• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kemik erimesi
#1
arkadaşlar merhaba malumunuz üzere geçen gün muhabbet kuşumun ayağında bir sorun vardı ve veterinere gitmiştik. sinirlerde zedelenme olmuş.
kendisi 8 yaşında kemik erimesi de başlamış olabilir dedi. neler yapabilirim. yavaşlatabileceğim veya önleyebileceğim bişi mevcut mu? ilaç yiyecek vs. kendisi kesinlikle kalamar kemiği tüketmiyor. gaga taşını da ayda yılda bir iki kez gagalıyor Sad kuş kumunu da kullanmıyor. yardımcı olursanız çok sevinirim.

1 sultan(pied) Male *Zibidi*
1 muhabbet Male *Fıstık*
#2
Kalsiyum eksikliğinden olabilir. Bence kalamar tüketmediği için kemik erimesi başlamış olabilir. Bir şekilde kalamar kemiği yedirmek gerek, toz haline getirip suyuna katılabilir mi acaba, veya kalsiyum tozu alıp yemine karıştırmak gerekebilir.

İnerken aklıma bir kara perde, her dert yeniden başlar bittiği yerde.

#3
bence toz haline getirip yemine karıştırın.sıvı kalsiyum varmış birde bulabilirseniz onunda faydası olur.ancak veteriner birşey demedimi?

Kuşlarınızı veterinere götürün,onlar size muhtaç.

yakışıklı piedim dengesiz kuşum boncuk Male
lutino jessica Female

http://img194.imageshack.us/img194/2257/qbqi.jpg


#4
(12.07.2013, Saat:23:55)Açelya Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bence toz haline getirip yemine karıştırın.sıvı kalsiyum varmış birde bulabilirseniz onunda faydası olur.ancak veteriner birşey demedimi?
iki gün önce veterinere götürdüm sağ ayağının üzerine basamıyordu. kırıldı zannettim ben kırık yokmuş. sinir zedelenmesi varmış. 8 yaşında ve uçamıyor muhabbetim. geçen gün parmağımdayken yarım metre yükseklikten parkeye düştü Sad o an oluştuğunu düşünüyorum. veterinerin kliniği tadilatta olduğu için elinde ilaç yoktu getirtecekti muhtemelen bugün öğlen gibi elime geçecek ilaç. onu 1,5 ay kullanacağım sonra duruma göre ek tedaviler uygulayacağız. ama ben 1,5 aya ertelemek istemiyorum kemik erimesi öyle hafife alınacak bişi değil Sad ben sıvı kalsiyumu araştırayım. hayvanlar için mi yoksa insanlar için mi dozunu ona göre mi ayarlıyoruz hiç bilgim yok. kısa bi araştırma yapmam lazım Sad

çok sağolun

1 sultan(pied) Male *Zibidi*
1 muhabbet Male *Fıstık*
#5
Haftada bir gün suluğuna bildiğimiz yoğurt suyunu ,içme suyu ile açarak suluğa koyabilirsiniz.
Supervit-sera ve natural marka multivitaminleri önerebilirim.(Haftada 2 gün olmak kaydı ile)

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi