• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ne önerirsiniz?
#1
Merhaba. Aldığım sultan papağanı kafesin içinde elimin gagasına değmesine izin veriyor.Ama başka bir yerine değince ürküyor. Ne önerirsiniz?

#2
Gagasını sevmeye devam edin ve yem ile ödüllendirin.Sonra yavaş yavaş ayaklarını sevmeye çalışın ama ısırırsa of acıdı deyip elinizi çekmeyin elinizin avucunu gösterip orayı ısırmaya çalışmasını sağlayın o zaman tepki vermediğinizi görerek yavaş yavaş bırakacaktır.Ama bol bol yem verin dal darı ballı kraker gibi...

#3
parmağınızı yatay bi şekilde karnına doğru yavaşça yaklaştırın ama çok yakın durmayın. uzun uzun konuşun kısık bir ses tonuyla. sonra çaktırmadan ayaklarını veya karın tüylerini sevin. tabi konuşurken milim milim parmağınızı yaklaştırmanız gerekecek. tüm bunları farkettirmeden yapın ama uzunca konuşmanız ıslık çalmanız gerekiyor. ve gagasını sevdiriyosa hemen ardından çekirdek verin.

sizi ısırırsa da sakın elinizi çekmeyin. elini çeken biri olursa onları da uyarın. ve sizden veya onla devamlı ilgilenen kişilerden başka kimsenin kafese parmağını daldırmamasını sağlayın. kuş ne yapacağını şaşırıyor sonra.

lutino dişi: zoe
pied erkek: fındık
#4
Evet bizim evdekilerde parmağını uzatıyorlar ve hayvan korkuyor sonra ısırmaya çalışıyor onları uyarıyorum ama unutup yine yapıyorlar.Dodgy Ama benimki ele alışkın tabi ona rağmen korkuyor.

#5
demek ki size daha güveni tam oluşmamış elinize alıştırmak için yani daha çok güvenmesi için elinizden yem ikram edin

http://www.resimagaci.com/img/rd95hb.jpg

Grey split to pied erkek
pearl pied dişi.

#6
Ben şahgaga da köpeklere uygulanan yöntemi denedim etkili oldu gagasını canını acıtmayacak şekilde ama işaret ve baş parmağım ile kapatarak hayır dedim,o kurtulmaya çalıştıkça bıkmadan bunu uyguladım şimdi hem hayırı anlıyor hemde geldiği günden beri ısırılma ile ilgili büyük bir sorun yaşamadım.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi