Sultan Papağanı Forumuna Hoşgeldiniz
Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir).

ömer02 avatar
Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

- SATIŞ-TAKAS AŞAMASINDA DOLANDIRICILARA DİKKAT ! ! !


 Konu: SATIŞ-TAKAS AŞAMASINDA DOLANDIRICILARA DİKKAT ! ! !
 Tarih: 28.05.2013, Saat:14:33
#1
ARKADAŞLAR DOLANDIRILMAMAK İÇİN MUTLAKA OKUYUN

İsa abinin açmış olduğu konudan sonra açma gereği duydum zaman zaman konuyu güncelleyeceğim tüm üyelerimize ulaşması açısından.İsa abinin konusuna ulaşmak için TIKLAYIN

*Bazı arkadaşlar gerek konu altlarında gerekse attıkları özel mesajlarla satış ilanlarında şartların ağır olduğunu 5 +rep ve 180 mesaj şartının azaltılması hatta kaldırılması gerektiğini söylüyorlar. Bu şartları koymamızın nedeni şimdi daha iyi anlaşılıyordur. Bu şartların oluşması demek bizlerin üye hakkında az-çok bilgi sahibi olmamız demektir böylece dolandırıcılığı tamamen bitiririz demiyoruz ama çok azalttığını gönül rahatlığıyla söyleyebilirim

* Özel mesaj yolu ile alış-veriş yapmayın. Gün içerisinde defalarca ilan yayınlanıyor ama birçoğunu onaylamıyoruz. İlanını yayınlamadığımız üyeden özel mesaj yolu ile evcil alıp satmak güvenli değil..

*Bazı üyelerimiz forumda satış ilanı var neden alım ilanı yok veya neden alım ilanım yayınlanmadı diyor.. Alım ilanının yayınlanması demek özel mesaj yolu ile dolandırıcıların size çok kolay bir şekilde ulaşması demek.. Bu ilanların yayınlanmadığından dolayı bizlere darılan üyelerimiz var neden yayınlanmadığını umarım anlatabilmişizdir..

* Evcil alırken en son çekilmiş fotolarını isteyin hatta bu fotoğrafların yeni çekildiğine dair tarih ayarı veya yeni çekildiğinden emin olmak için daha farklı şartlar koyun..

*Daha önce yavru alınmış kuş alıyorsanız yavrularıyla çekilmiş fotoğraflarını mutlaka isteyin.. Hatta bazen dolandırıcılar kuşun 5 yumurtadan 5 ini dende albino yavru çıktığını felan söylerler.Mutlaka yavrularla beraber çekilmiş fotoğraf isteyin..

*Eş kuş alacağınızda kuşların yakın durduğu,birbirini kaşıdığı vs. fotoğraflarını isteyin..

*Alış-veriş yapacağınız kişinin telefon numarası,adı soyadı,adresi gibi bilgileri mutlaka alın sadece forum üzerinden haberleşmeyin.

*Evcil alacağınız kişinin forumdaki ismiyle size verdiği isim uyuşmuyorsa, şüpheli yaklaşmanızda fayda var

*Özellikle belirtmek istiyorum , facebook grupları ve sitelerinden alış-veriş yapmayın.Dolandırıcılığın en yaygın olduğu yerlerdir ve sıklıkla karşımıza çıkıyor..

*Satın aldığınız evcilin size kaç gün içinde ulaşacağını ve nasıl gönderileceğini para göndermeden önce sorun

*Satın alacağınız evcil için ek ücretler, yol masrafı... var mı yok mu ? varsa kime ait , teslimat şartları, ödeme, iptal ve halindeki durumlar mutlaka konuşulmalı...

*Ödeme yaptığınız zaman dekonta açıklama kısmına evcil kuş aldığınızı ve bundan dolayı ödeme yaptığınızı açıkça belirtin..

Forumumuz da bugüne kadar hiçbir dolandırıcılık olayı yaşanmamasının haklı gururunu yaşıyoruz Bundan sonra da bu durumun devam etmesi için lütfen dikkat edin...Ve alış-veriş ile ilgili bir problem olduğunda forum yöneticilerimize ulaşın...

Konu hakkında yardımlarını esirgemeyen forumumuz yöneticilerinden Er-Han, AhmetŞ ve özel üyelerimizden İsa abiye Teşekkür Ederim...
'' Söz Bitti Şimdi Susma Zamanı ! ''
 Konu: Cvp: SATIŞ-TAKAS AŞAMASINDA DOLANDIRICILARA DİKKAT ! ! !
 Tarih: 28.05.2013, Saat:15:33
#2
Hem alıcı için, hem satıcı için hassas bir konu.. Üyelerimiz illa ki bu tür alışverişlerde dikkatli davranıyorlardır. Her zaman için dolandırıcılar olduğunu göz önünde bulundurun ve işlemlerinizi bu ön yargıyla yapın..
 Konu: Cvp: SATIŞ-TAKAS AŞAMASINDA DOLANDIRICILARA DİKKAT ! ! !
 Tarih: 28.05.2013, Saat:15:46
#3
acele etmeden gözle görerek ve bilerek alış verişiimizi yapalım, alınan tedbirlerde kırılma olmasın, herkes tedbirini ona göre alsın, ve mümkünse yukarıdada belirtildiği gibi görmeden alış veriş yapmayalım.
KÜÇÜK AİLEM: http://www.sultanpapaganlari.com/konu-kucuk-ailem.html

Konu Veya Yorumun Bir,Spam,Reklam,Düzen Bozucu,Ahlak Bozucu,Argo,Alakasız,Vb İçerikli ve T.C Yasalarına Aykırı Olduğunu Düşünüyorsanız [Resim: http://www.sultanpapaganlari.com/images/...report.gif] butonunu kullanarak Yöneticilere Gönderebilirsiniz.
 Konu: Cvp: SATIŞ-TAKAS AŞAMASINDA DOLANDIRICILARA DİKKAT ! ! !
 Tarih: 28.05.2013, Saat:18:16
#4
Maalesef defalarca bu konuda dikkatli olmanızı istiyoruz sizlerden...Papağan alım satım işini günümüzde kendilerine birer sektör haline getiren çok sayıda dolandırıcı bulunmakta...Ancak özel mesaj yoluyla satış yada alış işlerinin yapıldığıda kulağıma gelen bilgiler arasında diyebilirim...Öncelikle onaylanmış ilanlarda ve forumumuzda tabiri caizse el altından yapılan satışlarda sultanpapaganları.com un hiç bir yükümlülüğü ve sorumluluğu bulunmamaktadır..Bugüne kadar şükürler olsun ki bu tarz olaylarla karşılaşmadık bundan sonrada karşılaşmayacağımızı umuyoruz..
Bir çok üyemiz ilanı onaylanmadığı için bizlere küstü,bizlere hakaret etti ve bir çok üyemizi satış-takas ilanlarında ki hassasiyetimiz dolayısıyla kaybettik...Ancak bundan sonraki süreçte bizler ne kadar hakarete de uğrasak ne kadar eleştiride alırsak alalım kurallar aynı şekilde işlemeye devam edecek ve gerekirse bu kurallar dahada sıkılaştırılacaktır.
 Konu: Cvp: SATIŞ-TAKAS AŞAMASINDA DOLANDIRICILARA DİKKAT ! ! !
 Tarih: 16.07.2013, Saat:15:05
#5
Çok hassas bir konu kötü niyetli insanlar her daim her toplulukta ortaya çıkmakta bunlara karşı dolandırılmamak için yeterince bilgi ve donanıma sahip olmalıyız. En azından alış veriş yapılmadan önce referans istemeliyiz mümkünse önceki satışlarındaki kişileri bulup onlarla iletişime geçmeliyiz. Hislerimize güvenmeliyiz yeterince güvenmediğimiz insanlarla alışveriş yapmamalıyız herkesin hakkında hayırlısı.
 Konu: Cvp: SATIŞ-TAKAS AŞAMASINDA DOLANDIRICILARA DİKKAT ! ! !
 Tarih: 02.08.2013, Saat:14:22
#6
Türk Ceza Kanunu'nun 157. maddesine göre, "hileli davranışlarla bir kimseyi aldatıp, onun veya başkasının zararına olarak, kendisine veya başkasına bir yarar sağlayan bir kişi" dolandırıcılık suçunu işlemiş olur ve bir yıldan beş yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adlî para cezasına çarptırılabilir.[2] 158. maddeye göre dolandırıcılık suçunun aşağıdaki durumlarda işlenmesi hâlinde, "nitelikli dolandırıcılık" suçundan iki yıldan yedi yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adlî para cezasına hükmolunur:[2]

Dinî inanç ve duyguların istismar edilmesi.
Kişinin içinde bulunduğu tehlikeli durum veya zor şartlardan yararlanmak.
Kişinin algılama yeteneğinin zayıflığından yararlanmak.
Kamu kurum ve kuruluşlarının, kamu meslek kuruluşlarının, siyasî parti, vakıf veya dernek tüzel kişiliklerinin araç olarak kullanılması
Kamu kurum ve kuruluşlarının zararına olması.
Bilişim sistemlerinin, banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması.
Basın ve yayın araçlarının sağladığı kolaylıktan yararlanmak.
Tacir veya şirket yöneticisi olan ya da şirket adına hareket eden kişilerin ticari faaliyetleri sırasında; kooperatif yöneticilerinin kooperatifin faaliyeti kapsamında.
Serbest meslek sahibi kişiler tarafından, mesleklerinden dolayı kendilerine duyulan güvenin kötüye kullanılması.
Banka veya diğer kredi kurumlarınca tahsis edilmemesi gereken bir kredinin açılmasını sağlamak maksadıyla.
Sigorta bedelini almak maksadıyla.
KÜÇÜK AİLEM: http://www.sultanpapaganlari.com/konu-kucuk-ailem.html

Konu Veya Yorumun Bir,Spam,Reklam,Düzen Bozucu,Ahlak Bozucu,Argo,Alakasız,Vb İçerikli ve T.C Yasalarına Aykırı Olduğunu Düşünüyorsanız [Resim: http://www.sultanpapaganlari.com/images/...report.gif] butonunu kullanarak Yöneticilere Gönderebilirsiniz.
 Konu: Cvp: SATIŞ-TAKAS AŞAMASINDA DOLANDIRICILARA DİKKAT ! ! !
 Tarih: 11.09.2013, Saat:13:49
#7
---KONUMUZ GÜNCEL---
'' Söz Bitti Şimdi Susma Zamanı ! ''
 Konu: Cvp: SATIŞ-TAKAS AŞAMASINDA DOLANDIRICILARA DİKKAT ! ! !
 Tarih: 21.09.2013, Saat:17:45
#8
> > > GÜNCEL < < <
'' Söz Bitti Şimdi Susma Zamanı ! ''
 Konu: Cvp: SATIŞ-TAKAS AŞAMASINDA DOLANDIRICILARA DİKKAT ! ! !
 Tarih: 21.09.2013, Saat:18:04
#9
Bu gün jako satım ilan verdiğim siteden telefon nomu aradı arkadaş anlaştık para konusunda 5 dk içinde hesap no verdim ad soyad verdim telefonum zaten var adamda gerekirse T.C kadar veririm böyle olaylarda ne soru sordu ne bir şey yarın sabah gönderirmisin dedi sabah Ankara dan 9:30 aracı ile izimire gitti araç plakası mavin nosu verdim saat 5 de aldı 50 dk önce arkadaşlar bu işler şans işi şimdi sen dolandırıldın diye herkes dolandırıcı olmaz zaten ilanlara bakacaksın hemen ucuz diye zıplamayacan hemen satarım diyen adamdan almayacaksın baktın pazarlık yapıyor güvenilir demektir. Her şehirde yüzlerce petshop var böyle herkes sitelerden alsa zaten petshoplar iflas eder güvenmiyorsan korkuyorsan gidip petshopdan alacaksın insan neden korkarsa başına gelir. Bu sitede bence çok saçma ilan sınırlaması kişi satmak ister ama site içinden bakacak gönül vermiş insan arar ama mesajdı rep di bunlar çok saçma karşılıklı güven içinde alım yapacaksın örnek olarak ben bütün şartları yerine getirdim diyelim dolandırmak amaçlı olan adam zaten repde çok olsa dolandırır yavru mevsimi 10 sultan papağanı yavrusu tane 90 tl dese herkes zıplar almak için toplu gönderim yapacam liste oluşturalım der herkes listeye girer ve bir gün belirlersin herkes parayı yatırır bakmışız kimsede kuş yok böyle de dolandırır insan daha ne yönetmeler ürete biliriz yani ister rep iste mesaj ne olursa olsun niyeti kötü olan insan için hiç bir şey engel değil...
 Konu: Cvp: SATIŞ-TAKAS AŞAMASINDA DOLANDIRICILARA DİKKAT ! ! !
 Tarih: 21.09.2013, Saat:18:13
#10
(21.09.2013, Saat:18:04)kaqsiz demiş ki: Bu gün jako satım ilan verdiğim siteden telefon nomu aradı arkadaş anlaştık para konusunda 5 dk içinde hesap no verdim ad soyad verdim telefonum zaten var adamda gerekirse T.C kadar veririm böyle olaylarda ne soru sordu ne bir şey yarın sabah gönderirmisin dedi sabah Ankara dan 9:30 aracı ile izimire gitti araç plakası mavin nosu verdim saat 5 de aldı 50 dk önce arkadaşlar bu işler şans işi şimdi sen dolandırıldın diye herkes dolandırıcı olmaz zaten ilanlara bakacaksın hemen ucuz diye zıplamayacan hemen satarım diyen adamdan almayacaksın baktın pazarlık yapıyor güvenilir demektir. Her şehirde yüzlerce petshop var böyle herkes sitelerden alsa zaten petshoplar iflas eder güvenmiyorsan korkuyorsan gidip petshopdan alacaksın insan neden korkarsa başına gelir. Bu sitede bence çok saçma ilan sınırlaması kişi satmak ister ama site içinden bakacak gönül vermiş insan arar ama mesajdı rep di bunlar çok saçma karşılıklı güven içinde alım yapacaksın örnek olarak ben bütün şartları yerine getirdim diyelim dolandırmak amaçlı olan adam zaten repde çok olsa dolandırır yavru mevsimi 10 sultan papağanı yavrusu tane 90 tl dese herkes zıplar almak için toplu gönderim yapacam liste oluşturalım der herkes listeye girer ve bir gün belirlersin herkes parayı yatırır bakmışız kimsede kuş yok böyle de dolandırır insan daha ne yönetmeler ürete biliriz yani ister rep iste mesaj ne olursa olsun niyeti kötü olan insan için hiç bir şey engel değil...

Bu sitede satım işlemleri %95 birebir yapılıyor.
Elden teslimatta sıkıntı olmuyor , başına gelebilecek en kötü senaryo boşu boşuna yol parası vermiş olursun.
Mesaj / rep sayısı sadece sitede aktif olup olmaması ile ilgili değil , kişiliği tarzı davranışı bilgsi vs vs konularında yardımcı oluyor.Daha önceki işlemlerinde sorun çıkmış mı yoksa güvenilir olup olmadığını sorguluyorsun.

Şehir dışı / banka havalesi kişinin kendi kumarıdır , hem alan hem satan için.Ben bugüne kadar hiç bir konuda görmediğim adam ile alış verişim olmadı.

Mecbur durumda isen gitti gidiyor tarzı sitelerden ilan açtırır parayı yatırır bir sıkıntı çıktığında (belki parayı sende geri alamazsın ama ) en azından dolandırıcının hesabına para gitmez.
 


SATIŞ-TAKAS AŞAMASINDA DOLANDIRICILARA DİKKAT ! ! ! konusu
SATIŞ-TAKAS AŞAMASINDA DOLANDIRICILARA DİKKAT ! ! ! Konusunun Linki Direk Link
SATIŞ-TAKAS AŞAMASINDA DOLANDIRICILARA DİKKAT ! ! ! Konusunun HTML Kodu HTML Link
SATIŞ-TAKAS AŞAMASINDA DOLANDIRICILARA DİKKAT ! ! ! Konusu BBCode Linki BBCode Link
SATIŞ-TAKAS AŞAMASINDA DOLANDIRICILARA DİKKAT ! ! ! Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  ARTIK FORUMUMUZDA EVCİL SATIŞ İLANI AÇABİLİRSİNİZ!... Alpdna 27 3,212 22.09.2014, Saat:00:25
Son Mesaj: engin
  Satış Forumumuz Alpdna 17 3,873 10.03.2012, Saat:21:31
Son Mesaj: HülyaBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
DMCA.com Protection Status