• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pakistan Yardım
#1
15 gün önce yetişkin bir Pakistan papağanı aldım kafesin içindeyken elden besleniyolar ama kafes dışındayken hafif bir hareketimle kaçacak yer arıyor. Kuşumun elime alışmasını nasıl sağlayabilirim.

  Cevapla
#2
Aynur hanım çok telaş etmeyin henüz daha yeni tanışıyorsunuz öncelikle size güvenmesi ve alışması lazım kimbilir kaç kişi yakalayıp zorla kafese koymuştur kaç el değiştirmiştir , kafes içerisinde kaçacağı yer olmadığı için kaçmıyordur ama kafes içerisinde çırpınmaması iyi bir şey daha kolay eğitilebilir yada daha önce başkasından eğitimlidir sadece sizi tanıması gerekiyordur pakistanları iyi tanırım elinize gelir beslenir ama ne kadar uğraşsanız öyle mıncıklayıp sevemezsiniz hele yetişkinse bu daha zordur ama biraz uğraşla iyi bir dost olurlar öncelikle kafesten çıkaracağınız zaman küçük ve boş bir oda ayarlayın banyo veya lavabo da olabilir ama kuşun tüneyeceği yüksek biryer olmasın uçunca tekrar size gelmek zorunda kalır ani hareket etmeyin kafesten zorla çıkarmayın , çıkmazsa kafesin arka tarafından parmağınızı yaklaştırın yada bir tünekle yavaşça kapıya doğru yönlendirin çıktığında sizden kaçıyorsa uzunca bir tünekle (40cm kadar) almaya çalışın sonra yavaş yavaş elinizi kaydırarak yaklaştırın yanına yaklaşırken yavaş hareket edin en sevdiği yiyeceği belirleyerek onu ikram edin kuşları aç bırakarak yada kanatlarını kırparak alıştırmak hoş değil ama acıkmasını bekleyip fırsat yakalamak lazım biraz kafesin dışında oyalansın bir süre sonra acıkacaktır o zaman sevdiği yiyeceği verin yada önce yiyeceği yakınına getirin ve öylece tutun zamanla kendisi yaklaşacaktır. Biraz sabır ve uğraşla eğitilmeyecek kuş yoktur ama her kuş istediğin düzeye gelmiyor karakterine ve cinsine bağlı olarak eğitim düzeyi değişiyor , isterseniz beslenme konusunda da yardımcı olabilirim size kolaylıklar dilerim.

  Cevapla
#3
Resimler tam olarak görünmüyor galiba resimlerin üzerinde sağ tıklayıp resmi yeni sekmede aç denirse resmin tamamı yeni bir sayfada açılıyor.

  Cevapla
#4
(27.07.2016, Saat:13:13)ALİ RIZA Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynur hanım çok telaş etmeyin henüz daha yeni tanışıyorsunuz öncelikle size güvenmesi ve alışması lazım kimbilir kaç kişi yakalayıp zorla kafese koymuştur kaç el değiştirmiştir , kafes içerisinde kaçacağı yer olmadığı için kaçmıyordur ama kafes içerisinde çırpınmaması iyi bir şey daha kolay eğitilebilir yada daha önce başkasından eğitimlidir sadece sizi tanıması gerekiyordur pakistanları iyi tanırım elinize gelir beslenir ama ne kadar uğraşsanız öyle mıncıklayıp sevemezsiniz hele yetişkinse bu daha zordur ama biraz uğraşla iyi bir dost olurlar öncelikle kafesten çıkaracağınız zaman küçük ve boş bir oda ayarlayın banyo veya lavabo da olabilir ama kuşun tüneyeceği yüksek biryer olmasın uçunca tekrar size gelmek zorunda kalır ani hareket etmeyin kafesten zorla çıkarmayın , çıkmazsa kafesin arka tarafından parmağınızı yaklaştırın yada bir tünekle yavaşça kapıya doğru yönlendirin çıktığında sizden kaçıyorsa uzunca bir tünekle (40cm kadar) almaya çalışın sonra yavaş yavaş elinizi kaydırarak yaklaştırın yanına yaklaşırken yavaş hareket edin en sevdiği yiyeceği belirleyerek onu ikram edin kuşları aç bırakarak yada kanatlarını kırparak alıştırmak hoş değil ama acıkmasını bekleyip fırsat yakalamak lazım biraz kafesin dışında oyalansın bir süre sonra acıkacaktır o zaman sevdiği yiyeceği verin yada önce yiyeceği yakınına getirin ve öylece tutun zamanla kendisi yaklaşacaktır. Biraz sabır ve uğraşla eğitilmeyecek kuş yoktur ama her kuş istediğin düzeye gelmiyor karakterine ve cinsine bağlı olarak eğitim düzeyi değişiyor , isterseniz beslenme konusunda da yardımcı olabilirim size kolaylıklar dilerim.
Teşekkür ederim Ali Riza bey...Havlu ile yakalayıp biraz sohbet ettik?Bu arada Aşığın bir tırnağı yok?...

  Cevapla
#5
Tünekte durabiliyorsa ve sadece 1 tırnağı yoksa fazla sorun olmaz. Çok dert etmenize gerek yok. Ayrıca rengi sanırım yeşil. Boynunda siyah halkası var mı? ve en önemlisi ayağında bileziği var mı? Malum bu tür ülkemizde çok bulunduğu için, eğer ki yetişkin ise bileziksiz almamak lazım. Çünkü doğadan yakalayıp satıyorlar. Doğa yakalaması olunca da çok çok zor evcilleşiyor. Hatta yarı evcil olup kalıyor.

  Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  pakistan papağanı garip davranışlar... emre arslan 4 384 02.05.2017, Saat:15:44
Son Yorum: canertr34
  acill yardım Emir kağan 2 289 31.08.2016, Saat:19:46
Son Yorum: Emir kağan
  Sevda papağanı eğitim için yardım:( cagrigokcek 4 606 20.07.2016, Saat:23:13
Son Yorum: erkanmedeni®
  Yeni sultan papağanım ve muhabbet kuşu ile ilgili yardım lütfen emresahin 16 737 01.04.2016, Saat:14:33
Son Yorum: Murat AVCI
  Cennet Papağanı Yardım MertKubilay 11 865 20.03.2016, Saat:00:00
Son Yorum: Selin Aydan
  Ara Papağanı Eğitimi için yardım... turkerates 0 547 13.07.2015, Saat:16:35
Son Yorum: turkerates
  STRESLİ JAKOM FISTIK İÇİN YARDIM hünkar ekentok 19 3,468 28.01.2015, Saat:10:00
Son Yorum: Burteçin Zoga
  Senegal Eğitimi Yardim Tolga DALGIÇLAR 16 1,335 13.09.2014, Saat:00:28
Son Yorum: Tolga DALGIÇLAR
  KUŞLARIMI BİRDİ İKİ OLDU EĞİTİM KONUSUNDA ACİL YARDIM BEKLİYORUM İlkim-Handan Sözer 15 1,710 18.02.2014, Saat:01:32
Son Yorum: aslettin yıldız
  eğitim ile ilgili yardım. Beysim Macar 6 947 11.01.2014, Saat:15:18
Son Yorum: ilknur singinKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi