• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
yawru alamıyorum
#1
3 çiftim wardı 1 çiftin sürekli diğerlerini rahatsız etmesi sebebi ile 1 çiftimi malesef sattım. erkek çok kur ötüşü yapıyordu diğer çiftimin dişiside yumurtadan kalkıyordu. yaklaşık 1 çiftimden 40 yumurta aldım hepsi dolu ama malesef yawru alamadım. tabi dişimi sürekli dinlendiriyorum. ama birleştirince gene çifleşiorlar bendeki erkek düşman başına rahat wermior dişiye gerçi dişide çok istekli sürekli deniorlar yawru yu onlarda istiyor ama anlamıyorum yattıkları halde neden ymurtalar bozuluyor. dişimi kışın baya bir dinlendirdim yaz gelince birleştirdim geçen ay yumurtladı 3 tane 3 üde dolu hatta 1 yumurtasınıda aldım anaç bir dişim war onun altına koydum diğerlerinden fazla yatmıştır ama yok gene çıkmadı gene çıkmadı. artık yawrusundada değilim ayırınca çifti beter oluyorlar çöküyor dişi yemio içmio bağırıyor sadece alışır dedim alışmıyor başka odaya aldım gene sesini duydu başka ewe götürdüm hep onu aradı mecbur birleştiriyorum birleştirincede yumurtlamasına mani olamıyorum. 2 arada 1 derede kaldım:S her halukarda dişi zarar görüor.
ewip doğalgazlı soğuk değil hawadar rahat etsinler die salona aldım geniş geniş ben olmayınca zaten beni arıyorlar ses istiyorlar ozaman neşeleri yerinde oluyor. şuan bile bana sesleniorlar hala uyanmadınmı gibisinden. yeni kafes yeni kaliteli ahşap yuwalıklar aldım. her çeşit yemini sağlıyorum. sebze meywe yumurta maması cevizi fındığı seviorlar die mamayada katıyorum. vitaminleri herşeyleri war dışardan çok sağlıklı çok neşeli görünüorlar. dişim asi erkek ewcil ama kabadayı diğer çiftim yeni alıştı birbirine daha yumurtaları boş 2 kuluçkadır erkek başarısız sanırım çifleşmede.
işin kısası ne yapmam gerek bilemiorum. bilgili üretici arkadaşlarım lütfen yardım edin.

Baykuşdan Pervamız yok, Biz Şahinler Sürüsüyüz!
F a t i h - S u l t a n - M e h m e d
#2
Volkan abi ben hiç eş yapmadım ama bir çiftimden 40 yumurta aldım demişsiniz 1 tane kuluç ka makinası alsanız ?

Jako Papağanı = Yakup
#3
kuluçka makinalarını araştırdım. sultan papağanı yumurtasını deneyip çıkaran görmedim. zaten benim eşlerin huyunu çok iyi biliorum parçalarlar yawruyu die korkuyorum büyük ihtimallede bakmazlar parçalamasalar bile. 1 defa elimde yawru bakayım dedim. hiç birşey o anne babasının werdiği kursağında eritip kustuğu tohumların yerini tutmuyor yumurta we bebe büskivisiyle 57 gün yaşatabildim gerçi o sakattı ama korkuyorum. dişim 2.5 yaşlarında 5 aylıkken yumurta yapmaya başladı 3 kuluçka üstüste geçirdi yaptımıda çok yapıyor ilk defa 3 yaptı. dedim bu sefer ısıtırlar bozmazlar az nasılsa 1 yumurtayıda anaç olan çiftimin altına werdim onlarla aynı zamanda yumurtladılar. kuluçka makinesi ile almış taktiğini bilen kişilerinde tecrübelerinden yararlanmak isterim. dediğim gibi çok iyi baktığımdan gram şüphem yok. yumurta mamasını eksik etmiorum. komşumdan köy yumurtası getirtiyorum taze yada bıldırcın yumurtası ile her çeşit yem war. şuan karpuz kemiriorlar ne varsa yiyorlar iştahları iyi ama ayırınca dişi yemeden içmeden kesilior. zaten erkeğin ilk eşi değil ilk eşinden ayırdı erkeği zorla kafeslerine yuwalıklarına kadar girdi o dişiyi kowdu aşırı sewior erkeği.

diğer çiftin altına koyduğum yumurtada bozuldu. halbuki yatıyorlardı. dişimin yumurtaları biraz büyükçe yada erkektemi sorun war yumurtalar dolu ama bozuluyor. daha önce 1 yawru aldım ilk başlarda oda bacağı döndü ben baktım yaşatamadım. sebebi bilsem çözücemde :S

Baykuşdan Pervamız yok, Biz Şahinler Sürüsüyüz!
F a t i h - S u l t a n - M e h m e d
#4
Yumurtalar dolu ise forumdan yada çevrenizden bakıcı olan sultanların altına koyun cıkan yavrularıda bölüşürsünüz mesela.

Forum Kuralları               İlan Kuralları               Konu Açma Kuralları

                        Acil Yazarsan Geç Cevap Alabilirsin.
#5
1 çiftim daha war onun altına deneme amaçlı koydum sürekli yatmasına rağmen o yumurtada bozuldu:S banyoluklarına warana kadar herşeyleri war. kuluçka zamanı salona dahi girmiorum sadece yem su için ihtiyaçları olsun die. rahatsız etmiorum diğer çiftimin dişisi çok evcil kuluçkada yumurta tepesinde iken bile kaşıtıyor okadar alışık elime. ama onda olan yumurtada bozuk:S

(26.08.2013, Saat:17:35)Emirrr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yumurtalar dolu ise forumdan yada çevrenizden bakıcı olan sultanların altına koyun cıkan yavrularıda bölüşürsünüz mesela.


denemediğim yol kalmadı:S

Baykuşdan Pervamız yok, Biz Şahinler Sürüsüyüz!
F a t i h - S u l t a n - M e h m e d
#6
bilgisi olan arkadaş yokmu acaba yardım edebilicek.

Baykuşdan Pervamız yok, Biz Şahinler Sürüsüyüz!
F a t i h - S u l t a n - M e h m e d


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yavru Alamıyorum mhmt6468 4 682 07.05.2015, Saat:23:29
Son Yorum: arax
  Yavru Alamıyorum sultansevero 4 691 26.08.2013, Saat:09:42
Son Yorum: AhmetŞ
  normel grey ve CİNNAMON PEARL PİED den nasıl bi yawru cıkar tolga giresun 13 2,110 04.04.2013, Saat:23:53
Son Yorum: Okan
  16 günlük yawru mutasyonu tahmini:) enginayan777 4 1,767 09.08.2011, Saat:23:45
Son Yorum: enginayan777Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi