• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Merhabalar
#1
upyja8e8.jpg
Arkadaslar dişi ispinozun poposundaki tüyler her geçen gün dökülüyor yada başka bir sebepten ötürü orası çıplak hale geliyor. Kuş sürekli durgun kabarık duruyor. Bir fikri olan varmı,.?

..:: bring me to life ::.
#2
Öncelikle kafeste yuva varsa ve yuva için yeterli malzeme yoksa erkek kuş dişinin tüylerini kopartıp yuvaya taşımış olabilir. Zebra ispinozların da sık yaşanan bir sorun bu kafese biraz yuva malzemesi ekleyin sorun hala devam ederse kuşları bir süre ayırın.Dişinin kabarık durmasının nedeni bünyesinde yumurta yapması olabilir. Kuşlarınızı hiç çiftleşirken gördünüz mü ve dişi fazla kalamar kemiği tüketiyor mu?

#3
(10.07.2013, Saat:13:28)Baturalp Üst Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle kafeste yuva varsa ve yuva için yeterli malzeme yoksa erkek kuş dişinin tüylerini kopartıp yuvaya taşımış olabilir. Zebra ispinozların da sık yaşanan bir sorun bu kafese biraz yuva malzemesi ekleyin sorun hala devam ederse kuşları bir süre ayırın.Dişinin kabarık durmasının nedeni bünyesinde yumurta yapması olabilir. Kuşlarınızı hiç çiftleşirken gördünüz mü ve dişi fazla kalamar kemiği tüketiyor mu?

Teşekkürler kardeşim yorumların için. Sanırım yuva malzemesi takviyesi yapmam lazım yaptımda.
Peki bu dişi kuşun tüyleri hemen geri çıkarmı bir fikrin varmı?

..:: bring me to life ::.
#4
1.2 ay içinde tüylerini tamamlar havuç ve yulaf verebilirsiniz

Albino
Normal grey

Pastelface platinum hen
Whiteface cinnamon split to pied
#5
(11.07.2013, Saat:00:51)yasindayan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 1.2 ay içinde tüylerini tamamlar havuç ve yulaf verebilirsiniz

hım peki sağolun =)

..:: bring me to life ::.
#6
Dişi ispinozumu kaybettim.. Tüyler geri çıkmadı, kuş her geçen gün halsizleşti ve bugün ölmüüş.. Size hemen geri dişi ispinoz alsammı yoksa erkek biraz yanlız mı kalmalı?

..:: bring me to life ::.
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi