• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yandex'ten açığını bulana ödül!
#1
Yandex'ten açığını bulana ödül!

Yandex Şirketi, yeni uygulama gereğince şirketin servislerinde ve mobil uygulamalarında açık bulan kullanıcıları ödüllendirecek. Ödülün boyutu ise tehlikenin ciddiyetine göre değişiyor.


Yandex Şirketi, yeni uygulama gereğince şirketin servislerinde ve mobil uygulamalarında açık bulan kullanıcıları ödüllendirecek. Ödülün boyutu ise tehlikenin ciddiyetine göre değişiyor. 'Hata avı programı' olarak isimlendirilen uygulama yandex.ru, yandex.com, yandex.com.tr, yandex.kz, yandex.ua, yandex.st, .ya.ru ve moikrug.ru gibi ''Yandeks'' sitelerindeki servislerde ve ayrıca ''Haritalar'', ''Navigatör'', ''Müzik'', ''Taksi'', ''Posta'', ''Market'', ''Metro'', ''Fotoğraflar'', ''Tramvaylar'' ve iOS ve Android için ''Disk'' mobil uygulamalarda hata aranmasını öneriyor.


Yandex 2011 yılında da benzer bir program başlatmıştı. O zaman bulunan 'açıklar' için ödülün miktarı beş bin dolardı. Ancak ödül sadece bir katılımcıya veriliyordu. Şu anki program, 2011 yılında yapılan yarışmadan farklı olarak uzun süreli olacak ve birden fazla kişiye verilecek.


Sitedeki açıkları bildiren kullanıcıları ödüllendirme uygulaması birçok internet şirketi tarafından yapılıyor. Örnek olarak Google, sitesindeki 'açık' noktaların bildirenlere yüz dolardan yirmi bin dolara kadar ödül veriyor.


Kaynak: Rusya'nın Sesi

#2
harika bir uygulama hackerlere iş çıktıSmile

Bir gün kıyamet kopar çöker karanlık
ALLAH bizi affetmez çok günah aldık
Sevenler ayrılamaz,bir plan yaptık
Tüm ÇARŞI cehenneme kombine aldık.


Özel Mesaj İle Yardım Talebi Yasaktır!


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yandex'in Kurucusu Hayatını Kaybetti Alpdna 0 665 25.07.2013, Saat:16:50
Son Yorum: Alpdna
  Yandex'in görsel sorgu sayfası yenilendi! redrock 0 666 15.11.2012, Saat:00:41
Son Yorum: redrockKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi