• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sultanım Çok Yemek Yemiyor (Çeviri)
#1
Birçok üyemizin başına gelen, şu an benimde yaşadığım bir sorunla ilgili aşağıdaki makaleyi buldum. Hem Türkçesini hem de İngilizcesini yazarak, varsa çeviri hatalarını söylemeniz için, sizlerle paylaşıyorum.


Alıntı:My cockatiel is not eating very much.

One of the most common questions that we received from new cockatiel owners is about a cockatiel not eating very much or not eating at all. For cockatiel owners who have just brought a brand new cockatiel home from the pet store or a breeder, this is very normal.

Alıntı:Sultan papağanım çok yemiyor.
Yeni sultan papağanı sahiplerinden aldığımız benzer sorulardan bir tanesi de sultan papağanının çok yememesi veya hiç yememesi ile ilgilidir. Üreticiden veya petshoptan yeni bir sultan papağanı alıp eve getirmiş kişiler için bu çok normaldir.

A cockatiel that is new to its surroundings might be stressed because it's out of its "comfort zone" and familiar surroundings. Give your bird a chance to get accustomed to it's new environment, including its new cage and views. It's extremely important that you use the same food that the bird was eating at the store for the time being, cockatiels are notorious for getting accustom to particular type of feed.


Alıntı:Yeni bir sultan papağanı için çevresi stres yaratabilir çünkü o rahat alanından ve aşina olduğu çevreden uzaktadır. Yeni kafesini ve görüş alanını da içeren yeni çevresine alışması için ona bir şans vermelisiniz. Bulunduğu ortamda yediği yemlerin aynısını kullanmanız aşırı derecede önemlidir, sultan papağanları beslenme alışkanlıkları edinme konusunda kötü bir üne sahiptir.

If you have had your cockatiel for a while, and see a decreased in the consumption of food intake you might want to investigated a bit further why. Just like humans, cockatiels do get upset stomachs and their appetite might be off for a day or too. If your cockatiel is not showing any signs of illness like being lethargic, not perching, being at the bottom of the cage or being fluff, you should not worry about it. If any of the symptoms mentioned before occurs, do take your cockatiel to an Avian vet as soon as possible.

Alıntı:Sultan papağanına bir süredir sahipseniz, ve yem tüketiminde azalma gördüyseniz bunun niye olduğunu biraz daha fazla araştırmak isteyebilirsiniz. Aynı insanlar gibi, sultan papağanlarının mideleri de rahatsızlanabilir ve iştahları bir veya iki günlüğüne kapanabilir. Eğer Sultan papağanınız tünemiyor, kafesin tabanında duruyor veya kendisini kabartıyor gibi herhangi bir hastalık belirtisi göstermiyorsa, endişe etmenize gerek yoktur. Eğer değinilen herhangi bir belirti ortaya çıkarsa, sultan papağanınızı en kısa zamanda veterinere götürmelisiniz.


Other reasons why a cockatiel might loose its appetite are for example, if it's introduce to a new feed that the bird does not like, the temperature in a room, or a cockatiel that have lost his appetite due to grieving over the loss of a companion.

Alıntı:Bir sultan papağanının iştahını niçin kaybedebileceğine dair diğer nedenler örnek olarak, eğer sultan papağanınız tarafından sevilmeyen yeni bir yem kullanılması, oda sıcaklığı, veya yakın zamanda eşini kaybetmesidir.


A healthy cockatiel would not starve itself to death. Once they are hungry enough, their survival instincts will kick in for feeding.


Alıntı:Sağlıklı bir sultan papağanı kendisini ölüme götürecek kadar aç kalmayacaktır. Yeteri kadar acıktıklarında onların hayatta kalma içgüdüsü onları beslenmek için harekete geçirecektir.


#2
Abi helal olsun diyorum sana yaa hem çok güzel bir konu hemde çeviri gayet başarılı olduğunu düşünüyorum. Sonuçta hiç birimiz tercüman değiliz fakat güzel bir çeviri olmuş bence

Hayatta başarılı olmak istiyorsan üç şeyi hayatında eksik etme,Kibirden Uzak Durmayı, İnsanları Anlamayı ve Sabırlı olmayı....

DUSUNDURUCU

Hayat Her insanı çarkından geçirirken bazen iyi yapar bazen kötü. Önemli olan kötünün içinde iyiliği görebilmek, iyilikse ise güzelliğe ulaşabilmektir.

DUSUNDURUCU
#3
Pek kafamı veremesemde çevirileriniz ve emeğiniz için teşekkürler ama keşke site linkini yayınlamasaydınız

http://i46.tinypic.com/140htls.jpg


Timneh Afrika Gri Papağanı - Rıfkı
Whiteface - Bulut
Lutino - Yağmur
#4
Haluk abi emeğin için teşekkür ederim ancak bunlar bilgi bankamızda mevcut bilgiler aşağı yukarı bizimde üyelerimize söylediğimiz şeyler.. Yine de teşekkür ederiz..

'' Söz Bitti Şimdi Susma Zamanı ! ''
#5
(04.09.2013, Saat:17:09)Jeren Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Pek kafamı veremesemde çevirileriniz ve emeğiniz için teşekkürler ama keşke site linkini yayınlamasaydınız

Kaynaksız iş yapmam ben. Kusura bakmayın.


(04.09.2013, Saat:17:21)ömer02 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Haluk abi emeğin için teşekkür ederim ancak bunlar bilgi bankamızda mevcut bilgiler aşağı yukarı bizimde üyelerimize söylediğimiz şeyler.. Yine de teşekkür ederiz..

Güncelleme için kullanabilirsiniz diye umuyorum

#6
(04.09.2013, Saat:17:25)seththeking Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(04.09.2013, Saat:17:09)Jeren Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Pek kafamı veremesemde çevirileriniz ve emeğiniz için teşekkürler ama keşke site linkini yayınlamasaydınız

Kaynaksız iş yapmam ben. Kusura bakmayın.

ben niye kusura bakayım Haluk bey Smile emek sizin , kaynak sizin

http://i46.tinypic.com/140htls.jpg


Timneh Afrika Gri Papağanı - Rıfkı
Whiteface - Bulut
Lutino - Yağmur


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yemden başka bir şey yemiyor ezgiozdemir 1 105 17.06.2017, Saat:02:11
Son Yorum: SedatCengaver
  papağan yemi yemiyor Prmdkelif 6 349 02.04.2017, Saat:21:52
Son Yorum: Prmdkelif
  Meyve yemiyor Bekir Tuğbay 6 449 23.03.2017, Saat:15:29
Son Yorum: GORAX
  Yemin kabuğunu çıkartıyor yemiyor nil sip 7 346 25.01.2017, Saat:22:03
Son Yorum: paşa40
  Kuşum yemiyor papatyam12 3 348 16.12.2016, Saat:19:52
Son Yorum: papatyam12
  Meyve ve sebze yemiyor Poyraz23 3 412 24.11.2016, Saat:11:37
Son Yorum: mutan
  yem yemiyor bob_up 2 276 24.11.2016, Saat:11:34
Son Yorum: mutan
  Sultanım yoluyor kendisini puntacana_35 1 300 20.10.2016, Saat:08:39
Son Yorum: HarunÇ
  Sultanlarım Yem Yemiyor SoLdier 1 310 02.10.2016, Saat:00:37
Son Yorum: konia
Fikir yumurtadan başka bişe yemiyor ne yapmalıyım? kerata 3 475 04.09.2016, Saat:20:39
Son Yorum: koniaKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi