• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oynamıyo,Yiyo
#1
Tongue 
İnsanlar kuşlarına ufak bi kağıt parçasını top yapıp veriyo ki oynasınlar diye.Benimkisi kağıdı görünce yemeye başlıyo.Gördüğü kağıtlara saldırıyo ve onları marul yer gibi yiyo.
Masanın üstündeki tünekten uzanıp posteri parçık pinçik etti.Ben bilgisayar ile uğraşırken gidip.Yatağın üzerinde duran kimya defterimi kemirdi.Not kağıtlarım deseniz hepsinde bi ısırık izi var.
Zararlı olduğunun farkındayım ve bu yüzden bu yazıyı yazıyorum.Kağıt yeme alışkanlığından nasıl kurtarabilirim kuşu,bi fikriniz varsa söylemenizi istoyorum.
Şimdiden teşekkürler Smile

#2
genel olarak kemırmeyı severler ama vucuttaki bir eksiklikten dolayı farklı şeyler yıyor olabılır mıneral blok alıp kafese takmalısınız

Forum Kuralları               İlan Kuralları               Konu Açma Kuralları

                        Acil Yazarsan Geç Cevap Alabilirsin.
#3
peki bu sularına katılan bi sıvı varmış,tam olarak bilmiyorum deneyimsizim Acik-agizli-gulumseme vitamin falan sağlıyomuş.o tarz bi şeye gerek var mı?yoksa mineral blok işi çözer mi?

#4
(23.09.2013, Saat:20:57)Kilpayi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: peki bu sularına katılan bi sıvı varmış,tam olarak bilmiyorum deneyimsizim Acik-agizli-gulumseme vitamin falan sağlıyomuş.o tarz bi şeye gerek var mı?yoksa mineral blok işi çözer mi?

fark etmez kendin minarel blok yapabilirsin işte tarif

-kalsiyum karbonat (karbonat işte)
-alçı(bir zararı olmaz)
-minarelli su (soda(gazı alınmış)
-yumurta kabuğu( toz haline getirilmiş)

-tel
-kalıp (örneğin danone kabı)

(teli u şeklinde yapıp karışıma dikey olarak batırın açık yeri yukatı gelsin. tel kafese tutturmak içindir.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi