• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yarın plan yapacaklar havaya dikkat!
#1
Yarın plan yapacaklar havaya dikkat!

Yurdumuzun iç ve doğu bölgeleri ile Trakya kesiminde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların etkisi altına giriyor. Hava sıcaklıkları 2 ila 4 derce azalacak.


Meteoroloji Genel Müdürlüğü"nden yapılan son değerlendirmelere göre; ülkenin iç ve doğu bölgeleri ile Trakya kesiminde görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; İç Anadolu"nun kuzeydoğusu, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Kahramanmaraş, Adıyaman, Diyarbakır, Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde kuvvetli (yer yer dolu yağışı ve yağış anında lokal kısa süreli fırtına) olması tahmin ediliyor.Hava sıcaklığının Karadeniz"in iç kesimleri ile İç ve Doğu Anadolu'nun kuzeyinde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

-KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI-Yağışların; İç Anadolu"nun kuzeydoğusu, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Kahramanmaraş, Adıyaman, Diyarbakır, Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Su baskını, Ani sel, lokal dolu yağışı vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

register.gif

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

İSTANBUL: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinde parçalı bulutlu(22)

ANKARA: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı(25)

İZMİR: Az bulutlu ve açık(26)

ADANA: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı(23)

ANTALYA: Parçalı ve az bulutlu(24)

SAMSUN: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinde iç kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı(20)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde kuvvetli olmak üzere, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı(16)

VAN: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı(18)

DİYARBAKIR: Parçalı ve çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı(23)

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

MARMARA: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge genelinin parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Bilecik çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer sis bekleniyor.

EGE: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinde bölgenin iç kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinin (Adana, Osmaniye ve Kahramanmaraş) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Kahramanmaraş çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzey ve doğusunun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Yozgat, Kayseri ve Sivas çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Bolu, Karabük ve Kastamonu çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kıyılarında yer yer sis bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin iç kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Çorum, Amasya, Tokat, Gümüşhane, Bayburt ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölgenin kuzey ve batısı ile Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU : Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Diyarbakır ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.ANKAKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  1 Temmuz tarihine dikkat! KingWizard 0 337 28.06.2015, Saat:03:34
Son Yorum: KingWizard
  IŞİD, Palmira’da iki türbeyi havaya uçurdu KingWizard 0 341 25.06.2015, Saat:00:08
Son Yorum: KingWizard
  IŞİD Palmira'daki türbeleri havaya uçurdu KingWizard 0 378 24.06.2015, Saat:23:25
Son Yorum: KingWizard
  Dikkat! Son 23 gün! Borcunuzu azaltabilir ya da sildirebilirsiniz integrand 0 390 07.03.2015, Saat:19:45
Son Yorum: integrand
  Kredi ödeyenler dikkat! integrand 0 343 07.03.2015, Saat:19:35
Son Yorum: integrand
  Pazar gününe dikkat! integrand 0 312 07.03.2015, Saat:19:01
Son Yorum: integrand
  Bu numaradan gelen çağrıya dikkat integrand 0 436 07.03.2015, Saat:18:38
Son Yorum: integrand
  Yunanistan Maliye Bakanı Varufakis'in Dikkat Çeken Oturuşu HeavenLy 0 312 04.02.2015, Saat:17:51
Son Yorum: HeavenLy
  Yarın teğet geçecek SucukluŞampuan 0 296 25.01.2015, Saat:23:12
Son Yorum: SucukluŞampuan
  Öksürük ve hırıltı varsa dikkat! Alpdna 0 950 22.08.2014, Saat:07:39
Son Yorum: AlpdnaKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi