Altmış Dört ün yaşı , cinsi ne acaba ??

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sagocusero

New member

Ötüş vidiosu çekmedim son günlerde ötmüyor şuna kadar sadece vikkk die öttü yüksek bir ses tonu ile :( Resimler Yeterli olursa sevinirim daha çok yaklasınca bulanık çıkıyor :( beni yaşından ve cinsinden bilgilendiren arkadaşlara abilerime şimdiden teşekür ederim..

Mehmet

New member
Cvp: Altmış Dört ün yaşı , cinsi ne acaba ??

lutinolarda dış görünüşten cinsiyet tahmini yapılmaz ötüşlerini dinlemeniz lazım.öterken bir videoya alıp buraya koyarsanız yardımcı olurum.yaşı içinde ayak resimlerinin net resimlerini yüklerseniz sevinirim. :super:

nurcibrahim

New member

görünüre bakılırsa resimler net olmamakla beraber genç bir kuş. cinsiyet tahmini yapılamaz.

ancak;

kendinize ızgaralı bir kafes edinin kuş pislikleriyle temas etmesin.
ayrıca o gazeteleride kaldırın zira onu yemeye çalışacaktır gazetenin üzerindeki boyalar zarar verebilir.

ayrıca resimden görebildiğim o ki sanki gazete ıslak gibi duruyor. aman dikkat edin üşütür hasta olur direk kuş cennetine gider :f10:

daha kaliteli bir makina ile daha net resim çekin resimlerden bir şey anlaşılmıyor.

en kötüsü bir fotografında dışkısıda çıkmış sanki ishal gibi duruyor.

sagocusero

New member

evet nurcibrahim geçrekten öyle ishal :(( o yüzden ıslak gibi duruyor günde 2 kere altını degiştiiom hem ishalden hem suyla ıslandıgından :(( patates haslıom suanda.. yesinde geçsin die ishali..

bugrahan

New member

sagocusero' Alıntı:
evet nurcibrahim geçrekten öyle ishal :(( o yüzden ıslak gibi duruyor günde 2 kere altını degiştiiom hem ishalden hem suyla ıslandıgından :(( patates haslıom suanda.. yesinde geçsin die ishali..
diğer konunuzda kuşunuzun 1-1,5 hafta ishal olduğunu yazmıştınız..bu saatten sonra patates yerine hemen vitaform başlayın..hem de bu işi geciktirmye getirmemelisiniz yoksa kuş için geç kalınabilir..ayrıca vitaformun yanında da isterseniz patates verebilirsiniz..ve ayrıca yem olarak sadece aspur verin ve yeşillik vs. vermeyin..

sagocusero

New member

tamam burahan abi dün yazdım bu konuuyu cevap geldiginde hemen pet shop a gittim kapalı idi :( bugun açılır açılmaz gidip alıcam her gerekli olan şeyi Teşekür ederim..

sagocusero

New member

ila. aldım suyuna karıştırdım. taa eminönüne gittim bizim buralarda yokmus o ilac dan suyuna kattım sorun şuki suyunu içmiyor ne yapıyım ??

bugrahan

New member

sagocusero' Alıntı:
ila. aldım suyuna karıştırdım. taa eminönüne gittim bizim buralarda yokmus o ilac dan suyuna kattım sorun şuki suyunu içmiyor ne yapıyım ??
susayınca içecektir mutlaka..ancak hiç su içmez ve ilerleme olmazsa zaman kaybetmeden veterinere götürün derim..bu arada benim size abi demem gerek daha yaşım 14..

sagocusero

New member

lafın gelişi söyledim veterinere götürmezmiyim götürdüm vetenirer dedideki durumu çok iyi deil ishal ilacı verin ve protein öle bilir :((( ishal olmus ve buna baglı rahatsızlıklar sizde sorun yok bu hastalıklar 2-3 aydır var gibi duruo dedi :(( böyle 1 anda halsizleşmez dedi vs :(( Elmden geleni yapyıyorum ona zarar gelmesin diye :((

bugrahan

New member

sagocusero' Alıntı:
lafın gelişi söyledim veterinere götürmezmiyim götürdüm vetenirer dedideki durumu çok iyi deil ishal ilacı verin ve protein öle bilir :((( ishal olmus ve buna baglı rahatsızlıklar sizde sorun yok bu hastalıklar 2-3 aydır var gibi duruo dedi :(( böyle 1 anda halsizleşmez dedi vs :(( Elmden geleni yapyıyorum ona zarar gelmesin diye :((
su içmiyorsa ağzına damlatmalısınız..hemen avidrade ya da vitaform varsa sbah akşam 1 er damla ağzına damlatın..bu verdiğinizin yanında pirinç unu serpilmiş haşlanmış patatesi kafesine koyun..ayrıca yem olarak sadece aspur verin..sakın soğuk bir ortamda bırakmayın..dediğim ilacı uygulayın.

bugrahan

New member

aldığınız vitaform adlı ilacı kullanın sadece..dediğim gibi yapın..geçmiş olsun..

sagocusero

New member

Kuşum 64 dün saat 20:40 Da öldü :(( kurtaramadım gözümün önünde :(( ölüp gitti :(( benim hatam hastalagını fark edip erken yetişemedim :(( O yüzden kurtaramadım ölmemeli idi :(

bugrahan

New member

başınız sağolsun..belki veteriner bişey yapar diye veterinere götürün dedim ama sizin veteriner anlamazın teki çıkmış desek yeridir..saçma span ilaçlarla sizi evinize göndermiş ve hiçbir müdahalede bulunmamış..eğer ishal ilerlemişse kurtulması daha da zorlaşırdı..tekrardan başımız sağolsun..keşke daha önceden farkedip konu açsaymışsınız..ama çok büyük bir acı bende kuşumu kaybettiğimde çok üzülmüştüm..

sagocusero

New member

2 gündür aglıyorum :(( vetenire gittim bagırdım çagırdım ... boş yere gidip oraya oturuo sonra hayvanlarımız ölüo adam gibi işini yapsa idi belki kuşum hayatta olucaktı :( ama işte .. olmadı..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...