• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sultanıma kedi saldırdı
#1
aARKADŞLAR SULTANIM EVDEN KÇTI AMA BULDUM KEDİ SALDIRMIŞ BURNU VE GÖZÜNÜN ÜZERİNDE ÇOK HAFİF Bİ KANAMA VAR ŞİMDİ BENM NE YAPMM LAZM İLAC VERMELİYM ?

#2
metin, çok ciddi bir durum kısaca evde yapabilecegin şey, Bolcana gözüne degmeden ısırılan yerlere kalonya sür peçete bastır mümknse yıka mecburen. iyice sar havlu ile. Sıcak tutmaya calış hatta şampuanla yıka.

#3
ilk önce sakin olman lazım sakin ol ki saglıklı karar veresin bi fotolarını cek daha tecrübeli arkadaşlarla birlikte görelim ilaç herşey için çözüm değildir . belki ufak bişedir hiç ilaca gerek kalmaz kedi saldırdıgına nasıl bu kadar eminsin belki konmaya calıstıgı yerlerde kendisi carpmıştır foto koymadan kafana göre iş yapmaman gerek şimdiden geçmiş olsun

Ferhat Bey bey bilgilendirmeniz çok yanlış yaraların ne durumda oldugunu bilmiyoruz .. ayrıca o bi kuş kolonyanın sinirlere verdiği acıya dayanamayabilir lütfen yanlış bilgilendirmeyelim !!Angry

ÇİKO
#4
arkdşlar çok teşkkr ederm hepinize

#5
Sultan Papağanını kedi ısırması yada pençelemesi durumunda; bölge hidrojenli su ile temizlenmelidir. Ardından antibiyotikli merhem uygulanmalıdır. Ampicilin enjekte etmesi için en kısa sürede veteriner-hekime götürülmelidir çünkü kediler Pasteurella adı verilen mikrobu pençeleri ve ısırıkları ile karşı tarafa bulaştırırlar. Bu mikrop kuşlarda Pasteurella Zehirlenmesine neden olur ve 24 saat içerisinde önlemler alınmazsa ölüme yol açabilir.

#6
arkadaşım sakın kolonya falan basma yıkamaya kalkışma bide miktrop kaptırırsan öldürürsün kuşcagızı foto ekle hemen bi bakalım ne durumda . forumda veteriner abimizde var ..

ÇİKO
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi