpmıyorlar evin her odasını şimdi bilir sultan da muhabbetler de. Sevginin olduğu yerde huzur vardır. Ben onları seviyorum onlarda beni seviyor. Ailem deki anne baba da dahil. Onlar benim bizim herşeyiniz. Ben şimdi telden cvp veriyorum. Resim atma mumkun olmayacak. Sultan ve muhabbetler uyuyorlar. Telde resimleri yok flash belleğe yeni attım Pearl sultan işte. Turuncu yanaklı kahkullü güzeller güzeli bir kızım var.. :)
anladımm ama dişi daha cansız duruyor hiç konuşmuyor felan o yüzden erkek alın dyorlar ama