• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuş Cenneti'nde yangın paniği
#1Erzincan’da akşam saatlerinde çıkan yangın, Kuş Cenneti'ni tehdit etti. Çok sayıda kuş türünü barındıran Ekşisu Sazlığı'nın yakınında çıkan yangın, rüzgarın ters esmesi sonucu sazlık alan büyük bir tehlike atlattı. 3 saat süren yangın 20 dönümlük otluk bölgede etkili oldu. Yangın, şehir merkezine 10 kilometre uzakta bulunan Akyazı beldesi ve Ekşisu Mesire alanının orta kısmında kalan otluk bölgede başladı. Bilinmeyen bir sebepten çıkan yangın, rüzgarın etkisi ile kuru otları yakarak yangının büyümesine neden oldu. Yangın, yaklaşık 20 dönümlük alanda devam etti. Yangın bölgesinin hemen yan tarafında bulunan ve içerisinde birçok kuş ve bitki türünü barındıran Ekşisu Sazlığı büyük tehlike atlattı. Arazinin bataklık ve engebeli olması nedeni ile İtfaiye ekipleri bölgeye giremezken, görüntü almaya çalışan basın mensupları bazı yerleri ayakları ile söndürmeye çalıştı. Jandarma ekipleri de yangının bulunduğu yerde inceleme yaptı. Yangın bir süre devam ettikten sonra kendiliğinden söndü. Ayrıca, içerisinde çok sayıda kuş türünü barındıran Ekşisu Sazlığı'nda 2009 yılında çıkan yangın sonucu, bir çok kuş ve bitki türü zarar görerek, yaklaşık 2 bin metrekare alan yanmıştı.


http://www.timeturk.com/tr/

#2
yazık hayvanlara Sad böyle yerleri koruma altına alıcaklar hep bir itfaye beklicek orada ve hayvanlar yuvalarından olmiyacak...

Jako Papağanı = Yakup
#3
çok acı gerçekten biz küçücük evlerimizde zor şartlarda rahat etsinler,zarar görmesinler diye uğraşırken bu kadar geniş bir alanda bunca canlının sorumluluğunu alanlar diye daha geniş önlemler almazlar ki anlamıyorum.

canım grey erkekHeartduman pearl dişiHeartkrema albino-pamuk lutino
#4
Doğadır bu,bu yüzden doğa olaylarına karşın ne akdar önlem alınırsa alınsın önlenemez.Zaten bilinmeyen sebebten dolayı çıkmış ve büyümeden engellenmiş.Tüm ormanlar için nöbet tutulamayacağıda bir gerçek Smile Aksi halde yunanistandaki krizin daha büyüğünü yaşarız Smile Mühim olan gören duyanların gerekli yerlere haber verip ekiplerin kısa sürede ulaşması.

#5
biz insanlar etrafımızdaki canlılardan da sorumluyuz mutlaka doğal ortamda bir nöbetçi olsun demiyorum en azından daha erken müdahele edilmesini sağlayacak bir imkan veya söylediğiniz gibi çevredekilerin duyarlı olmasını kast ediyorum gerçi öyle bir devirdeyiz ki insanlar artık menfaatleri için bırakın zavallı hayvanları birbirlerine her türlü zararı verebiliyorlar yıllardır hayvanlarla ilgili olduğum için deli diyenler bile oldu evimdeki veya yakınımdaki hayvanların daha iyi şartlarda yaşamasını istediğim için sonuç olarak çok üzülüyorum hayvanların çaresiz hallerine keşke imkan olsa da hepsine yardımcı olabilsek.

canım grey erkekHeartduman pearl dişiHeartkrema albino-pamuk lutino


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Papagan Cenneti Avustralya brskktn 14 1,859 22.01.2016, Saat:22:11
Son Yorum: brskktnKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi