• Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
uçmayı bilmeyen kuş
#1
4 ay önce hediye olarak aldığımız muhabbet kuşu uçmayı bilmiyor 30 cm yukseklıkten yavasca iniyor 1 metreden çakılıyor bende pek anlamıyorum acaba kanadı yanlıs mı budandı diye de dusunmuyor değilim ama doğrusu nasıl olur bilmediğimden anlamıyorum yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkürler

#2
Fotosu varsa iyi olur.

#3
kuşun kanadını budadılarsa uçamaması normal..kuşun kanadının budanmaması lazım..kanadı yanlış budanan kuşların kanadı bazen hiç çıkmayabiliyor..fazla uçurmayın çok fazla hırpalanmasın..daha az sıklıkla uçmasına izin verin ama mutlaka uçmasını sağlayın..pratik yaparsa uçabilir..ama kanadının yanlış budanıp budanmadığını bilmeniz gerekiyor..fotosunu da eklemeye çalışın.

#4
kuşların kanadının budanması da ne biçim tabirdir. yazık günah yaa budamak ne kelime. ağaç mı sandınız kuşları. benim 6 yaşında muhabbetim var o da açağı uçuyor yukarı uçamıyor onun için hep bizimle birlikte vakit geçirir. biz yaşlılığına verdik çok da üstünde durmadık. çünkü o bizimle mutlu o bizim ona verdiğimiz sevgiyle gösterdiğimiz ilgiyle mutlu...

1 sultan(pied) Male *Zibidi*
1 muhabbet Male *Fıstık*
#5
Bencede budamak kelimesi bir canlı için hiçde uygun değil. Uçarken kanadını bir yere çarpıp kırmış veya incinmiş olabilir. Kanadı aşaşğı doğru sarkıyormu bir kaç resim eklerseniz daha sağlıklı yorumlar yapılır.

Lutino - Lucy
White Face - Jack
#6
kusura bakmayın budamak dedim ama ben birine sordum burada, yanlış budanmıştır deyince bende tabiri o sandım özür dilerim.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi