Alışma sorunu

Evarlons

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Sultan papağanımı alalı 3 hafta oldu burdan tavsiyeler üzerine kafesinin kapısını açtım çıktı uçtu bir süre elime alışması için yemek verdim elimi uzattım verilen tavsiyeleri yaptım Ama kuş parmağımı param parça etti kafesi yanaştırdım girmedi sürekli ordan oraya çarpa çarpa uçmaya çalıştı zorla yakalayarak soktum kafese ve tıslama başladı yine ben artık bir çare bulamıyorum her dk ilgileniyorum kafes dışından yemek veriyorum sesleniyorum yanına gidip bakıyorum yemeğini suyunu kafesi hergün temizliyorum kafes temizliğini eziyet hale getiriyor bana ne yapa bilirim petshop 7 8 aylık dedi bana en az 1 yaşındaymış

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
1 yaşında olan kuşların size alışması biraz zaman alır. Ellerimizede alışması çok çok zordur.
Bebek iken ellerimize alıştırmamız gereklidir.
Elinize eldiven takabilirsiniz.

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
kafesi ve yemini her gün temizleyip rahatsız etme onu her kuşun kendine özgü bir karakteri vardır bende kuşumu alırken yavru diye almıştım 1 yaşında çıktı bunları tamamiyle öğrenmeden sultan almak sorun olabiliyor ama benim kuşum 3. haftanın sonuna doğru alışmaya başladı sonra sonra ise iyice alıştı şimdi omzumdan inmiyor kendini sevdirmek için her şeyi yapıyor

Ve söylediklerıne bakılırsa kuş korkmuş. Her gün rahatsız etme onu sadece çok fazla kötü oldugunda temizle kafesini ve karakterini anlamaya çalıs kuşunun gerisi gelicektir çok sık boğaz etme kuşu rahat bırak biraz yaşadıgı yere alışşın en azından oradan korkmasın.