• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
tüy yolmayı engelleyici sprey
#1
kokoş her sultan papağanı gibi çok tüy yapıyor . annemler artık dayanamadı mayıs ayının sonuna kadar bak sonra ,sat birisine zaten hevesini aldın falan dediler. bende bu bir canlı oyuncak değil hevesini bırak at gibi olcak dedim.ama anlamıyolar beni.bende kokoşu çok sevdiğim için onu vermek istemiyorum(hem psikolojisi bozulur kuşun).işte araştırdım tüy dökmemesi için napılabilir diye (tülü kokoş hiç sevmiyor.) sonra tüy yolmayı engelleyici sprey buldum işe yarar mı? tüy yolmayı engelleyici sprey yorumlarınız için şimdiden teşekkürler..
yardımcı olacak yok mu??

#2
kardeş bence hiç hoş bişey değil, bizde aynı sorundan şikayetçiyiz ama hayvana o işkenceyi yapmaktansa tüylerini temizlemeyi tercih ederim, yazık günah o acı tadı alıcak tüylerini karıştırmıycak bütün dengesi bozulacak, sonuçta o tüycükleri bişekilde karıştırmak yolmak zorunda, bence ya forumdan birilerine sat yada aileni bi şekilde ikna et ama doğal dengesini bozma kuşun !

CikLet - Lutino Karizma
#3
(06.05.2012, Saat:21:12)vboulskran Adlı Kullanıcıdan Alıntı: kardeş bence hiç hoş bişey değil, bizde aynı sorundan şikayetçiyiz ama hayvana o işkenceyi yapmaktansa tüylerini temizlemeyi tercih ederim, yazık günah o acı tadı alıcak tüylerini karıştırmıycak bütün dengesi bozulacak, sonuçta o tüycükleri bişekilde karıştırmak yolmak zorunda, bence ya forumdan birilerine sat yada aileni bi şekilde ikna et ama doğal dengesini bozma kuşun !

aynen katılıyorum...

#4
bu yola başvurmamalısın evciline bir şey yaparken her zaman kendini onun yerine koy aynı durumda sen böyle bir şey istermiydin hayır.O zaman ya sat ya da aileni ikna et.

Şaşkın. Heart
#5
Papağanın tüy yolmuyordur, şikayetçi olduğun ortalıkta uçuşan küçük tüylerdir muhtemelen.

Tüy yolma daha çok büyük ırk papağanlarda stres nedeniyle görülen bir hastalıktır ve bu ilaç bu durumun önüne geçmek için kullanılır. Senin şikayetine çözüm olmaz, boşuna kuşunu ilaca boğma sultanlarda tüy yolma hastalığı çok nadir görülür.

Örnek tüy yolma hastalığı olan bir papağan resmi gösteriyim. İlacın ne için kullanıldığını daha iyi anlaman için;
i5693000_hamy-jpg


#6
Birde temizlenmeden dökülen tüyler aşırı erecede rahatsız edici kadar dökmüyor. Bence kuşunuz tüye girmiş ondan rahatsız olunumştur. Bahar ayındayız tüy dökümü mevsimi sonuçta. Yeni tüyleri çıkınca tüy dökülmez kolay kolay.

Lutino - Lucy
White Face - Jack


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  sprey ve kraker 0 162 1 dakika önce
Son Yorum:Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi