• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
orçun reyizin uğraşları
#1
Smile 
15 gün önce orçunla başladı beraberliğimiz ve daha 1 defa çıktı kendi isteğiyle ondada uçamadı mecbur elime geldi ben kafese yaklaştırdım atladı içeriye acaba

1-kafesin altındaki ızgaraya indğinde kafesin üstünü söksem yardımcı olmuş olurmuyum dışarı alışması için yoksa yapmamalmıyım sizce

2-acaba yavru olduğundan mı uçamıyor benim gördüğüm kanatları henüz tam çıkmamış gibi

3-elden yem yiyor ele çıkarma eğitmine başlamak için yeterli bi zaman geçmişmidir sizce Huh

şimdiden herkeze tşkler

(NOT:RESİMLER ÖNCEKİ GÜNLERE AİT YEMLİK HARİCİNDE PLASTİK BİRŞEY YOKTUR KAFESTE)


39q18.jpg
3m518.jpg
3m52x.jpg


Alkis var ol orçun reyiz Alkis
#2
Üstüne acmayın, kafesten çıkınca konacak yer bulamıyorlar sonra..

#3
Kafesten çıkarmayla ilgili kendi uygulamamdan bahsedeyim: kafes içinde elimin üstüne çıkmasında bir problem kalmadığında kafesteki tüm kapıları açık bıraktım. Tabi ben yanındayken. Elbet çıkar diyerek hiç üstüne gitmedim. İlk denemesi yemlik kapısından oldu. Çıktı, uçmadı ama çıkmış olmanın heyecanıyla ilk defa öttü Smile sonra parmağıma aldım, hiç sıkıntı olmadı, çünkü zaten alıştırmıştım. Bekledim uçsun diye, uçunca tekrar ötmeye başladı, belirgin bir şekilde mutluydu Angel Konmak için kafamı tercih etti, hala da öyle yapıyor gerçi Smile İlk uçuşlarında ne yazık ki dönüşlerini ayarlayamayıp mutlaka bir yerlere çarpıyorlar. Yere düşerse üstüne gitmeyin hemen almak için, daha çok korkar. Kendini toparlayınca yavaşça yaklaştırın parmağınızı.

İkinci sorunuz için bir şey diyemem. Uçma antremanlarıyla sorunu aşabileceğini düşünüyorum Smile

Elden yem yiyorsa başlayın ele çıkarma eğitimine, yoksa kafesten çıkarmayı ertelemiş olursunuz. Elinizde durmayı iyice öğrenmeden kafesten çıkarmayın.

#4
(21.03.2012, Saat:10:38)sohreto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kafesten çıkarmayla ilgili kendi uygulamamdan bahsedeyim: kafes içinde elimin üstüne çıkmasında bir problem kalmadığında kafesteki tüm kapıları açık bıraktım. Tabi ben yanındayken. Elbet çıkar diyerek hiç üstüne gitmedim. İlk denemesi yemlik kapısından oldu. Çıktı, uçmadı ama çıkmış olmanın heyecanıyla ilk defa öttü Smile sonra parmağıma aldım, hiç sıkıntı olmadı, çünkü zaten alıştırmıştım. Bekledim uçsun diye, uçunca tekrar ötmeye başladı, belirgin bir şekilde mutluydu Angel Konmak için kafamı tercih etti, hala da öyle yapıyor gerçi Smile İlk uçuşlarında ne yazık ki dönüşlerini ayarlayamayıp mutlaka bir yerlere çarpıyorlar. Yere düşerse üstüne gitmeyin hemen almak için, daha çok korkar. Kendini toparlayınca yavaşça yaklaştırın parmağınızı.

İkinci sorunuz için bir şey diyemem. Uçma antremanlarıyla sorunu aşabileceğini düşünüyorum Smile

Elden yem yiyorsa başlayın ele çıkarma eğitimine, yoksa kafesten çıkarmayı ertelemiş olursunuz. Elinizde durmayı iyice öğrenmeden kafesten çıkarmayın.

tşkler Gulumseme

Alkis var ol orçun reyiz Alkis
#5
Kafesin üstünü açmayın kuşunuzu 1 ay boyunca sabit bir yerde tutun ve kafesten çıkartmayın , 1 ay bulundugu ortamı keşfetme aşamasıdır .

onLar benim heRşeyim ( MISIR and GÜMÜŞ )


:]


http://g1301.hizliresim.com/15/t/jbpqr.jpg
#6
(22.03.2012, Saat:09:46)yucelkeskın Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kafesin üstünü açmayın kuşunuzu 1 ay boyunca sabit bir yerde tutun ve kafesten çıkartmayın , 1 ay bulundugu ortamı keşfetme aşamasıdır .

teşekkürler sabretmeye devam öleyse Gulumseme

Alkis var ol orçun reyiz Alkis


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Orçun ve Sultanın Yeni kafesi kendim yaptım yaramaztocuk 38 6,719 22.02.2013, Saat:20:59
Son Yorum: Haluké
Thumbs Down orçun reyiz drsagopa 23 3,804 19.03.2012, Saat:15:54
Son Yorum: drsagopaKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi