• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tomas Sivok : "Türkleri örnek alalım"
#1
Sivok : "Türkleri örnek alalım"

Beşiktaş'ın Çek stoperi Tomas Sivok, ülke futbollarının gelişimi için Türk futbolunu örnek gösterdi.
Beşiktaş'ın Çek yıldızı Tomas Sivok, 14 Kasım Çarşamba akşamı ülkesini Slovakya'ya karşı oynadığı hazırlık maçında kaptan olarak sahaya çıktı. Maçtan sonra ülke basınına demeçler veren Sivok, Çek futboluna örnek olarak Türk futbolunu gösterdi.

2eq7wqw.jpg

Çek Futbol Federasyonu'nda yapılan değişikliklerden sonra ülke futbolunun gelişimi için önemli olmadığına ancak kulüplerde yapılacak değişikliklerin gerçekten bir etki yaratacağına inandığını söyleyen Sivok; "Türkleri örnek alalım. Onlar 2 kez büyük turnuvanın kapısından döndüler, playoff turunda elendiler ama bize göre daha muhteşem kulüplere ve harika oyunculara sahipler." dedi.

29 yaşındaki tecrübeli stoper, ülke takımına katılan 9 yeni oyuncunun olduğunu ve teknik direktör Michal Bilek sayesinde tekrar kaliteli bir takım olacaklarını söyledi; "Bilek çok iyi bir teknik direktör. Yeni gelenlerin nasıl uyum sağlaması gerektiğini çok iyi biliyor." dedi.

Futbolcuların ilk milli maçlarını ölene dek unutmayacağını söyleyen Sivok; "Oynadığınız süre 10 dakikada olsa 90 dakikada olsa muhteşem hissedersiniz. İlk milli maçımda Romanya'ya karşı 11'de başlamıştım ve 2-0 kaybetmiştik, onlar muhteşem bir takımdı. Yine de benim için güzel bir gün olarak kalacak." diyerek sözlerini noktaladı.

Beşiktaş'ın yıldız stoperi 2005 yılından beri formasını giydiği Çek Cumhuriyeti milli takımı ile 36 maça çıkıp 3 gol attı.

Sorularınız için lütfen özel mesaj atmayınız. Uygun bir başlık ile uygun kategoriye konu açarak sorunuz. Unutmayın bilgi paylaştıkça çoğalır.
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi