• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeniden Sakinleştirme
#1
Arkadaşlar beni daha önceden de biliyorsunuzdur. Erkek sultan papağanımın dişi ve yuva geldikten sonra saldırganlaştığından bahsediyordum. Hatta yüzümü yaralayacak düzeydeydi, bir çeşit koruma içgüdüsüne girmişti canını hiçbir şekilde yakmama rağmen. 
En sonunda dayanamayıp yuvalarını aldım, başka bir odaya koydum kafesten uzaklaştırdım. Gözle görülür bir sakinleşme oldu gerçekten. Ancak hala kafese konulduğunda ısırmaya çalışıyor, kafes duvarlarına kafa atıyor, olur da bizi ısıramazsa hıncını dişiden çıkarmaya çalışıyor. Düşündüğüm kadarıyla bu kavgaları yüzünden çiftleşmeleri de durdu. (Belki de yuvayı çıkardığım içindir ama yuvayı hiç koymadan önce de çiftleşiyorlardı, bu yüzden yuva almıştım.) 
Dışarı çıkartıp ağzıma bir şey attığımda ikisi de dibimde bitiyorlar, ağzıma kafalarını sokmaya çalışıyorlar, güveniyorlar aslında bana ama eskisi gibi değil artık hiç ne yaptıysam kafasını kaşıtmıyor örneğin başına parmağım yaklaştığı gibi çığlık atıp ısırıyor. Elimle tutup onu eskisi gibi alıştırmayı düşündüm ancak bir defasında yumuşak tutmama rağmen göğsünden birkaç parça tüy düştü, sanırım canı da yandı ve bunun vicdan azabını çektim. Acaba bu şekilde devam mı etmeliyim elimle tutup sevip, eskisi gibi ona zarar vermeyeceğimi anlamasını mı sağlamalıyım bir de kafese girmekten nefret ediyor kafesi hiç kapatmamayı düşünüyorum geceleri de açık kalmasını. Siz ne düşünüyorsunuz fikrinizi almak isterim.

  Cevapla
#2
Arkadaslar bir fikri olan yok mu bu konu hakkinda, guvenini nasil kazanabilirim yine. Çok hircilansti son zamanlarda.

  Cevapla
#3
Öncelikle gece kafesi açık bırakmamanızı öneriyorum. Bu ileri ki dönemlerde ilişkinizi daha da zedeleyecek ve hakim olan tarafın kendisi olduğunu düşünecek.
Daha önce elinize alışkın olabilir ancak eş aldığınızda  eşinden dolayı sizinle olan ilişkisi zedelenecektir. Bu genelde böle olur ve eş almanız eşcilleşmesini engeller.
Kafasını vurması bağırması sanki bana çiftleşmek istediği izlenimini uyandırdı. Dişi bu isteğe karşılık vermiyorsa buna da sinirlenmiş ve dişiye o yüzden zarar vermek istemiş olabilir. Yuvalığı yeniden koymanız yararınıza olabilir. Yeniden denemekte fayda var.

  Cevapla
#4
bense size Eren beyin dediğinin tam tersini diyeceğim. Kafes kapısını gece açık bırakabilirsiniz.ben bırakıyorum. Gece zaten onlarda biz gibi uyuyorlar. Biz onların sadece bakıcısıyız onlara hakim olmak onlara hükümdarlık yapma derdinde olmamalıyız. Onlara en iyi şekilde bakmamız lazım. Onlar o kadar çok zekiler ki seveni sevmeyeni çok iyi biliyorlar. Sevginiz daim olduğu müddetçe korkmayın. Eşiyle çiftleşsin yavrulatmak derdinde değilseniz yuvayı tekrar kafese takmayın. Onlar anlaşsın o size yetsin.

  Cevapla
#5
Teşekkürler fikirleriniz için. Umarım sakinleşir. Bir de dikkatimi çeken bir şey var. Özellikle bana düşmanlaştı son zamanlarda, babam veya annemle karşılaşınca ötmeye başlıyor ben yaklaşınca da saldırmaya çalışıyor. Farkında olmadan canını yakmış olmaktan korkuyorum.

  Cevapla
#6
mmuhtemelen öyle birşey vardır. Ufacık şeylerin farkındalar. Bende muhabbet de sultan papağanı da var. Misal tv de bir şey izliyorsam muhabbet kuşum elime ucup geldiyse ve ben tv ye bakmaktan onunla konuşmamışsam elimi ısırıyor oraya bakma bana bak beni sev diyor. Çok zekiler kim ne derse desin. Sizde bir konuda onu kızdırmış olabilirsiniz. Resmen bir insanmış gibi özür dileyin ondan onu çok sevdiğinizi de ekleyin. İnanın şaka değil anlıyorlar.. Sağlıklı uzun ömürleri olsun inş..

  Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi