• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
white face ile normal gri çiftinin yavruları albino çıkarmı?
#1
Arkadaşlar normal gri ile white face yavrularinda albino çıkarmı?

#2
güzel konu açmışsın mert ama bu albinolar hakkında forumda çok bilgiler var
normal grey veya alacağın whıte facenin anne veya babasının da albino olması lazım.albino alabilmen için

yada lutino ve wf çiftin olması lazım bu çiftinde anne veye babasının albino olması lazım daha kolay albino alman için http://www.sultanpapaganlari.com/konu-al...etimi.html buraya bak belki yardımcı olur.

Bir gün kıyamet kopar çöker karanlık
ALLAH bizi affetmez çok günah aldık
Sevenler ayrılamaz,bir plan yaptık
Tüm ÇARŞI cehenneme kombine aldık.


Özel Mesaj İle Yardım Talebi Yasaktır!
#3
Nor. Gri ve w facem v ar sadece sordum teşekkürler

Başka bir kus alabilecek imkanım yok saol ...l

#4
Bu konuya sanırsam en güzel açıklamayı ben getireyim Albino-Wf çifti sahibi olarak tek kuluçkada 6 yavrunun 5 tanesi albino geldi Smile , Öncelikle Albino hakkında bir fikir sahibi edinelim Albino bir ana mutasyon değildir ne demek bu peki ? Albino: melanin pigmentinden oluşan bir hastalıktır bu melanin pigmenti eksikliği White face bir sultan mutasyonunun lutino bir eşin kafasındaki sarı ve turunculuğu yok ederek oluşan mutasyona da biz halk arasında Albino deriz aslında bembeyaz olan bu sultanlar WhiteFace - Lutino mutasyonudur albino değil çünkü albinoluk bir hastalıktır bildiğiniz üzere insanlarda da var. Albino hastalığı: Albino hastalığı teni bembeyaz gözleride gırmızı olan canlılardır. Ve bu canlılar güneş ışınlarına karşı çok narinlerdir , güneşte fazla kalmaya gelemezler. Bu aslında melanin pigmenti eksikliğinden kaynaklanır bu eksiklik Whiteface mutasyonu ve Lutino da da azda olsa vardır.

Şimdi gelelim albino mutasyonu elde etmeye herhalde herkezin merakla beklediği bölüm Acik-agizli-gulumseme.

Albino = White face + Lutino çiftinden olur. Lakin ihtimali çok düşük bir olasılıktır bu neden çünkü anne ve babanın ebeveyinlerindeki genlerde Normal Grey ve Lutino baskındır böyle bir çift albino hiç bir zaman vermeyebilir ama bu ihtimali artırabilme şansımız var Şayet Elinizde baskın bir wf ve baskın bir lutino var ise. Baskın ( dominant ) bir sultan nasıl üretilebilinir ? onun açıklamasınıda şöyle yapim size WF mutasyonu Normal Grey in 2. kademe mutasyonudur sizin elinizde annesi babası belli bir WF var ise yanına bir WF koyarak WF alma şansınız artar işte bu gelen yeni yavrular 3. nesil WF olurlar ve artık gen kodlarında WF lik baskındır bu da demek oluyor ki artık yanına konulacak eşin mutasyonu ne olursa olsun WF lik baskın olacaktır ve böylece soyundaki NOrmal Grey geninin baskınlığı ciddi bir ölçüde azalacaktır aynı şekilde Bu lutino için de geçerli şayet siz bu baskınlığı lutino içinde yaparsanız baskın lutino olur ve gelen yavrularda lutino baskınlığı olur tam da bu noktada bu baskın yavrulardan WF-Lutino çifti yaparsanız Albino gelme şansınız ciddi bir şekilde artar.
Gelelim benim çiftimin durumuna benim WF-Albino çiftimin soyuna bakalım

Albino Dişinin = Annesi Pearl + Babası Albino ve kardeşleri 5 tane WF Pearl Normal Grey Albino Lutino ortaya karma bir mutasyon çıkmış böyle bir çiften albino gelme olasılığı çok düşüktür ama gelen 1 tane albinonun tek bir sebebi var babasının Albino geni baskın demekki bu kuşun atalarında Albino var devam etmiş veya Baskın WF - Lutino çiftinden geliyor soyu

WF-Pearl (ikili mutasyon ) Erkek = Babası WF + Annesi Pearl gelen kardeşlerde WF , Pearl , Normal Grey , karma mutasyon ve yine babanın baskın WF geni yavrulardan bir kaçına WF lik vermiş buda yavrulara baskın bir WF geni sağlamış.

İnternette yaptığım yabancı kaynaklarda öğrendiğim bilgilerdir arkadaşlar bende çiftimi bu şekilde baskın bir geni olan mutasyon ile elde ettim. Ve gelen 6 yavrunun 5 tanesi albino çıktı tabi ki şans faktörü de var ama 2. kuluçka olduğunda neticeyi beklicem yine aynı sonuç olursa yabancı kaynaklardaki teori doğrulanmış olacak Smile Son olarak eklemek istediğim birşey daha var Albino yavru arayışında olan sultan severler çift yapacaksanız eğer albino almak için baskın WF - Albino çifti yapın çünkü şayet Albino nun genindeki lutino baskın olursa babanın WF olması onu albinoya çeviriyor ALbino - Albino çiftten Albino alma olasılığı ALbino - WF çiftinden daha düşüktür. Malesef sitede çok fazla gezemiyorum gelmişkende giremediğim bütün günler için toptan böyle bir uzun metin yazayım dedim.

#5
Şanslıysan neden olmasın SmileKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kuluçka döneminin 16. Günü yumurtadan kalkması normal mi? Can er 5 285 14.06.2017, Saat:21:47
Son Yorum: sezer Bey
  Yavruları Ne Olur Alperen8 0 71 19.05.2017, Saat:23:12
Son Yorum: Alperen8
  sizce normal mi Özgerfrf 2 92 18.05.2017, Saat:17:00
Son Yorum: Özgerfrf
  Bu ciftden albino yavru gelme ihtimali var mi? MehmetDavarci 3 233 08.05.2017, Saat:20:22
Son Yorum: Alperen8
  Albino Pearl Eşleşmesi ve Sonucu? isa 2 303 09.03.2017, Saat:19:17
Son Yorum: raifmeric
  yavrulari beslemiyorlar koti 6 280 11.02.2017, Saat:20:21
Son Yorum: koti
  Sultanlarımın Yavruları Ne Olur Alperen8 0 155 01.02.2017, Saat:19:07
Son Yorum: Alperen8
Sad hala boş yumurta normal mi? SOS Harun2234 1 234 26.01.2017, Saat:16:49
Son Yorum: paşa40
  Anne baba yavruları ısıtmıyor Karanlık_Olan 4 303 08.12.2016, Saat:00:20
Son Yorum: Karanlık_Olan
Heart Albino dişiye uygun erkek Bkotil 2 331 25.11.2016, Saat:11:31
Son Yorum: BkotilKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi