• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kendini Sevdirmiyor
#1
Question 
Arkadaşlar 2 ay önce yavru muhabbet kuşu aldım.Bana baya alıştı şuan arkadaş gibi oynuyoruz.Ancak kendini sevdirmiyor.Resmen o beni seviyor bende anlamadım.kuşu nasıl sevebilirim.Kendilerini nasıl sevdirirler?

#2
Onu korkutmuşundur biraz zaman tanı ona

#3
Korkuttuğumu sanmıyorum geldiğinden beri sevdirmiyor kendini.Kendini sevdirmesi için ne yapabileceğimi veya sizlerin nasıl öğrettiğinizi paylaşırsanız sevinirim.

#4
bu öğretmekten ziyade size olan güveniyle alakalı bir durum

Papağanlar ve güzel sesli kuşlar sözleri yüzünden hapsedilirler, aptal balıkçıl istediği gibi dolaşır; çünkü susmak en iyi politikadır...
#5
1.-7. Gün Arası : Muhabbet kuşlarını üşütmeden eve getirmeye dikkat edin . Yavru kuşlar çok hassastır bu nedenle evinize en yakın olan yerden almanızı öneririm . İlk gün çok önemlidir çünkü kuşu korkuttuğunuz zaman size karşı her zaman korkak davranabilir . Mümkünse verildiği kutudan direk olarak kafese koyun . Suyunda Birkaç damla vitamin bulunursa iyi olur . Aynı zamanda ilk gün kafeste hiçbir oyuncak vs. olmamalıdır . Bu kuşlarda strese yol açabilir . Kafesin yeri her zaman sabit kalmalıdır .

1.-3. Hafta Arası : Bu dönem muhabbet kuşunun eve alışma dönemidir . Sık sık suyunu tazelemelisiniz . Yem değiştirirken onu korkutmamaya çalışın . Adını ona sık sık söyleyin . Böylelikle adına daha rahat alışabilir . Duyduğu seslere ötmesi normaldir . Asla elinize almayın ki size güven kazansın .

3.-6. Hafta Arası : Bu dönem kuşlarınızın evcilleşmesindeki en önemli dönemdir . 3. haftada kuşu salabilirsiniz . Ancak salacağınız odanın kapısı kesinlikle kapalı olmalı , perde çekilmiş olmalı ve rahat olarak konabileceği yerler olmalı . Sakın evin büyük yerlerinde salmayın yoksa panik yapabilir ve kendine zarar verebilir . Hatta bir daha dışarı çıkmayı hiç istemeyebilir . Aynı zamanda kuşa kelimeler öğretmeye başlıyabilirsiniz . Tabiki kuş hemen konuşmayacaktır bu konuda sabırlı olmanızı belirtmem gerekir . Kuşa avucunuzdan yem vermeye çalışın böylece kuş parmağınıza alışabilir (kuşların karakterleri farklılık gösterebileceğinden anlattığım gibi davranışlar göstermeyebilir) .

6.-16. Hafta Arası : Kuşunuz muhtemelen az çok konuşmaya başlamıştır . Eğer kuş parmağınıza alıştıysa odanın kapısını açabilirsiniz (bu dönemde onu gözlemlemeniz gerekir) . Kuşunuzu aynalardan uzak tutmanızı öneririm çünkü bütün bir emek boşa gidebilir . Kuşa meyve gibi şeyler verebilirsiniz . Kuş asla banyoya ve mutfağa girmemelidir . Çok üzücü sonuçlar doğabilir .

16.-26. Hafta Arası : Eğer kuşunuzun karakteri uygunsa ve yazıda bulunanları yaptıysanız kuşunuz size alışmış olabilir . Yeni kelimeler öğretmeye başlayabilirsiniz .

26. Hafta ve Devamı : Umarım kuşunuz evcilleşmiştir . Kafesine oyuncaklar alabilirsiniz . Kuş evi tanıdıysa yerini ihtiyaç durumunda değiştirebilirsiniz .

#6
TEŞEKKÜRLERKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Muhabbet kuşum kendini sevdirmiyor 11sweetgirl11 5 1,195 02.08.2016, Saat:21:16
Son Yorum: brkerdgn
  kendini ıslatıyoorr elzem 3 735 15.10.2015, Saat:13:05
Son Yorum: CreatioN
  Mavişin kendini kaşıtması :) Eski55 7 1,140 15.02.2014, Saat:19:53
Son Yorum: Eski55Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi