• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
s.a hayirli gunler ben fatih
#1
Thumbs Down 
arkadaslar ogle saatlerinde satilik takaslik bolumune ilan verdm aksam oldu hala ilanimi goremiyor um onay almasi mi gerekiyor ilanin

#2
http://www.sultanpapaganlari.com/duyuru-...meyin.html


Linkte gördüğün gibi bazı kuralları var önce onları yerine getirmen lazım.

#3
16.Madde

Forumlarımızda Satış ya da Takas ilanı Açmak İçin En Az 70 .'''YARARLI'''. Mesajınızın ve 5 Adet Olumlu Rep Puanınızın Bulunması Gerekmektedir. Foruma Hiçbir Katkı Sağlamadan Sadece Satış Amaçlı Kayıt Olan Üyelerin Mesajları Onaylanmayacaktır.Detaylı bilgi için TIKLAYIN

#4
FORUMLARIMIZIN İKİNCİ EL BÖLÜMÜ ÜZERİNDEN GERÇEKLEŞTİRECEĞİNİZ TÜM ALIŞVERİŞLER ÖNCELİKLE SATIŞI YA DA TAKASI SÖZ KONUSU OLAN EVCİL(LER)İNİZ İÇİN DAHA SONRA DA SİZİN İÇİN HAYIRLI OLSUN…

SATIŞ VE TAKAS BÖLÜMÜ KURALLARI:

1-İlanınızda satmak ya da takaslamak istediğiniz evcil(ler)inize ait bilgi sahibi olunabilecek kadar detaylı net resimler ve varsa video olmalı.

2-Satılık ya da Takas ilanı açmak isteyen üyelerimizin kullanıcı profilinde ki “Adı”, “Yaşı”, “İli” vs gibi üye bilgilerinin doğru bilgiler ile doldurulmuş olması gerekmektedir. Sahte profil bilgileri ya da yaş yazan üyeler cezai işleme tabi tutulurlar.

3-Satıcı ya da Müşteri taraflarca Satılık veya Takaslık ilanlarında Telefon, Mail vs gibi kişisel bilgiler kesinlikle paylaşılmamalı. Taraflar birbirleriyle kişisel irtibat bilgilerini paylaşmak için Özel Mesaj sistemini kullanmalıdır.

4-İlanlarınızda satmakta ya da takasla makta olduğunuz evcilinizin, eğitimlilik ve evcillik durumu, ne zamandır beslediğinizi ve hakkında bilenen diğer cinsiyet, tür, yaş vs gibi bilgiler detaylıca yazmalıdır.

5-Satıcı ilanında bulunduğu ilden başka bir ile yollar mı, yollarsa ulaşım masrafları kime ait, neyin içerisine koyup yollayacak vs gibi bilgileri de belirtmelidir.

6-Satacağınız evcil(ler) kendi başına yem kırmıp yemeye başlamadan, hala anne baba bakımına muhtaç durumdayken ilan açılıp rezervasyon alınsa bile kesinlikle kendi başının çaresine bakabilecek kadar büyümeden transferi gerçekleştirilemez. Satacak kişi bu durumu ilanında belirtmekle yükümlüdür.

7-Dileyen üye satmak ya da takaslamak istediği evcilleri için birden fazla ilan açabilir ancak ilanlar aynı evciller için olamaz. Yani aynı evcil(ler) için farklı başlık altına başka bir ilan daha açamazsınız. Ancak farklı evciller için farklı ilan açabilirsiniz.

8-İlanlarınızda açık arttırma ve "Fiyatını siz belirleyin", "en yüksek verene satacağım" vs. gibi yönlendirmeler yasaktır. Satılık ilanlarında satan kişi mutlaka satış fiyatını belirtmelidir. Üyeler satacakları evcil için dilediği fiyatı istemekte özgürdür. Ancak bu fiyatın mantıklı ve piyasa fiyatları civarında olması satışın gerçekleşebilmesi için önemli bir etken olduğunu da unutmayınız.

9-Takas ilanlarında sadece takas düşünülüyorsa fiyat belirtme zorunluluğu yoktur. Fakat Takas ilanı açmanıza rağmen parayla almak isteyen olursa diye satmak isterseniz de fiyat belirtebilirsiniz.

10-İlanda gereksiz yorum, fiyata müdahale, almayacak olmasına rağmen laf atma gibi girişimler ilan sahibinin isteği doğrultusunda ilandan silinebilir ya da ilan sahibi bu yorumlara izin verebilir. Bu nokta da ilan sahibinin yaklaşımı çok önemlidir. İlanı açan üyeler istenmeyen mesajlar için, diğer üyeler ile polemiğe girmek ve laf yetiştirmeye çalışmak yerine yönetime şikâyet ederek istenmeyen mesajları sildirebilirler. Polemiğe giren ilan sahiplerinin ilanları yönetimin kararına bağlı olarak kilitlenebilmektedir.

11-İlanlarınızın konu başlıkları tamamiyle büyük harften oluşmamalı. Ayrıca konu başlıklarına "Almazsanız Öldürcem” , ”Bi bakın bakalım”, “İndirdik ama alan yok”, “Bu fırsat kaçmaz” vs gibi yazılar yerine satılık evcilinizi anlatan yazılar yazın. Unutmayın ki konuyla alakası olmayan başlıklar dikkat çekmekten çok, üyeler arasında rahatsızlık yaratmaktadır. Üstelik ne olduğu da anlaşılmadığından ilgili müşterileri kaçırıyor olabilirsiniz. Bu gibi başlıklar evcilinizin daha çabuk satılmasını sağlamayacaktır. Konu başlıklarınız ve konularınız Türkiye Türkçesinde olmalıdır. Yönetim tarafından başlığı uygun bulunmayan ilanlar onaylanmaya bilir ya da size sorulmadan düzenlenerek yayınlanabilir.

12-Alışveriş yapacağınız kişi hakkında gerekli bilgilere ikna olmadan, sağlam referanslar almadan iş yapmamanızı tavsiye ediyoruz. Hatta mümkünse evcil(ler)i görerek elden alınız. Farklı şehirlerde iseniz bir tanıdığınızdan rica ederek evcil(ler)inizi aldırmanızı tavsiye ederiz. Alışveriş yapıp yapmamak kişinin hür iradesine kalmıştır. Her hangi bir dolandırıcılık durumunda dolandırıcılığı kesinleşmiş kişinin bizde kayıtlı tüm bilgileri mağdur kişi ve kolluk kuvvetlerine sunulacaktır. Sitemiz üzerinden yapılan alışverişlerde SultanPapaganlari.Com olarak sitemiz hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz. Forum yönetiminin kullanıcılar arasındaki birbirleri ile olan ilişkilerinde sorumluluğu yoktur. Dolayısıyla diğer kullanıcılarla iş ilişkisinde bulunmak ve evcil alıp satmanın riski tamamen her kullanıcının kendisine aittir.

14-Forumda üyeler arasında yapılan ya da yapılmak istenen alış verişlerin sonucunda, taraflardan herhangi birisinin memnun kalmadığı için, forumun herhangi bir alanında sorgusuz sualsiz konu açıp, aşağılayıcı, alaycı, başkalarını küçümseyen, kullanıcılara saygısızlık içeren, müstehcen, kaba, iftira niteliğinde, nefret dolu, tehdit edici, huzursuzluk çıkartmaya yönelik yazılar yazarak alışveriş yapmaktan vaz geçtiği ya da alışverişinden memnun kalmadığı kullanıcıların kimliğini izinsiz açıklaması yasaktır.

15-Geçmişte evcillerin ticareti konusunda faaliyet gösteren başka sitelerde yaşanan bazı dolandırıcılık olaylarından çıkarttığımız derslerden dolayı sitemizde ALINIK, ARANIYOR ilanı açmak kesinlikle yasaktır. Çünkü bu tür ilanlar bazı dolandırıcı insanlar için potansiyel bir av grubu oluşturmaktadır.

16-Forumlarımızda Satış ya da Takas ilanı Açmak İçin En Az 70 .'''YARARLI'''. Mesajınızın ve 5 Adet Olumlu Rep Puanınızın Bulunması Gerekmektedir. Foruma Hiçbir Katkı Sağlamadan Sadece Satış Amaçlı Kayıt Olan Üyelerin Mesajları Onaylanmayacaktır.!!! (Mesajlar İncelenecektir!.)

17-İlan Konularınıza,Günceldir,Aktiftir,Satış Devam ediyor,Alan Yokmu?,Hala Satışta Vs Gibi konuyu güncelleme yukarı taşıma amaçlı Mesaj Yazmak Yasaktır..

18-
İlan Verme Limitleri Şu Şekilde sıralanmaktadır..
70-300 Arası Mesaj Sayısı Bulunan Üyeler Max 1 Adet İlan Verebilir
300-500 Arası Mesaj Sayısı Bulunan Üyeler Max 2 Adet İlan Verebilir.
500-800 Arası Mesaj Sayısı Bulunan Üyeler Max 4 Adet İlan Verebilir.
800-1000 Arası Mesaj Sayısı Bulunan Üyeler Max 7 Adet İlan Verebilir
GEREKSİZ YARARLI OLMAYAN MESAJLAR SİLİNECEKTİR...

YAPTIRIM ve CEZALAR:

1- Üyeler ilk kural ihlallerinde uyarı puanı alacaklardır. Tekrarlar halinde uyarı puanı artacaktır, ceza süresi 4 ile 7 gün arasında yapılan kural dışı harekete göre değişim gösterebilir ve üyeler bu süreler kadar forumdan uzaklaştırılabilirler.

2- Cezalı olan üyelerin başka bir üyelikle forumda bulunması durumunda cezası, aldığı her üyelikte 1 ay daha artacaktır.

3- Bu bölümü kullanan üyeler, okumamış olsalar bile bu kuralları kabul etmiş sayılırlar. Görmemek ya da okumamak mazeret değildir.

4- Bu yaptırım, cezalar ve ceza süreleri istenildiğinde yönetim tarafından değiştirilebilir.

5- Kurallara aykırı herhangi bir durumda yapmanız gereken şey ilgili ilanda ki “Rapor Et” butonunu kullanmak olacaktır. Şikayetinizi yaparken şikayet nedeninizi de yazdığınız takdirde şikayetiniz daha net anlaşılacak ve en kısa sürede gereken müdahale yapılacaktır.

sitemizin karizmatik moderatöründen ALINTIDIRSmile

#5
Yeterince açıklayıcı olduk herhal Acik-agizli-gulumseme

#6
Fatih bey arkadaşlar gerekli açıklamayı yapmış....KONU KİLİTKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  selam millett saglikli gunler.... muratftr 27 2,176 01.12.2014, Saat:12:18
Son Yorum: muratftr
Question herkese iyi günler/akşamlar (ilk defa sultan alacağım) Dotaist 2 685 08.11.2014, Saat:21:20
Son Yorum: Dotaist
  iyi günler hanci61 21 2,390 12.06.2013, Saat:20:40
Son Yorum: cafer-seher
  ankaradan renki gunler.. esragk 120 10,546 05.04.2013, Saat:22:45
Son Yorum: akdeniz06
  Fatih ve Paşadan selamlar.. fcakmak87 9 1,016 18.03.2013, Saat:18:22
Son Yorum: payanda
  Selam Ben Mehmet Fatih MehmetFatihK 13 1,741 06.02.2013, Saat:20:51
Son Yorum: ahmet2002
  cünleten slm hayırlı ramazanlar mehmet avcı 2 645 30.07.2012, Saat:21:25
Son Yorum: NurdanKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi