• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Meclis polisine 2. Mahmut önerisi
#1
Meclis polisine 2. Mahmut önerisi

MHP Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'e ilginç öneriler götürdü. Halaçoğlu Meclis polisi için de İkinci Mahmut önerisinde bulundu.


MHP Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'e ilginç öneriler götürdü. Halaçoğlu, TBMM'nin giriş kapılarının değiştirilmesini, Selçuklu ve Osmanlı mimarisinden izler taşımasını istedi. TBMM'de bekleyen polislerin 2. Mahmud döneminde giyilen üniformalarla görev yapmasının şık olacağını söyledi. Halaçoğlu, 'Kapıda bekleyen kişiler tarihi bir görüntü vermeli. Burası Meclis. Giriş kapılarının değişmesi gerekir. Mesela taklar yapalım' diye konuştu.

İNGİLTERE'YE, FRANSA'YA BAKIN


Halaçoğlu, yurtdışından örnekler verdi: 'İngiltere, Fransa, Yunanistan'ı düşünün. O yapılarda seremoni gösteriyorlar. Herkes seyrediyor.' Halaçoğlu, 'Nasıl bir seremoni olabilir' sorusunu da şöyle yanıtladı: Yürüyüşleriyle olabilir. İnsanlar seyretsinler. Atatürk'ün sözünü tekrar söylüyorum: Türkiye'nin tarihi sadece Osmanlı ve Selçuklu'dan ibaret değildir. Ondan önce de Türkler büyük devlet ve imparatorluk kurmuştur. Osmanlı devleti çökmüştür ama tarihi zincir kopmayacaktır. TBMM bunu yansıtmalı.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Din adamından şok hayat kadını önerisi integrand 0 339 07.03.2015, Saat:19:36
Son Yorum: integrand
  Kış lastiği önerisi yönetmelik oldu redrock 0 641 14.11.2012, Saat:12:35
Son Yorum: redrock
  Koruma polisine zırhlı kabin redrock 0 701 14.11.2012, Saat:12:30
Son Yorum: redrockKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi