Sultan Papağanı Forumuna Hoşgeldiniz
Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir).

badelpiero avatar
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

- Merhabalar bende ilk defa bir sultan sahibi oldum.


 Konu: Merhabalar bende ilk defa bir sultan sahibi oldum.
 Tarih: 19.09.2011, Saat:18:51
#1
Merhabalar arkadaşlar.
daha önceden muhabbet kuşu besliyordum. maalesef çeşitli kazalar sonucu kaybettim. çok uzun süre baktığım bir çift muhabbet hastalıktan kaybettim. ardından tek olarak alıp bakmaya çalıştım. yavru olarak alıp. oldukça samimi olduğum son muhabbet kuşum geçen sene evime misafir gelen ablamın dikkatsizliği sonucu. dışarı uçtu ve kayboldu. evimdeki tüm odaları biliyor ve hatta beni bulup omzuma konmak için odaları gezebilen bi kuştu. herneyse geçen aylarda sitenizden sultanlarla ilgili bilgiler aldım. ve evden bulamadığım için bi petshoptan aldım. ilk gün kurallarını uyguladım. önce kalacağı odayı tamamen görebileceği şekilde masaya koydum. sanırım yerini değiştirmeyeceğim. çok korktuklarını farkettim. muhabbet kuşu gibi değil. çok hassaslar. ilk gün biraz stresli geçti bugün daha iyi. kafesinin kapısının nerde olduğunu biliyor. ve çıkmak istedi. bende dayanamadım çıkardım. gezmesine müsade ettim. hiç karışmadan. gerçekten odayı gezdi. yaklaşık bi saat sonra yerde iken kafesi yaklaştırdım. biraz elimi yaklaştırarak içeri girmesini sağladım. hemen girdi. bugün dal darı aldım. ama aslında daha bişeyler yediğini tam olarak görmedim. yiyosa bile hemen bırakıyor. galiba yer değişiminden ve biraz stres ile korku var halen. en sonunda bu akşam yine çıkmak istedi. bunu gerçekten belli etti. kafesin kapısını açtım. hemen çıktı. konacak bi kaç yer buldu. bi süre sonra sıkıldı ve tekrar uçtu. konacak yerden emin olamayınca kanepenin yanına hafif bi düşüş yaşadı. tam arada kalınca biraz yaklaştım. uçması zordu. ordan elimle dokunmadan işaret ede ede çıkardım. bi süre uçmadı elimi iyice yaklaştırdım ve yanında uzun süre beklettim. sonra ayaklarına değecek kadar avuç içi açık yaklaşınca kızdı ve hırladı bi süre. ama yerden kalkmalıydı. elimi bi ayağının altına yerleştirdim. diğer ayağıylada çıktı. kızmadı. kaldırdım. iyice tutundu. çok sevindim buna. elimin üstünde iken konuştum onunla Smile sonra kapı üstünden uzunca gerdiğim uydu telinin üstüne koydum. şimdi orada ve elimden korkmuyor. ama yinede dal darı yemedi. şimdi tek sorunum henüz yememesi. acaba az mı yiyorlar yoksa sorun korku mu halen? çok uzun oldu üzgünüm arkadaşlar. ama paylaşmak istedim
badelpiero, üyesi Sultan Papağanları - Sultan Papağanı Forum forumlarına 18.09.2011 tarihinde katılmıştır.
 Konu: Cvp: Merhabalar bende ilk defa bir sultan sahibi oldum.
 Tarih: 19.09.2011, Saat:19:10
#2
sadece yem yemiyor deseydiniz daha çabuk cevap verirdik Smile ama mutluluğunuzu bizimle paylaşmanız güzel. petshoptan aldığınız kuşun 2. günde elinizden korkmaması harika bir olay. petshopta daha yeni olmalı. eğer sitedeki bilgileri dikkatli okursanız cevabınızıda bulursunuz. yer değiştirdiğinden dolayı stres yapıyor. bu yüzden yem yemeyecektir 1-2 veya 3 gün. geceleri gizli gizli su içebilir. bu yüzden dışkısı sıvı olabilir. ama yinede aldığım her hayvanda yaptığım gibi önce bir veterinere git ve sağlıklı görünüp görünmediğini sor bence Smile
Alkis
 Konu:   Merhabalar bende ilk defa bir sultan sahibi oldum.
 Tarih: 19.09.2011, Saat:19:14
#3
Muhabbetlerinize üzüdüm başınız sağolsun...Yeni sultanınız hayırlı olsun
 Konu: Cvp: Merhabalar bende ilk defa bir sultan sahibi oldum.
 Tarih: 19.09.2011, Saat:20:36
#4
çok acıktı ve protestosunu sona erdirdi. şu an sadece muhabbet kuşu yeminden yiyor. umarım diğerlerinide tadar. bu arada elimden korkmuyor değil. çok korkuyor. ama elime çıktı sadece Smile bu arada bulunduğum odada klima var ve açık. acaba bu onu olumsuz etkiler mi?
badelpiero, üyesi Sultan Papağanları - Sultan Papağanı Forum forumlarına 18.09.2011 tarihinde katılmıştır.
 Konu:   Merhabalar bende ilk defa bir sultan sahibi oldum.
 Tarih: 19.09.2011, Saat:21:14
#5
Klima çok zararlı...Özellikle direk çarpması kuşunuzun ölümüne sebep olacak ciddi sağlık problemlerine yol açar...
 Konu: Cvp: Merhabalar bende ilk defa bir sultan sahibi oldum.
 Tarih: 19.09.2011, Saat:21:26
#6
kuşunuzu yeni almışsınız..yem yemesinin az olması şu anlık normal..yeni alınan kuşlar yem yemekten çekinirler..ve yeni aldığınız kuşu ne kadar isterse istesin hemen dışarı çıkarmamalısınız..bu hem hata yapmanıza sebep olup ilişkinizi kötü yönde etkileyebilir,hem de dışarıya alışıp kafes içi eğitimi zorlaştırır..ilk başta elinizden korkması da normal,dal darını yemesi için ilk başta dal darını kafesine asın bi tadını alsın..sonradan sapından tutp elinizle uzatın..kuşunuzu dal darıya ulaşmak için elinize çıkmaya bile ikna edebilirsiniz..ancak sabır gerekli..ve bilmelisiniz ki kuşunuz elinizi ona zarar vermeyen,aksine bi arkadaş olarak algılamalı..ilk başta ortama alışması ve yer değişimi stresinden kurtulması için onu 1 hafta rahatsız etmeyebilirsiniz..sadece yem ve su verin,ayrıca uzaktan onunla konuşmayı da ihmal etmeyin..bu şekilde stresini atar..bu arada kuşunuz gelir gelmez elinize çıktığı için çok şanslısınız..bunu kaç sultan sahibi hayal eder kim bilir..bu şansınızı iyi kullanarak muhteşem iki dost olabilirsiniz..ve kuşunuzun yanında ani hareketlerden kaçınmanız,ona sesinizi yükseltmemeniz gerektiğini unutmayın..klima sorusuna gelince..sultanlar çok kolay üşüten canlılardır..hele ki cereyanda kalıyorlarsa en küçük rüzgarda hasta olurlar..ve bu üşütmeler onları ölüme bile götürebilir..oda sıcaklığının 25 derece altına düşmemesi gerekir..çünkü bu sultanlar soğuktan çok çabuk etkilenirler..
 Konu: Cvp: Merhabalar bende ilk defa bir sultan sahibi oldum.
 Tarih: 19.09.2011, Saat:21:56
#7
çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. yavaş yavaş bana ve eve alıştığını fark ediyorum. onu hiç korkutmamaya dikkat ediyorum. klima konusunda 26 dereceye ayarlı ve en düşük fan seviyesinde. fanı onu etkilemez zaten ama yinede ona çarpmayacak bi yerde. klimayı kapatmak ise şu aylarda akdenizde mümkün değil. onu başka odaya almamda iyi olmayacağı için şimdilik böyle. dışarı çıkmasına gelince. sonradan içeri girmekte sorun çıkarmadığı için böyle yaptım. kaç saattir içerde ve kapısı açık. ama çıkmıyor. yinede gündüz saatlerinde sıkılıyor. onu tutmadığım için sorun olmayacağını düşünmüştüm. en iyisi bu aralar çıkmaması ise öyle yaparım.
badelpiero, üyesi Sultan Papağanları - Sultan Papağanı Forum forumlarına 18.09.2011 tarihinde katılmıştır.
 Konu: Cvp: Merhabalar bende ilk defa bir sultan sahibi oldum.
 Tarih: 19.09.2011, Saat:22:03
#8
bu çıkmama huyu yeni ortamın korkusundan olsa gerek..tam güvenmedikçe çıkmayacaktır zaten..kuşun size ve ortama olan güvenini geliştirmeye çalışın..ilk geldiğinde tereddütsüz çıkar ama ilerleyen günlerde tereddüt eder..güvenini sağlayın siz hazır hissederse çıkar ama biraz vakit tanıyın derim..kafesini klimanın çarpmayacağı bir yere konumlandırın..kuşun üşüdüğünü tüylerini kabartmasından ve ayaklarını tüylerinin arasına almasından anlayabilirsiniz..bu davranışları yaparsa oda ısısını yükseltmelisiniz..
 Konu:   Merhabalar bende ilk defa bir sultan sahibi oldum.
 Tarih: 19.09.2011, Saat:22:06
#9
Açıkcası ben sıcak çalışsa bile kuşun olduğu ortamda klimanın çalışmasına karşıyım...Klima insan sağlığını bile tehtit ederken kuşa neler yapmaz...
 Konu: Cvp: Merhabalar bende ilk defa bir sultan sahibi oldum.
 Tarih: 20.09.2011, Saat:05:36
#10
Arkadaşlarım doğru şeyler söylemiş. Özetle ani ve aşırı ısı değişikliklerinden koruyun. Atıyorum siz dışarıdayken 35 derece olan ev aniden 25'e düştümü hasta edersiniz. Ayrıca her ne olursa olsun hatta kuşunuz türkçe konuşuyor olsa bile acele etmeyin onu dışarı çıkartmayın. Sizi anlıyorum biran önce iletişim kurmak istiyorsunuz fakat bu yaptığınız ilişkinizin zorlaşmasına neden olur. Çok zorlarsanız da geri dönülemeyecek bir yola girersiniz. Tekrar hayırlısı olsun resimlerini görmek isteriz.
-Lütfen Spam, Reklam, Argo ya da Hakaret Gibi Uygunsuz İçeriğe Sahip ve T.C. Yasaları İle Ahlak, Dil ve de Forum Kurallarına Uygun Olmadığını Düşündüğünüz Konu ve Yorumları Hemen Altındaki "RAPOR ET" Butonuna Tıklayarak Yöneticilere Rapor Ediniz.
-Mutlaka Bilgi Bankamızı okuyun.
-Özel Mesaj İle Yardım Talebi Yasaktır!

FACEBOOK: CengaverSedat
 


Merhabalar bende ilk defa bir sultan sahibi oldum. konusu
Merhabalar bende ilk defa bir sultan sahibi oldum. Konusunun Linki Direk Link
Merhabalar bende ilk defa bir sultan sahibi oldum. Konusunun HTML Kodu HTML Link
Merhabalar bende ilk defa bir sultan sahibi oldum. Konusu BBCode Linki BBCode Link
Merhabalar bende ilk defa bir sultan sahibi oldum. Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
Exclamation Sultan papağanı kırık gaga Mgcntr 6 212 04.03.2017, Saat:01:47
Son Mesaj: Mgcntr
Fikir Eve yeni giren sultan papağanı hakkında mst.kar 6 175 01.03.2017, Saat:17:13
Son Mesaj: altinkilici
  Sultan yavru üç aylık daha ve fazla ötmüyor kısa ötüşler yapıyo sebebi nedir ? emrahkolcu25 4 132 23.02.2017, Saat:13:32
Son Mesaj: emrahkolcu25
  Merhabalar totti 33 694 14.02.2017, Saat:13:56
Son Mesaj: çikoo
  Merhabalar araniza yeni katıldım omer83 3 171 28.01.2017, Saat:21:31
Son Mesaj: AhmetŞ
Smile Merhabalar Ayça Altan 6 180 27.01.2017, Saat:15:37
Son Mesaj: Ayça Altan
Wink Yeni sultan Sever mordecai 3 162 23.01.2017, Saat:00:02
Son Mesaj: Ayşe32
  Merhabalar mehmetAA 0 126 14.01.2017, Saat:00:02
Son Mesaj: mehmetAA
  Sultan papağanımız yarasa gibi davranıyor.. Kokocuk 2 302 31.12.2016, Saat:02:23
Son Mesaj: Ayşe32
  sultan papağanı Caneralanur 3 245 12.12.2016, Saat:21:59
Son Mesaj: CaneralanurBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
DMCA.com Protection Status