Alletjik rinit

Merhaba dostlar,1 senedir sultanım Yusuf a bakiyorum.Her sene bu dönemlerde baslayip bir müddet süren nezle sikayetlerim bu sene oldukça şiddetli geçmekte.oyle ki 3 kez doktora gittim ve cesitli ilaclar kullaniyorum.Ve de uzun süredir devam etmekte sikayetler.Yazın ise sürekli göz kaşınması ve gözde sulanma sorunu yaşadım.Pazartesi günü doktor allerjik astım ce rinit teshisi koydu.Acaba tüylere karşı bir alerjim mi var da bu sıkıntıları yasiyorum? Bunu nasil anlayacagim:( Kuşumdan da vazgecmeyi asla istemem.Eger ki durum evcil hayvanla ilgili alerji durumu ise ne yapmam gerekir? Gecen doktora gittim ama bu durumu söylemeyi unutmuşum maalesef ki...Kararsız ve de çeliskide kaldim

newceri

Active member
Alerjiniz olabilir. Bol ölçülü sık dokulu bir kumaşla örtü yaparak, günlük hepa filtreli elektrik süpürgesi kullanarak, kuşunuza en az haftada 1 banyo yaptırarak, etkilenmenizi en aza indirebilirsiniz.

Ben de hergün öpüp kokluyodum bu zamana kadar,cok sevdigimden olayı istemeden abartmişim biraz...Kesinlikle kuşu evden uzaklastirmam mi gerekiyor:(?