• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kuş maması hakkında
#7
Almaya karar verdiğim marka ;
1)Versele Laga Orlüx Gold Patee Nemli Ballı Muhabbet Kuşu Maması 
2)Versele laga Frutti Patee Meyveli-Ballı Nemli Kuş Maması
3)Witte Molem Nemli Yumurtalı Ballı Kuş Maması
Açıklamaları ise şu şekilde ;
1)%100 saf bal ve organik yumurta kullanılarak hazırlanmış nemli ballı muhabbet kuşu ve küçük papağanlar için kullanıma uygun hazır kuş mamasıdır.Ekstra eklenmiş lisin ve metionin ile büyüme ve tüy gelişiminin tamamlanmasına katkı sağlar.İlave iyot ile tiroid bezinin aktivitesini uyandırır.İçerisinde yumurta ve yumurta türevleri,nijer,iç yulaf ve iz elementler yer almaktadır.
Kullanım:
Mevsimine göre rendelenmiş meyve,sebze,çimlendirilmiş tohumlar ilave edilerek veya direk olarak kullanılabilir.Üreme döneminde her gün,sezon boyunca ise hafta 3 gün verilebilir.Eğer çimlendirilmiş tohum,sebze yada meyve kullanılacaksa mama günlük olarak değiştirilmelidir..


2)Tüm kafes kuşları için kurutulmuş meyve ve bal katkılı ıslak mama - Frutti patee kanaryalar, tropik ispinozlar ve küçük parakeetler için ekstra enerji sağlayan kuşlarınız için çok renkli bir seçenektir.Frutti patee nin büyüklüğü bahsi geçen kuşlar için ideal lokma büyüklüğündedir , böylece mamayı severek tüketecekler ziyan olmayacaktır. Frutti patee kurutulmuş gerçek meyveler ile zenginleştirilmiştir. % 100 saf ve doğal bal katkısı ile yüksek bir besin değeri sağlanmıştır. Ekstra lisin ve metionin kuşlarınızın maksimum üretkenlik , büyüme ve çok kaliteli tüylere sahip olmasını sağlar. Orlux Frutti Patee Dünyada bir çok profesyonel kuş üreticisi ve , hayvanat bahçeleri tarafından da kullanılmaktadır.. Kullanım şekli : Kuşlarınıza içine bir şey katmadan direk olarak ayrı bir kapta verilebilir. İçine eğer bir şey eklenecekse (havuç-yumurta v.b ) ertesi gün artan mama kuşların önünden alınmalıdır

3)(Kanarya ve Muhabbet kuşları için uygun kuş mamasıdır.) Ürün Özellikleri Özel dönemlerde kuşların besin ihtiyaçları hem artar, hem de farklılaşır. Yavru kuş gelişme sürecinde eksik beslenmesi durumunda bu eksiklik sonradan telafi edilemez. Çiftleşen kuşların artan besin karşılanmaz ise yumurta sayısı ve kalitesi düşer, anne baba kuş zayıflar, yavrular sağlıksız olur. Tüy dökümü dönemini kuşun rahat geçirebilmesi için beslenmesinin takviye edilmesi gerekir. Protein ve kalsiyum ihtiyacının doruğa çıktığı bu dönemde sadece tohumlarla beslenen bir kuş sağlıklı tüy yapısına sahip olamaz. (tüyler % 88 proteinden oluşur) Ballı Yumurta Yemi tohum yiyici kuşların beslenmelerini takviye eder, artan protein, vitamin ve mineral ihtiyaçlarını karşılar. Bu dönemlerde kuşların belirli vitaminlere daha fazla ihtiyaçları vardır. Yeme katılan vitamin ve mineraller gelişme, üreme, parlak tüy yapısı, direnç sistemi yönünden önemli görevler üstlenir. Plastik kapağı sayesinde kullanılmaya başladıktan sonra da tazeliğini korur. Kullanımı : Yavrulara, yumurta ve tüy dökümü dönemindeki kuşlara her gün verilmelidir. Diğer zamanlarda haftanın 2 yada 3 günü normal yemine takviye olarak verilmesi yeterlidir. Yumurta yemi ayrı bir yem kabında kuşun günlük ihtiyacının % 25’ini karşılayacak miktarda verilir. Nemlendirmeye gerek yokturSıralama ile verdiğim ürünlerden daha önce kullanan var mı ? Hangisini önerirsiniz ?
Şakir daha önce hiç yumurta maması yemedi. Önüne koymama rağmen oralı bile olmadı. Siz hangisini öneriyorsunuz arkadaşlar ?

  Cevapla
#8
Versele laga Frutti Patee Meyveli-Ballı Nemli Kuş Maması
Witte Molem Nemli Yumurtalı Ballı Kuş Maması

Bu ikisini kullandım, yiyor benimkiler, ama onlar yumurtayı ve forumdaki yumurta maması tarifine göre yapılanı da deli gibi yiyor zaten.

Hatta düzeltiyorum: ne versem yiyorlar, seçmiyorlar. O yüzden şanslıyım.

İşiniz biraz da şans, kalite olarak 3'ü de kaliteli, o konuda soru işaretiniz olmasın. Emir'in dediği gibi 250gr'lık şekillerde alıp denetmek en mantıklısı diyebilirim. Alıştırmak için içine sevdiği yemleri/besinleri katıp sunmak da bir çözüm.

Kahve

- Özel Mesajla Yardım İstemek Yasaktır.
- Kurallara Aykırı Konu veya Yorumları Lütfen Rapor Ediniz.
- Yararlı Bulduğunuz Konuların Veya Yorumların Sahiplerine Rep Puanı Verebileceğinizi Unutmayınız.
  Cevapla
#9
Vallaha öle yapacam Onur'um 2 çeşit alıcam. Onlarda muhtemelen 1 ve 2 olucak Smile
Şimdi bizim kuş versele laga alışkın başka bişey vermeyelim garipsemesin Cancağzım. :Acik-agizli-gulumseme
Emir'in sölediğini yapmayı aklıma koydum ama 3'ünü birden almayım dedim çünkü bazılarının skt 8. ayda son buluyor. Belkide hepsinden 250 gr alırım bilemedim. :Acik-agizli-gulumseme
Çok kararsız kaldım bildiğin :Acik-agizli-gulumsemeD :Acik-agizli-gulumsemeD :Acik-agizli-gulumsemeD

  Cevapla
#10
Kardeşim bir al denede bizede anlat durumu ne farkı olacak bakalım.

  • KÛN FE YEKÛN
  • "Aslında herkes dahidir. Ama siz kalkıp bir balığı, ağaca tırmanma yeteneğine göre yargılarsanız, tüm hayatını aptal olduğuna inanarak geçirir."
  • Albert Einstein
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!!
  Cevapla
#11
Tamamdır. 
Muhtemelen p.tesi siparişi vericem kardeşim haberdar ederim elbette.

  Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Question Yumurta Maması Hakkında Zignarut 1 39 Bugün, Saat:01:16
Son Yorum: Zignarut
  yumurta maması yaptım , 1 saatir yiyorlar :D melodi0704 3 236 30.04.2017, Saat:00:55
Son Yorum: Ali Mert AKA
  Yumurta maması günde kaç öğün verilir? murat3576 6 222 28.04.2017, Saat:08:43
Son Yorum: HarunÇ
  Dökme yem ve paket yemler hakkında ngnmtl 10 696 27.04.2017, Saat:17:22
Son Yorum: CansuHakan
  Yumurta maması ile ilgili olarak ; berkantkeskin28 7 388 27.04.2017, Saat:10:57
Son Yorum: ufukulukaya
  YUMURTA MAMASI mocococo 2 208 02.04.2017, Saat:21:02
Son Yorum: raifmeric
  DI-A-ZYME 256 Hakkında bir sorum var... Co0 7 397 29.03.2017, Saat:21:56
Son Yorum: UltrAslan58
Bilgi Dal Darı Hakkında ? azadnil 6 578 28.12.2016, Saat:23:21
Son Yorum: azadnil
  Yumurta mamasi onurkilic.3008 15 1,423 23.12.2016, Saat:17:08
Son Yorum: HarunÇ
Fikir Yavru maması hakkında ÖNEMLİ!!! uğurgs 3 455 28.11.2016, Saat:10:46
Son Yorum: aliyil62Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi