• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yalancı Satıcılar
#1
Sad 
Merhabalar,

Sitenize 1 ay önce üye oldum ve hemen hemen tüm mesajları büyük bir ilgiyle okudum ve bilgi sahibi oldum. Teşekkür etmeyi bir borç biliyorum. Başıma gelen olayı sizlerle paylaşmak istedim. 3 hafta önce her zaman balıklarım için gittiğim petshop'a gittim ve bir çift sultan papağanı istediğimi söyledim. O sırada 3-4 yavru ayrı bir kafeste, 3 tane de öncelikle tümünün dişi olduğunun söylendiği çok güzel görünen kuşlar vardı. Yarım saat-45 dk kadar gözlemledim. Benden bıkmış olacaklar ki en sonunda petshopun sahibi geldi ve çift almak istediğimi öğrenince satış temsilcisinin dişi dediği kuşlar için "o bilmez cinsiyeti, onlardan biri erkek" dedi. Tam da beğendiğim için Smile Emin olmamakla birlikte çifti alıp eve getirdim. Her şeye özen gösterdim, kafes düzeni, yem, hijyen, mekan, samimiyet sınırı. Fakat dişi olanı hastaymış. Veterinere götürdüm, gerekli ilaçları uygun dozda kullandım, fakat maalesef "kokoş'u" kaybettik. Şu an bahçede uyuyor Sad Maalesef eşim de ben de çalıştığımız için yalnız kalmaması açısından erkek olan "mahçup'u" bir süreliğine tekrar petshopa bıraktık ve uygun eş gelmesi için bir kaç gün bekleyelim dedik. En sonunda bir tane kuş geldi. Şimdi sıkı durun, ben adama eyvah bu da erkek deyince petshop sahibi "sizin kuşunuz dişiymiş, bu kuşu getiren üretici öyle söyledi" dedi bize. Çok sinirlendim. Ama ikisinin de erkek olduğunu tahmin ede ede, onu da çok beğendiğimiz için Mahçup'u da Gupgup'u da alarak evimize döndük Smile)) En kısa sürede fotoğraf ve video ekleyeceğim, sanırım mahçupun gözün enfeksiyon olmuş, dün akşam farkettim, bugün damlaya başlayacağım.

Sevgiyle kalın..

#2
Ah şu petshopçular geçmiş olsun ve hayırlı olsun dilekleri arasında kaldım birini kabul edin Gulumseme

:::υηυтυℓмαмαк υηυтмαмαуı ємяє∂єя:::
#3
Teşekkür ederim Reis Smile Çok üzülmekle birlikte, elimizden geleni yaptığımız için en azından vicdanımız rahat. Umarım yeni gelen ile birlikte iki sultanımızı sağlıklı ve mutlu bir şekilde besleyebiliriz Smile yaş ve cinsiyet için yardımlarınızı isteyeceğim fakat henüz yerlerini yadırgıyorlar, ötmeye başlasınlar, video ekleyeceğim.

#4
bende petsopdan kuş aldım aynı şeyleri bende yaşadım 4 5 tane kuş vardı ''hepsi erkek yeni geldiler üretici öyle dedi '' dedi petshop sahibi . aldım kuşu dişi çıktı ve ayağıda yamukmuş orda alırken sadece bi tırnağının dönük olduğunu farkettim söyledim adama bişey olmaz dedi tamam dedim eve getirdik kuşu kuşun kople ayağı problemli , biz sadece tırnağı die biliyoduk. Petshopcular sadece paraya bakıyolar hiç kuştan anladıları yok ve sahtekarlar.

#5
Ya aynen nabza göre şerbet veriyorlar .. Evcil bı kuş vardı uçamiyo bile hasta besbelli sağlam diye tutturdu, onlara güven olmaz...bu arada gözünün etrafında kizariklikmi var benimkide öyle hangi damlayı kullanacaksınız .. ? Gerçi ben kullanamam elime alamıyorum cok korkak


#6
Selamlar;
Öncelikle bahçede uyuyan kuşunuz için başınız saolsun.Ben de bu tür olaylara karşı inanılmaz hassasım içimden bir şeyleri söküp atıyorlarmış gibi gelir.Sizin o uyuyor kelimenize biraz buruklaştım duygusallaştım ,öldüğünü bile kendi kendimize anlatamıyoruz bazen hep yaşasınlar istiyoruz ..Umarım bundan sonrası sizin için ve bütün evcil sever dostlarımız için daha güzel daha olumlu şeylerin yaşandığı günler geçirirsiniz.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi