• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kuşlarda yapay döllenme
#1
arkadaşlar yapay döllenme sonucu kuşlarınızın boş yumurta üzerinde kuluçkaya yatmasına son veren bir yöntem.kuşumuzun ilk yumurtası çıktığı zaman diğer yumurtaları garantiye almaya yarıyormuş.bu yöntemle ilk yumurta döllenmemiş olsa bile,yapay döllenmeyle diğer yumurtalar dölleniyor ve genleriyle oynanıp değişik renklerde kuş üretmeye olanak tanıyor.ben sadece araştırma yaptım.bu yöntemi deneyen arkadaşlar varsa yorum yapabilirlermi,yada bilgisi olan arkadaşlar.haaaa bu arada bu nasıl oluyor diyenler olacaktır tabiki buyrun izleyelim

  Cevapla
#2
kolay gibi gösteriyor ama ben denesem kuşlar elimde ölür diye tahmin ediyorum

AYDIN/söke
ibrahimcirak@hotmail.com.tr
+90 506 878 33 08
  Cevapla
#3
Kişisel fikrim saçmalık olduğuu düşünüyorum.. Yapay döllenme zaten bilinen bir şey.. ama bunların yaptığı şekilde olacağını düşünmüyorum.. Olacaksa da olmaz olsun.. ne sterilizayon var, ne eldiven var, ortam zaten belli.. hele 1. video gerçekten midemi bulandırdı.. İnsanoğlu neden bazı şeyleri doğal akışına bırakmayıp, müdahaleci olmak ister acaba?..

yaş:38 Datça/Muğla
  Cevapla
#4
(28.02.2013, Saat:08:37)bülent kınran Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kişisel fikrim saçmalık olduğuu düşünüyorum.. Yapay döllenme zaten bilinen bir şey.. ama bunların yaptığı şekilde olacağını düşünmüyorum.. Olacaksa da olmaz olsun.. ne sterilizayon var, ne eldiven var, ortam zaten belli.. hele 1. video gerçekten midemi bulandırdı.. İnsanoğlu neden bazı şeyleri doğal akışına bırakmayıp, müdahaleci olmak ister acaba?..

kesinlikle katiliyorum. bu isler nasip. ayrica bizler sadece yavru alip satmayi planlamiyorsak. birakalim bos mu dolumu diye heycanlanip kontroller yapalim.

Hepımız ıcın en hayırlısı olsun.
  Cevapla
#5
Paylaşım güzel lakin bülent beyin dediği gibi bu bilinmedik birşey değil. İnsanlar için bile yapılabiliyor bu suni dölleme.. Ama bu işlemler ev ortamında değil çok temiz ve önlemler alınan yerlerde canlıların hayatlarını riske atmadan yapılıyor.. Videoda Bu işlemi yapanlar kişiler sadece egolarını tatmin etmek uğruna kuşların sağlıklarını riske atıyorlar.. Ve daha da kötüsü videoyu izledikten sonra şevke gelen kişilerde bende yaparım deyip dönüşü olmayan hatalarda yapabilirler.

  Cevapla
#6
Sad 
Şu insanoğlu kadar vicdansız başka hiçbir canlı yok. Beş dakikalık zevkleri uğruna nicelerinin hayatlarını karartan da onlar, farklı renkte kuş elde edeceğiz diye egolarına yenilip bu acımasız işleri yapanlar da onlar. Bitkilerin organizmasını değiştiren de onlar. Yani BİZ Angry Birbirlerine yaptıkları her türlü istismar yetmezmiş gibi bir de masum hayvanlara mı el atmışlar. Yazıklar olsun! Bir kez daha utandım, üzüldüm, lanet ettim...

Heart Sevgiler...
  Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi