alıştırdım ama bir sorun var

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

barkin

New member
Mesajlar
185
Yaş
28
Konum
istanbul
#1
sorun şu, omzuma geliyor saatlerce duruyor ama hala elimden hala kaçıyor. yatağın üstündeyken falan hemen çekiliyor onu almaya çalışınca falan. hani ona meyve sebxze ve sevdiği yiyeceklerden de veriyorum ama hala alışamadı elime. omzumdaykende almaya çalışınca boynuma doğru çekiliyor. ne yapabilirim :S :(
 

bugrahan

New member
Mesajlar
889
Yaş
22
Konum
mersin
#2
Cvp: alıştırdım ama bir sorun var

sultan papağanları ne kadar alışık olursa olsun kendi istekleri dışında kendilerine dokunulmasına izin vermeyebilirler..ve sultanlar ayrıca vücudumuzdan çok elimizden korkarlar..ona sakince yaklaşıp elinizin ona zarar getirmediğini göstermeye çalışın..çok hafifçe gagasına dokunun..geri kaçarsa üzerine gitmeyin.dal darını çok severler..dal darını parçalara ayırıp avucunuza koyabilirsiniz..dal darını elinizden yemeye alıştığında,bir sonraki aşamaya,yani ele alma aşamasına geçebilirsiniz..dal darını onun ulaşamayacağı bir yere koyun mesela, elinize bu şekilde çıkabilir..ama sultanınızı dal darıyla beslerken elinizle onun ayaklarını vs. hafifçe sevebilirsiniz.ama sultanınıza dokunmak için en gerekli şey doğru yaklaşımdır.doğru ve güvenilir hissettirerek kuşunuzun bu huyunu yenebilirsiniz.
 
Mesajlar
3,313
Yaş
42
Konum
İzmir
#3
Cvp: alıştırdım ama bir sorun var

Evet buğrahan kardeşimin de dediği gibi ona elinizden korkması gerektiğini unutturmalısınız. Bunu da onu elinizle asla yakalamayarak ve korkutmayarak yapabilirsiniz. Eliniz ona sevdiği yiyecekleri veren bir arkadaş olmalı. Aksi taktirde asla yanaşmayacaktır.
 

ozlemn

New member
Mesajlar
2
Konum
çorlu
#4
Cvp: alıştırdım ama bir sorun var

kesinlikle konusarak yaklasın, konustukca kendını Şişirip sizi dınlıyorsa hoşuna gitmiş demektir, elinizi yavaşça uzatın, ayrıca birçok kişi karşı çıksada ilk başlarda 1 yada ıkı defa bence kanat ayarı yapmak şart ona bir zararı yok, kafesıne koltuga sehpaya cok rahat ucabılır, sadece helikopter gibi odanın içinde dönemez ve kapı ustu avize gibi yerlere cıkamaz fazla uçamadığı için çabuk yorulabılır bu durumda da elinizi zorlamadan sakınce uzatırtasın elinize biner size kesinlikle daha kolay alışır,
 
Mesajlar
3,313
Yaş
42
Konum
İzmir
#6
Cvp: alıştırdım ama bir sorun var

farukbas77' Alıntı:
Peki kanat ayarı nasıl yapılıyor:huh:
cısssss diyorum sakın diyorum aman diyoeum. cok büyük hata kesinlikle sultanlara yapilmamali. geri dönüşü olmayan sorunlara neden olabiliyor.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...