• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sizce doğru mu yaptım?
#1
merhabalar, bugün veterinere gittim. papağanımın erkek olmasından şüphelenmiştim. o sebeple götürdüm ama veteriner ben cinsiyetini anlamam, anlaması da zaten zordur gibi bi cevap verdi. neyse burayı geçiyorum.

dişi papağanımın çelimsiz ve halsiz olduğunu söylemiştim birkaç konuda. veteriner de hemen farketti. papağanımın hasta olduğunu antibiyotik tedavisine başlamam gerektiğini erkek papağanıma bulaşmadığı için çok şanslı olduğumu söyledi.

dişi sultanım kendine bakmıyor, kendiyle ilgilenmiyormuş ve gaga çevresinde kepeklenmeler varmış. ayrıca halsiz ve güçsüzmüş. zaten dış görünüşünden belliydi bunlar. antibiyotik ve vitamin karışımı ilaç verdi. haftaya kontrole çağırdı. erkek papağanım hasta olmadığı için ben de aynı kafeste tutmak istemedim. boşu boşuna ilaç içecekti yoksa aynı sudan.

bende doğru eminönüne gittim kafes almaya. zaten yuvalık takmada sorunlar yaşıyordum. kocaman güzel bir kafes aldım. ilerde fotolarını koyarım. fıstığı, yani hasta dişi papağanımı yer değişkliği kötü etkiler diye eski kafeste bıraktım findığı ise yeni kafese aldım. şuan kafesleri yanyana. dişi papağanım erkek papağanın olduğu kafese ulaşmaya çalışıyor. yanında olmak istiyor sanırım. ayrı odalara aldığımda ise birbirlerinin ötüşünü duyunca çılgına dönüyor ikisi de. o yüzden yanyana dursunlar dedim. sizce doğru mu yapmışım??? ayrı odalarda kalınca birbirlerini duyunca erkek papağanım deliye dönüyo inanılmaz bağırıyor. ee şimdi ayrı kafeslerde yanyana olunca da dişi papağanım onun kafesine gitmek için hırpalıyo içerde kendini...

ayy napsam bilemedim. teşekkürlerSmile


hasta papağanımın fotoğrafları. maalesef gagasını çekemedim kendini savurdu sağdan sola. ama bu fotodan tüylerinin ne kadar bakımsız ve bozuk olduğunu görebilirsiniz.

137kd.jpg

veterinerin verdiği ilacı bilmiyorum, onaylı medikal bi ilaç verdim dedi. antibiyotik ve vitamin karışımı yaptım dedi. haftaya kontrole getir 1 antibiyotiği kesip sadece vitamin devam ederiz dedi.

her sabah veriyorum ilacını. düzelir inşallah

lutino dişi: zoe
pied erkek: fındık
#2
dişi olduğu kesinleşti mi ki dişi diyorsun bence tedavi sürecinde ayrı kalsalarda bir sorun olmaz ikisi de hastalanırsa sorun o zaman 2 kat büyür bence küçük zorlukları göze almalısın ayırman gerekiyorsa ayır sonuçta onların iyiliği için yapıyorsun felsefik bakarsak olaya ahlak felsefesine göre amacın iyi olduğu için sonuçta iyi olmuş demektir Smile yada onun gibi birşey

#3
Merhaba Smile cinsiyetini bilemedi değil mi veterinerde benim güzel ülkem ne kadar da geri kalmayı seviyoruz ne ilginçtir veterinerlik okulunu bitiyorlar 5 sene ama sadece kedi,köpek, büyük ve küçük baş hayvanlardan anlıyorlar Smile DNA testi yapacak bir yer yok Canım ülkemde Smile Bence ısı sorununuz yoksa ayrı odalarda bakın dişi zaten halsiz diyorsunuz birde kendisini yormasın.Verdiği ilacın ismini ve de dişi kuşun resimlerini de ekler misiniz konuya son halini bir görelim dişinizin.

Konu Veya Yorumun Bir,Spam,Reklam,Düzen Bozucu,Ahlak Bozucu,Argo,Alakasız,Vb İçerikli ve T.C Yasalarına Aykırı Olduğunu Düşünüyorsanız http://www.sultanpapaganlari.com/images/...report.gif butonunu kullanarak Yöneticilere Gönderebilirsiniz.

Fotoğraf Yüklemek İçin Tıklayın.!

Forum Kuralları
İlan Kuralları
Konu Açma Kuralları
#4
dişiyi kendi odama alsam yalnız kalır çünkü odamda çok vakit geçirmiyorum. bulunduğu ortamı değiştirmek istemiyorum, erkeği alsam o da dışarıya alışkın, başka odada ne yapacağını bilemeyecek.

ama kafesleri ayırmam gerek haklısınız çünkü kendini harap ediyor. tellerin geniş olduğu yerden sığıyor yarısına kadar. sıkışıp kalacak bi gün ondan korkuyorum.

fotoları ilk mesaja ekleyeceğim

lutino dişi: zoe
pied erkek: fındık
#5
Veterinerin işine karışmak olmaz şimdi bir hafta geçsin bakalım ne diyecek.Birde önden fotoğraf çekseniz daha güzel olurdu.İnşallah en kısa zamanda düzelir.

Konu Veya Yorumun Bir,Spam,Reklam,Düzen Bozucu,Ahlak Bozucu,Argo,Alakasız,Vb İçerikli ve T.C Yasalarına Aykırı Olduğunu Düşünüyorsanız http://www.sultanpapaganlari.com/images/...report.gif butonunu kullanarak Yöneticilere Gönderebilirsiniz.

Fotoğraf Yüklemek İçin Tıklayın.!

Forum Kuralları
İlan Kuralları
Konu Açma Kuralları
#6
bana alışkın değil o yüzden yaklaşmıyorum bile yanına kaçışıyor. bu süre içinde bana da alışır diye umuyorum. o yüzden önden foto çekemiyorumSad

lutino dişi: zoe
pied erkek: fındık


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Papağanım sizce sağlıklı mı ? Kokumsuz27 5 369 23.02.2017, Saat:13:39
Son Yorum: GORAX
  Kuşumun sizce erkekmi? Çok gürültülü ve sürekli ötüyor Paşa.05 5 643 21.11.2016, Saat:16:59
Son Yorum: Paşa.05
  KAFESİM SİZCE UYGUN MU ? Bağlamatör 19 951 15.10.2016, Saat:21:47
Son Yorum: suicidesmoking
  kafayı sallama( geriye doğru) civan2121 2 307 09.10.2016, Saat:22:33
Son Yorum: Mehmet1071
  sizce bu hareketin anlami nedir Eminepelin 11 897 03.08.2016, Saat:15:43
Son Yorum: semerkant
  Sizce alıştımı ? hkn345 5 611 11.05.2016, Saat:19:09
Son Yorum: Omery
  Sizce bitli mi? Samilvekus 16 1,669 09.02.2015, Saat:00:34
Son Yorum: tankut
  Sizce üşüyorlar mı ? nomercy 7 1,405 05.10.2014, Saat:19:50
Son Yorum: nomercy
  sizce götüreyim mi? sinem_03 12 1,273 07.08.2014, Saat:09:45
Son Yorum: sinem_03
  anneleri beslemekte takviye yapmalı mıyım sizce ? Seyduna 13 1,683 31.05.2014, Saat:13:40
Son Yorum: wall.of.deathKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi