• 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mavi Marmara'yı mahkemede anlattı
#1
Mavi Marmara'yı mahkemede anlattı

Gazze'ye insani yardım götüren 'Mavi Marmara' gemisine İsrail askerlerince düzenlenen saldırıya ilişkin açılan davada, olayda omzundan yaralanan Zonguldaklı 47 yaşındaki Salih Merdivan'ın talimatla ifadesi alındı.


Gazze'ye insani yardım götüren 'Mavi Marmara' gemisine İsrail askerlerince düzenlenen saldırıya ilişkin açılan davada, olayda omzundan yaralanan Zonguldaklı 47 yaşındaki Salih Merdivan'ın talimatla ifadesi alındı. Merdivan, Bu zulümleri yanlarına kalmayacak. İsrail hak ettiği cezayı bulacaktır dedi.


Saldırıya ilişkin hazırlanan iddianameyi kabul eden İstanbul 7'nci Ağır Ceza Mahkemesi, 6 Kasım'da görülecek dava öncesi, gemide bulunan ve İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu omzundan yaralanan Salih Merdivan'ın ifadesinin alınmasını istedi. Zonguldak'ta diş hekimliği yapan Merdivan, 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde ifade verdi. Merdivan, ifadesinde olayı şöyle anlattı


Gemide sadece yardım malzemeleri vardı. Sabah namaz kılarken ve gemi hareket halindeyken saldırıya geçtiler. Havadan helikopterle gemiye asker indirmeye çalışıyorlardı. Aynı zamanda geminin içerisine üzerimize doğru ateş ediyorlardı. Botla gelen askerler de gemiye çıkmaya çalışıyordu. Biz bunları gemiye sokmamak için direnmeye başladık. Biz de silah yoktu, sadece elimizdeki sopalarla engel olmaya çalışıyorduk. Yaklaşık 1 saat direndik. Gemiyi ele geçirdikten sonra ölenler ve ağır yaralananlar oldu. Açılan ateş sırasında ben omzumdan yaralandım. Götürüldüğümüz limandaki sorgumuz sırasında zorla kağıtlar imzalattılar. Cezaevinde de manevi olarak bizi aşağıladılar. Cezaevinde 2 gece kaldıktan sonra Türkiye'ye iade edildik.


Salih Merdivan, adliye çıkışında da gazetecilere açıklama yaptı. Merdivan, İfademde Mavi Marmara gemisinde yaşananları anlattım. Bu zulümleri yanlarına kalmayacak. Adli süreç başladı. Dünyanın her yerinde bu konuyla ilgili davalar açılıyor. İsrail hak ettiği cezayı bulacaktır diye konuştu.


Kaynak: DHABenzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  satılık mavi mutasyon ve yeşil pakistan gokidz 2 1,943 08.09.2014, Saat:14:42
Son Mesaj: gokidz
  Soma kurtulan işçiler dehşet anlarını anlattı Rman 0 621 14.05.2014, Saat:20:14
Son Mesaj: Rman
  Otobüs şoförü ve askerler dehşet anını anlattı redrock 0 526 14.11.2012, Saat:22:29
Son Mesaj: redrock
  Otobüs şoförü ve askerler dehşet anını anlattı redrock 0 527 14.11.2012, Saat:03:55
Son Mesaj: redrockBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi