• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
şoktayım...
#1
arkadaşlar kuşum öldü ölecek diye yazmıştım hatırlarsınız... bugün dehşete düştüm, farkettim ki artık gözleri görmüyor!!!!!!!!!!! niye sürekli boynunu uzatıyor herşeye gagasıyla gidiyor, bizden neden korkuyor diyordum... çünkü bizi görmüyor hiçbir şey görmüyor çıldırmak üzereyim!!!!!!! iyileşiyordu, eski hastalığı kalmadı ama göremiyor... neden olabilir ilaçlardan mı ağır mı geldi deliricem yalvarırım biri birşey söylesin

#2
Melis hanım merhaba,

Küçük dostunuzla yaşamış olduğunuz rahatsızlığı (bir önceki konunuzun fotoğraflarından karşılaştırarak söylüyorum) yada benzerini şu anda misafir olan muhabbet kuşumda yaşıyorum. Bu rahatsızlık yine diğer konunuzda anlattıklarınızdan yola çıkarsak vitamin eksikliğinden kaynaklanan kısmi felç olarak adlandırılıyor ve zamanında müdahale edilmez ise kalıcı sakatlığa neden oluyor. E ve B vitamin takviyesiyle (özellikle B vitamini) tedaviye başlamak gerekiyor, tedavide gelişme gözlemlendikten sonra bile vitamin&mineral takviyesine 1 hafta devam edilmesi gerekiyor ve şansınız varsa kuşunuzu eski sağlığına kavuşturabilirsiniz.

Size tavsiyem şuana kadar kullandığınız vitaminleri bir kenara bırakıp veterinerden b vitamin kompleksi yaptırmanız ve yemliğinde çimlenmiş buğday vermenizdir. Eğer kuşunuz kendi kendine beslenemiyorsa şırınga yardımıyla kuşunuzu mutlaka beslemelisiniz. Günde en az 10 kez2-3 ml şırınga ile beslenmesi gerekiyor ve yine günde 10 kez kuşunuzun su içmesi gerekiyor.

Ben şu anda tedavinin 3. gününe girmiş bulunuyorum ve dışkısındaki düzelme dışında hiç bir fiziki gelişme gözlemleyemedim, sanırım bana gelmeden önce felcin ilk evresi geçmiş ama umudumu yitirmiş değilim.
Umarım kısa sürede sonuç alır ve küçük dostunuzu eski sağlığına kavuşturabilirsiniz.

♂ Tombik-White Face Pied ♀ Fındık-Pied
♂ Babalık-White Face Pearl Split ♀ Beyaz-White Face Platinum Pied
♂ Oğluş-White Face Platinum Pied ♀ Vitaminsiz-White Face
♀ Albuş-Albino ♂ Kaju-White Face
♂ Topal Osman-Pied


Mikrop-Heavy Pied
Pamuk-White Face Pied
Sizi hiç unutmayacağım...
#3
bizim kasılmalarımızın şiddeti hafifledi... arada oluyor ama 4-5saniyeye düştü. dün benden habersiz misafirimiz hapşuruyor bu deyip suyuna aspirin koymuş(!) sabah kalktım gittim yanına beni öpücüklerle karşıladı minişim, hayırdır inşallah dedim aldım hiç bırrklamadı, sonra bi baktım suyunu içmemiş (ishalinden ötürü 1suluk su bitirir günde),önce suluğunu uzattım 1yudum alıp kafasını çekti tiksindi hemen götürdüm çeşmeden su verdim kana kana içti ama sonra kustu :S yemini gece yatarken koymuştum ama hiç gitmemiş yem yemeye, sabah sudan sonra vereyim dedim istemedi ben de kustu diye üstelemedim... kör mü değil mi çözemedim, gece göremediğine eminim ama sabah sanki görüyordu... 18.30a randevu aldım veterinerden, götürücem bu kez başka bir veterinere... çünkü hayvan 1aydır neler çekiyor ona rağmen inanılmaz düzelme gösteriyor. artık kabarık değil, uyurken mıyk mıyk konuşmaya çalışıyor falan... veterinere anlattım kolay şeyler değil yaşadıkları, çok iyi dayanmış dedi... ama korkuyorum çünkü bi önceki kuşum hasta olduğunda annem veterinere götürdü ben yoktum arkadaşımdaydım, 2gün sonra geldim, beni beklemiş resmen... elime aldım öptüm, mıyk yapıp öldü.... şimdi minişim bu kadar dayandı bu kadar iyileşti, ya ölürse diye korkuyorum Crying

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi