• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuşlarımın odasında fare gördüm
#1
Arkadaşlar kuşların yemlerini kontrol için girdiğimde, yem poşetlerinin arasından minik bir farenin kaçtığını gördüm, yakalamak mümkün değil. Bu saatte yapacak birşeyde yok artık, yapıştırıcı felan yok evde.. Kuşların kafesinin yerini değiştirmeli miyim? yani oturduğum odaya mı alsam, fare kuşlara zarar verebilir mi? kafeslerini kemirip içeri girer mi mesela, çift kuşlarımın yumurtaları var, yumurtaların kokusuna gelip yumurtaları yemesin :S yada kuşları ısırmasın kafesten girip? Fare küçük ama ne yapacağı belli olmaz. Durduk yere kuşların kafeslerinin yerini değiştirip strese sokmakta istemiyorum, fareden korkmazlar herhalde, yada fare onlara saldıracak olursa fareyle baş edebilirler mi?

İnerken aklıma bir kara perde, her dert yeniden başlar bittiği yerde.

#2
(23.06.2013, Saat:22:56)idam_mahkumu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar kuşların yemlerini kontrol için girdiğimde, yem poşetlerinin arasından minik bir farenin kaçtığını gördüm, yakalamak mümkün değil. Bu saatte yapacak birşeyde yok artık, yapıştırıcı felan yok evde.. Kuşların kafesinin yerini değiştirmeli miyim? yani oturduğum odaya mı alsam, fare kuşlara zarar verebilir mi? kafeslerini kemirip içeri girer mi mesela, çift kuşlarımın yumurtaları var, yumurtaların kokusuna gelip yumurtaları yemesin :S yada kuşları ısırmasın kafesten girip? Fare küçük ama ne yapacağı belli olmaz. Durduk yere kuşların kafeslerinin yerini değiştirip strese sokmakta istemiyorum, fareden korkmazlar herhalde, yada fare onlara saldıracak olursa fareyle baş edebilirler mi?
Valla muhabbet kuşu beslerken gece uyandım kuşların kafesi yerdeydi kafese tırmanmıştı fenalar korkutur kuşları bence değiştir o fareyide yarın yakala en iyisi kardeşim

#3
geçmiş olsun yuvalığa ulaşamayacağı şekilde yerleştirin inşallah bir sıkıntı olmaz, abah ilk işte fareyi yakalamalısınız, inşallah bir zarar gelmez.

KÜÇÜK AİLEM: http://www.sultanpapaganlari.com/konu-kucuk-ailem.html

Konu Veya Yorumun Bir,Spam,Reklam,Düzen Bozucu,Ahlak Bozucu,Argo,Alakasız,Vb İçerikli ve T.C Yasalarına Aykırı Olduğunu Düşünüyorsanız http://www.sultanpapaganlari.com/images/...report.gif butonunu kullanarak Yöneticilere Gönderebilirsiniz.
#4
Gece gelip bi tarafımızı kemirmese bari..

İnerken aklıma bir kara perde, her dert yeniden başlar bittiği yerde.

#5
bu gün dua edin herhangi bir zarar gelmesin yarında ilk işiniz fareye karşı önlem almak olsun yoksa bu tedirgin edici durum kuşların huzurunu bozabilir .

Şamil( Lutino) ........................ Aymila( Pearl)
#6
bence önleminizi bu geceden alın, kuşların odasını değiştirin. yemlere falan mikrop da bulaştırabilir bence yemleri de değiştirin.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kuşlarımin yakin resimleri buradan cinsiyetlerini söyleyebilirmisiniz. hbingol688 2 642 15.06.2015, Saat:08:39
Son Yorum: Açelya
  Kuşlarımın cinsiyeti hakkında bilgi almak istiyordum. hbingol688 8 1,101 14.06.2015, Saat:17:35
Son Yorum: hbingol688
  Muhabbet kuşlarımın cinsiyeti ırkı nedir acaba? kaantiryaki.fb 10 1,571 10.10.2014, Saat:23:30
Son Yorum: selcuk25
  Kuşlarımın yanına bir kuş daha batılı 2 805 18.12.2012, Saat:23:27
Son Yorum: mehmet yılmaz
  Arkadaşlar kuşlarımın cinsiyetini tecrübeli kişilerden öğrenmek istiyorum yardım... psykoturk2 0 1,595 15.11.2012, Saat:00:49
Son Yorum: psykoturk2
  muhabbet kuşlarımın banyo zamanı pasabey 6 1,696 10.10.2012, Saat:12:57
Son Yorum: pasabeyKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi