• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
papağanda zehirlenme.
#1
arkadaşlar kuşum bir ara bilmediğim bir nedenden zehirlenmişti.veterinere yetiştirdim ve ne mutluki kurtuldu.veterinerin bana söylediği bilgileri sizinle paylaşmak istedim...

Sultan papağanları kemirmeyi seven canlılar ve kafes parmaklıkları,ev bitkileri,ilgisini çeken şeyler,ve zarar verebilecek insan yiyecekleri tehlikelerin başında gelir.kafesteki malzemelerin hijyenik olması gerekmekte ve kafes parmaklıklarının soyulmayan boya ile boyanması gerekir.ayrıca diğer aksesuarların ahşap olması gerekir.mümkünse kemirebileceği oyuncaklar konması gerekir.dışarıda ise demir,metal vs. şeyler onlar için tehlikelidir ve ev bitkisi falan varsa kaldırılmalıdır.
Malesef kuşumuz bu durumla karşılaşınca kendimiz düzeltmemiz olanaksızdır.sakın ola ki kendiniz düzeltmeye çalışmayın.hemen en yakın veterinere yetiştiriniz.

Zehirlenen kuş için malesef fazla vakit yoktur,belirti olarak ilk başta kuşta ağrılar oluşur,titremeye başlar,dışkısı kırmızılaşır ve kusar.bol vitamin takviyesi şarttır,olay atlatıldıktan sonrada belli ilaçlar ve bol hijyenle kuş eski formuna ve sağlığına kavuşur.#2
Ev içerisinde özellikle dikkat edilmesi gereken konulardan birisidir süs bitkileri. Özellikle Düfembafya isimli salon bitkisi ciddi derecede zehirleyici özelliğe sahip. Bu nedenle her ne olursa olsun kuşlarınızı ev ortamında saldığınızda mutlaka gözlem altında tutun ve kuşlarınzı asla yalnız başına dışarıda bırakmayın. Bir anlık ihmal ciddi problemler doğurabiliyor.

Mustafa / Eskişehir / Yaş:30
#3
(17.07.2011, Saat:22:28)xTHRee Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ev içerisinde özellikle dikkat edilmesi gereken konulardan birisidir süs bitkileri. Özellikle Düfembafya isimli salon bitkisi ciddi derecede zehirleyici özelliğe sahip. Bu nedenle her ne olursa olsun kuşlarınızı ev ortamında saldığınızda mutlaka gözlem altında tutun ve kuşlarınzı asla yalnız başına dışarıda bırakmayın. Bir anlık ihmal ciddi problemler doğurabiliyor.

evet kuşlar ne olduğunu bilmeden her türlü zararlı şeyi yapabilirler. GulumsemeKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yeni aldığım papağanda ishal JaceLence 2 357 01.08.2016, Saat:12:24
Son Yorum: PHI
  Erkek Papağanda Uyku Hali pascal22 4 773 23.12.2015, Saat:19:39
Son Yorum: pascal22
  Kuşlarda zehirlenme Açelya 1 1,803 12.04.2013, Saat:23:41
Son Yorum: Mücahit_
  Papağanda Kepek Olur Mu ? ismailkayi91 16 7,278 09.03.2012, Saat:02:36
Son Yorum: muctebaKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi