Angry Bird

Titto2731

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Arkadaşlar Merhaba,
Yaklaşık 3 haftalık bir sultan papağanı sahibiyim.Kendisi bizi buldu. Yaş ve cinsiyeti hakkında çok araştırdım ama bir sonuca ulaşamadım. Karakter olarak korkak ve saldırgan. Son günlerde biraz hayvanı aç bırakıp, açıktığını anlayınca Yemliğini tutup bir şekilde elime konmasını sağlıyorum. Elimde durup yemlikten yemeğini yedikten sonra kafesine uçuyor. Elimi uzattığımda yine kaçıyor veya ısırmaya çalışıyor . Bu el korkusunu ne zaman yener? Israrcı olmalımıyım bu yöntemde? Perde eğitimi yapmak istemiyorum vicdan yapıyorum.
Ve kafasındaki tüyler Ricky Martin gibi sürekli dik. Uyurken bile hafif yatıyor ,o kadar . Kafa tüylerinin dik olmasının,denildiği gibi stres,korku ,agresiflikle bağlantısı var mı?
275DBD9F-87CC-4FB4-A013-B910108BF19D.jpeg
275DBD9F-87CC-4FB4-A013-B910108BF19D.jpeg

Ekli dosyalar

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
selamlar,
3 haftalık olduğuna emin misiniz? kuşunuzu nereden sahiplendiniz?

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Kuşun üzerine fazla düşmeyin rahat bırakın.Zamanla önce omuzunuza sonrada elinize alışır.Bu işler hemen 1 günde olmaz yavaş yavaş.

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
Arkadaşlar Merhaba,
Yaklaşık 3 haftalık bir sultan papağanı sahibiyim.Kendisi bizi buldu. Yaş ve cinsiyeti hakkında çok araştırdım ama bir sonuca ulaşamadım. Karakter olarak korkak ve saldırgan. Son günlerde biraz hayvanı aç bırakıp, açıktığını anlayınca Yemliğini tutup bir şekilde elime konmasını sağlıyorum. Elimde durup yemlikten yemeğini yedikten sonra kafesine uçuyor. Elimi uzattığımda yine kaçıyor veya ısırmaya çalışıyor . Bu el korkusunu ne zaman yener? Israrcı olmalımıyım bu yöntemde? Perde eğitimi yapmak istemiyorum vicdan yapıyorum.
Ve kafasındaki tüyler Ricky Martin gibi sürekli dik. Uyurken bile hafif yatıyor ,o kadar . Kafa tüylerinin dik olmasının,denildiği gibi stres,korku ,agresiflikle bağlantısı var mı? Ekli dosyayı görüntüle 982 Ekli dosyayı görüntüle 982
Size tanımadığı için kendini güvende hissettiğmiyordur. Kafasındaki tüylerin kalkmış olma sebebide muhtemelen budur. Size güvenmeye başladığında normal haline döner.

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
Kuş 3 haftalık değil. Kuşu sahipleneli 3 hafta oldu. Balkonuma konmuştu sahibi çıkmayınca ben de bakmaya başladım.
Bence vermediyseniz ilan falan verin, herkese sorun. Çünkü ben de daha önce papağanımın kaçmasına neden oldum ve bu çok kötü bir duygu:(. Öldümü kaldımı bilmiyorsunuz, açmı tokmu, biri buldu da sahiplendimi...
(Papağanını kaybeden herkese de buradan geçmiş olsun diyorum.)