• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mubişe ötüş sesi dinletmek
#1
Arkadaşlar youtube ta muhabbet ötüş sesleri bulmuştum da meraktan açtım, o sırada bizimkisi gayet neşeli öterek cevap vermeye başladı. Eğleniyor gibiydi. Ben de biraz açık bıraktım çok neşeli oldu sanki ya da bana öyle geldi. Sonra birkaç gündür ötünce ben de cevap veriyor gibi aklıma geldikçe birkaç dakika ötüş sesi açmaya başladım. Neşeli neşeli cevap veriyordu bilgisayara, kafesin dışına çıkıp uçmaya başladı. Hatta çok daha enerjik oldu diyebilirim. Ama sıkıntı olur mu bilemedim. Eğitimimiz aksar mı ya da benden uzaklaşır mı acaba? Ya da psikolojik olarak ileride ya da şimdi sorun çıkar mı? Karar veremedim sizlere danışmak istedim.

#2
aynı şey sultanlar ıcınde gecerlı onlarda tepkı verıyorlar.ben fazla dınletılmemesı taraftarıyım.daha önceden de demiştim cok neşesiz oldukları zaman bir iki dakika acıyorum sonra kapatıyorum.

#3
Sultanım benim çok itibar etmezdi yalancı ötüşlere Smile Evet galiba bütün kuş çeşitleri güzel tepki veriyorlar. Ya ben de emin olamadım iyi mi değil mi diye, mutlu oluyorlarsa neden taraftarı değilsiniz? Aslında bana da mantıklı birşey değilmiş gibi geliyor ama çok neşeleniyorlar işte karar veremiyorum.

#4
Sonuçta onları kandırıyormuş gibi oluyor kuş var sanıyorlar halbuki yok Smile bunun için taraftar değilim

#5
Ben de ilk zamanlar ötmesini sevdiğimden açıyordum kuş sesi, ama o kuşu bulmak için odada deli gibi uçmaya başlayınca kestim. O sırada ona hayal kırıklığı yaşattığımı düşünüp üzüldüm bile... Mümkün olduğunca sesi fazla açmamaya çalışıyorum onun yanındayken. ama sanırım artık etrafta kendi türünden bir canlının olmadığı öğrendi, kısık da olsa sese eskisi gibi tepki vermiyor.

#6
Benim aklıma onda hayal kırıklığı olabileceği gelmemişti.. Aslında düşününce baya baya bir kötü durum gibi oluyor. Kendimi suçlu hissettim şimdi, neşeli neşeli cevap veriyor diye bir daha açmam ama aklıma şöyle de bir soru geldi. Acaba bu kadar çok cevap verip eğlenebiliyorsa yanına bir arkadaş mı alsam, ilerde de belki eş olurlar, beşik kertmesi gibi SmileKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Muhabbet kuşumun sesi cıkmıyor Gamze_55 14 3,071 21.09.2012, Saat:22:26
Son Yorum: Nurdan
  mubişimin sesi çakırxy 2 867 05.05.2012, Saat:07:56
Son Yorum: çakırxyKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi