• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yuvalığın içine mi koymalıyım ?
#1
pazartesi sultanıma eş ve birde yuvalık alıcam talaşı yulavığın içine mi koyayım ya da en alta koyayımda onlar mı taşısın ? cevaplarınızı bekliyorum...

bi cevap verinAngry

#2
senin kuşlar birbirine bir alışsın da öyle takarsın yuvalığı. Çok hızlı gidiyorsun. Daha ilk kuşunu kendine tam alıştırmadan eş alma bence.

Heart Frodo Heart Lutino
#3
olayı bilmiyorum ama kısaca olması gerekeni anlatayım. eğer eş alacağın kuş evcil değilse eş aldıktan sonra hayatta evcilleştiremezsin.

kuşa alacağın eşi eve getirdiğinde hemen aynı kafese koyma sakın. 1 hafta kadar ayrı kafeste durmaları gerekir. direkt aynı kafese atarsan birbirlerine alışamazlar kavga ederler veya yeni gelen kuşta bir hastalık varsa anında diğer kuşa da bulaştırır.

kuşları aynı kafese aldıktan bir süre sonra (2 hafta kadar) yuvalık asabilirsin. eğer kuşların eş olduysa zaten çiftleşip yumurtlayacaklardır. talaş da yuvalığın içine 2 cm kalınlığında serilir. kendileri yapmaz. hamster talaşı alıp içine senin sermen gerek.

son olarak yaşından dolayı henüz tek bir kuşla yetinmen gerektiğine inanıyorum. 2 kuşun bakımı zordur. buna karar vermeden önce iyi düşünmen gerek. eğer eş olmazlarsa sürekli kavga edip birbirlerini yaralayacaklardır

lutino dişi: zoe
pied erkek: fındık
#4
Ali bencede erken davranıyorsun.önce eş tutmalarını gerek...

#5
benm kuşum bana alışık 1.5 yıldır falan besliorum onu babnacım cicikuş falan dio

#6
ama iki kuşun birbiriyle anlaşması gerekir.sonuçta yanındaki dişi ile yuva kuracak SmileKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  sizce kafesinin içine ne koymalıyım efecik 12 1,623 27.10.2012, Saat:22:29
Son Yorum: efecikKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi