• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yarın YGS'ye girecek herkese başarılar
#1
Resim 
Arkadaşlar,

Yarın belki üyelerimizden belki de yakınlarından birçok kişi YGS sınavına girecek. Bu konuyla ilgili paylaşmak istediğim bazı şeyler var.
Sınava girecek adaylara;
Hayatınızın sonraki aşamalarını belirleyecek en önemli adımlardan biri, bu doğru ama sadece 2,5 saat için kendini paralamaya değmez, emin olun.
Bazılarının belki ilk genel kapsamlı sınavı, bazıları ortaokuldan beri defalarca deneyimledi… Eğer sınava kendinizin yeterli gördüğü kadar hazırlandıysanız, stres yapacak bir şey yok. Unutmayın ki sınava hazırlanmaktan daha önemli şey sınav anındaki ruh halidir. Stres seviyesini kontrol etmek önemlidir, ne aşırı rahatlık, ne de aşırı stres başarı getirir. Belirli bir dozda stresle beraber rahat olun ki sorularla hem dalga geçin, sizi korkutamasın, hem de ciddiye alıp doğru bir şekilde çözün Smile Sizin için daha kolay olan dersten başlayın ki hızla aradan çıksın, zor kısma uzun vakit ayırabilin. Ya da bir diğer taktik; Bir sıkıcı bir eğlenceli derse atlayın. Her 20 soruluk sıkıcının ardından 20 soruluk eğlenceli ders ödül olsun. Tabi bu derslerin hepsinden nefret edenler için pek mantıklı değil Acik-agizli-gulumseme
Bulunduğunuz yerin ısıtmasının çalışmaması veya çok çalışması ihtimallerine karşı kat kat giyinin ki çıkartma veya giyinme şansınız olsun.
Sınav salonundaki görevlilerin konuşmasından, yürümesinden veya durmasından rahatsız olursanız söyleyin. Önemli olan sizsiniz.

Kuralları ÖSYM’den olduğu gibi kopyalayıp araya tavsiyelerimi ekliyorum:

Sınavı zamanında başlatabilmek için adayların, sınavdan 1 saat önce kimlik belgeleri kontrol edilerek, elle ve/veya elektronik detektörlerle üst aramaları yapılarak sınav salonlarına alınmalarına başlanır.
Sınava Girmek İçin Gerekli Belgeler
Adayların, sınav salonuna girebilmeleri için yanlarında bulundurmaları gereken belgeler şunlardır:
a) Sınava Giriş Belgesi:
Bu belgeyi aday
http://ais.osym.gov.tr internet adresinden kendi T.C. Kimlik Numarası ve şifresini kullanarak edinir. Belge renkli olabileceği gibi siyah beyaz da olabilir.
b) Nüfus cüzdanı veya pasaport:
Nüfus cüzdanı veya pasaport ile zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ve askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi özel kimlik belgesi olarak kabul edilir. Bunların dışındaki belgeler kesinlikle kabul edilmez. Nüfus cüzdanında adayın T.C. Kimlik Numarası ve fotoğrafı bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır.
KESİNLİKLE EHLİYETLE SINAVA GİRİLMEMELİ, BİNA YÖNETİCİSİ HOCALAR KAPIDAN GİRMEYE İZİN VERSE BİLE SINIFLARDAKİ SALON BAŞKANLARININ SİZİ SINAVA ALMAMA/SINAVDANDAN ÇIKARTMA HAKKI VARDIR. AKSİ DURUMDA HER SINIFA YAPILAN KONTROLLERDE FARKEDİLMESİ DURUMUNDA ÖSYM TEMSİLCİSİ SINAVINIZIN GEÇERSİZ OLMASI İÇİN TUTANAK TUTMA HAKKINA SAHİPTİR.
Bu iki belge yanında bulunmayan aday sınav salonuna alınmaz. Bu belgeler, adaylar salona alınırken Salon Başkanının gözetiminde titizlikle incelenir, bir adayın yerine başkasını sınava sokmasına olanak verilmez.
Sınava girecek adayın yüzü, kimlik tespitini sağlayacak biçimde açık olmalıdır. Koyu renk camlı gözlük, sakal gibi kimlik kontrolünü güçleştiren ve yanılmalara yol açan durumlarda Salon Başkanı, adaylara gerekli uyarılarda bulunur, kimliği hakkında şüpheye düştüğü takdirde adayı sınava almayabilir.
SİZ EN İYİSİ FOTOĞRAFINIZDAKİ HALİNİZE BENZEYECEK ŞEKİLDE GİYİNİN, SAÇ, MAKYAJ, SAKALINIZI BUNA GÖRE AYARLAYIN. YANINIZDA FAZLADAN BİR VESİKALIK FOTOĞRAF GETİRMENİZ KİMLİK TESPİTİNİ KOLAYLAŞTIRIR.
Yanında cep telefonu veya herhangi bir elektronik, mekanik cihaz bulunan aday sınav binasına ve salonuna kesinlikle alınmaz. çanta, cüzdan, saat, kulaklık, kolye, küpe, bilezik, broş, yüzük (alyans hariç) vb. takı ve her türlü metal eşya ile sınava girmek de yasaktır. BİR İKİ TEL TOKAYA MÜSAADE EDİLEBİLİR FAKAT BÜYÜK METAL TOKALAR KAPIDA ÇIKARTILACAKTIR. KIYAFETİNİZDE ZİNCİR, AÇACAK GİBİ AKSUARLAR VARSA MÜMKÜNSE ÇIKARIN, DEĞİLSE O KIYAFETİ GİYMEYİN.
Sınavda kullanılmak üzere, iki adet kurşun kalem, bir adet silgi, bir adet kalemtıraş, bir adet peçete ile üç adet şeker her aday için ÖSYM tarafından temin edileceğinden, adaylar tarafından getirilecek yiyecek, içecek (su hariç) vb. tüketim maddeleri de sınav salonuna alınmaz. Adaylar sınava şeffaf VE MARKA KAĞIDI ÇIKARILMIŞ pet şişe içerisinde su getirebilirler.
SINAVIN İLK 120 DAKİKASI VE SON 15 DAKİKASI SINAV SALONUNDAN ÇIKMAK YASAKTIR.
HERHANGİ BİR İHTİYAÇ İÇİN SALONDAN ÇIKMAK KESİNLİKLE YASAKTIR. YUKARDAKİ SÜRELER DIŞINDA ÇIKAN KİŞİ ASLA SINAV SALONUNA TEKRAR GİREMEZ.


Ailelere;

Lütfen sınava girecek kişiyi rahat bırakın Acik-agizli-gulumseme Bugün evdeki telefonun fişini çekin, cep telefonlarınızı kapatın. Eğer isterse bir tek onun telefonu açık kalsın, istediği kişiyi arasın, istemediğinin yüzüne kapatsın. Sınav yerine gittiğinizde uymanız gereken, yazılı olmayan kurallar; (hepsi gerçek, duymadım kendim yaşadım)

ÇOCUĞUNUZ ARTIK ÇOCUK DEĞİL, YETİŞKİN BU YÜZDEN:

- Binaya alımlar başladığında kapıya kadar onunla gelmeyin, çok kalabalık oluyor, polisler sinirleniyor.
- Sınıfının penceresinin altına gidip otobüse el sallar gibi davranmayın, diğer adaylar sinirleniyor.
- Sınıfına gittikten sonra, “Doğru sınıfa gitmiş midir, yerini bulmuş mudur, tuvaletini yapmış mıdır, bayılmış mıdır, ayılmış mıdır, düşmüş müdür vs vs.” sorularınızla kapıdan girmeye çalışmayın YASAK!!! Zaten en küçük ihtimalle lise son sınıftaki birinin bence okuması vardır ve sınıfını, sırasını bu şekilde bulur. Hadi bulamadı, sorar bir sürü görevli var. Tuvaleti heyecandan gelir, görevliler soru kitapçıklarını dağıtmadan önce zaten hatırlatıyor gitmelerini. Bayılırsa duruma müdahale edecek yine bir sürü görevli var. Yani haberiniz olması gereken bir durum olursa size kapıdan seslenilir.

Ayrıca sınav başlayacağı zaman mümkün olduğunca bina etrafını, camların altını boşaltın, bina yöneticisi hocaları yormayın.


Görevli olacak arkadaşlara;
Her şey yazıyor zaten, 160dk öööööylece beklemek kolay değil, Allah sabır versin Acik-agizli-gulumseme Acik-agizli-gulumseme

HERKESE BAŞARILAR…
basari-mesajlari-2.jpg
Foto için nkfu.com'a teşekkür Smile (reklam yaptım Smile )

#2
Biraz geç yorum atıyorum ama konu için teşekkürler.Koca forumda birtek ben girmişim heralde bu sınava kimseden ses çıkmamış Blank

#3
bende girdim de öle keyfi .d.d

Albino
Normal grey

Pastelface platinum hen
Whiteface cinnamon split to pied


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  herkese teşekkürler sultanpapağan12 21 1,721 24.07.2014, Saat:17:19
Son Yorum: SultanKikoo
  selam herkese oğuz-oğuz 2 507 12.07.2014, Saat:20:12
Son Yorum: AhmetŞ
  selam herkese oğuz.uçkun 4 606 23.03.2014, Saat:22:51
Son Yorum: oğuz.uçkun
  2014 Ygs sınavına katılacak tüm arkadaşlara Başarılar Diliyorum Osman01 3 899 23.03.2014, Saat:00:09
Son Yorum: serdar12
  herkese selam halil76 1 594 22.12.2012, Saat:00:22
Son Yorum: xıdır
Video herkese selam/ cinsi hakkinda yardim lutfen. emir745 0 957 10.11.2012, Saat:00:35
Son Yorum: emir745
  Herkese İyi Bayramlar umut2010 23 3,035 27.10.2012, Saat:19:55
Son Yorum: umut2010
  Slm Herkese ademk21 10 1,590 23.09.2012, Saat:02:29
Son Yorum: mervano
  yarın okullar açılıyor :( manolya61 6 952 16.09.2012, Saat:14:48
Son Yorum: manolya61
  Valla yarın fizik sınavım var ne yapıcam bilmiyorum :O tibet 29 3,937 06.04.2012, Saat:00:11
Son Yorum: tibetKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi