• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
konuşturma çabaları
#1
kuşum 3 aylık tam olarak ne zmn konuşmaya alıştırmalıyım

#2
Alıştırmaya başlayabilirsiniz gec bile kalınmış Smile Erkek dimi?

Sorularınız için lütfen özel mesaj atmayınız. Uygun bir başlık ile uygun kategoriye konu açarak sorunuz. Unutmayın bilgi paylaştıkça çoğalır.
#3
Hiç durma Serdar abi kelimeleri tekrar etmeye başla en yakın zamanda öğrenecektir Acik-agizli-gulumseme İlk kelimesi Serhat'a inat Cimbom olur inşallah Blank

#4
evet erkek peki ne sıklıkla kelime tekrarları yapmalıyım ortamı nasıl olmalı sıkmak istemiyorum hayvanı nazlı biraz anatçı bi de
ilk cimbom dediğinde videoyu paylaşırım

#5
Bilgi bankamızda ki yazı => SES TEKRARI:Sultan papağanı türü kuşların dişileri ve erkeklerinin arasında ki en belirgin fark çıkarttıkları seslerdir. Dişi sultanlar sadece CURK CURK diye tek ton ve tek sıra olarak ses çıkartırlar. Erkek sultanlar ise birkaç kelime konuşabilir ve çok değişik müzikleri, kapı zillerini, araba alarmlarını ezberleyip birebir aynı şekilde çalabilirler. Ancak erkeklerin de bu sesleri bir yaş civarında çıkartmaya başlayacaklarının altını çizmek isterim. Dolayısıyla belirli sesleri kuşunuza öğretmeniz ve onun tekrar etmesini sağlamanız için kuşunuzun erkek ve en az bir yaş civarında olması gerekmektedir.
Kuşlara kelime öğretmenin, şarkı öğretmenin bir çok yolu vardır. Ancak bence sultan papağanlar için en geçerli ve hızlı yol benim bir kelime bir ıslık diye adlandırdığım yoldur. Bu yolda kuşunuza kısa sürede birkaç kelime öğretebilirsiniz.
Bu yöntemin temelinde kuşunuza aynı anda bir al-ver öğretmeniz vardır. Şöyle ki kuşunuza her seferinde, severken, seslenirken, yanına gittiğinizde aynı kelime ve aynı ıslıkla seslenmelisiniz. Örneğin “gümüüüş hu huuuu hu” bu şekilde sürekli olarak kuşunuza seslenirken bir gün siz “gümüüüüş” dediğinizde kuşunuz sizden önce “hu huuuu hu” yu yapacaktır. Bu noktadan sonra artık bir al-ver başlamış olur. Siz ilk kelimeyi söylediğinizde kuşunuz ıslık bölümünü yaparken siz ıslık bölümünü yaptığınızda da kuşunuz kelime bölümünü yapacaktır.
Aynı yöntemle başka kelime ve ıslıklar öğretebileceğiniz gibi, aynı zaman da uzun şarkıları da parça parça öğretebilirsiniz.

Konu Veya Yorumun Bir,Spam,Reklam,Düzen Bozucu,Ahlak Bozucu,Argo,Alakasız,Vb İçerikli ve T.C Yasalarına Aykırı Olduğunu Düşünüyorsanız http://www.sultanpapaganlari.com/images/...report.gif butonunu kullanarak Yöneticilere Gönderebilirsiniz.

Fotoğraf Yüklemek İçin Tıklayın.!

Forum Kuralları
İlan Kuralları
Konu Açma Kuralları
#6
okudum onu kaç kere ama sormak istediğim tekrarlama süresi ne kadar olmalı kaç gün aynı kelimeyi söylemeliyim ara vermeli miyim ortamı nasıl olmalı karanlık mı olmalı bi de konuşurken hep yem yiyo beni dinlemiyo sanki umursamaz tavırlardaKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Konusturma Prmdkelif 1 190 08.04.2017, Saat:11:30
Son Yorum: mustafafe
  Fıstığın Kafesten Çıkma Çabaları Fındık 4 1,495 15.09.2013, Saat:21:10
Son Yorum: Fındık
  konuşturma kinqmenf 2 578 05.06.2013, Saat:12:20
Son Yorum: kinqmenf
  Konuşturma Hakkında eyder1453 8 2,092 18.03.2012, Saat:10:26
Son Yorum: UgberKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi